Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Абе не вярвам , ама... Отвора на цевта съвпада ли с отвора на цевната кутия?
Предната част на ударника променяна ли е?
 

dilom08

Редовен Потребител
Другия вариант е тапата на БК. Ако е от този модел с 6 отвора по 1мм няма и да вдигне повече от 245. Или разпробии отворите на 2мм или направи нова с 4 отвора по 2,5мм.
 

bor1968

Потребител
kid написа:
Абе не вярвам , ама... Отвора на цевта съвпада ли с отвора на цевната кутия?
Това не го схващам. Иначе цевта е толкова здраво захваната за цевната кутия, че не може да се свали. Или е набита, или е лепена. Единствения начин да се свали е да се нагрее.

kid написа:
Предната част на ударника променяна ли е?

Ударника единствено е вентилиран.

dilom08 написа:
Другия вариант е тапата на БК. Ако е от този модел с 6 отвора по 1мм няма и да вдигне повече от 245. Или разпробии отворите на 2мм или направи нова с 4 отвора по 2,5мм.
Не е от БК, Преторианеца е написал, че като пробва и с неговия БК положението пак е същото! :wall:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
В такъв случай болтчето, което ограничава хода на ударника махнато ли е ?
 

praetorian

Редовен Потребител
Махнато е... :(....таз пушка направо урочасана вече ми се струва.Янко каза, че е пробивал перепуска след като пушката е останала на скорост от 245 м/с, след интервенцията на някой майстор...При руснаците имаше случай, когато дотиквача не избутваше чашката докрай, понеже фабрично беше къс, ами я оставяше точно на отвора на порта.Де да знам вече кое може да е.Въздух не изпуща, ударника пердаши здраво, вече слагах и моя БК с цилиндъра, ударника не е скъсяван... :crazy:
 

bor1968

Потребител
Пушката като нова си правеше 290 с еднограмова чашка, след това натегнах пружината на БК и падна на 275 и скоростта се регулираше . Какво и стана не знам ???
 

st_beer

Редовен Потребител
Ще изразя едно мнение какво мисля но нямам идея дали е така. Понеже вече всичко се оказа че е проверено остана едно местенце където ме съмнява. Оная втулка бронзовата на която се навива цилиндъра и е вътре в тръбата. Ако евентуално братят мангасарян са объркали размера в задния край от към ударника и все едно ограничава ударника да не може да удари и отвори хубаво клапана. Надявам се да ме разберете какво имам в предвид. Отдавна не съм отварял и съм го позабравил ама по спомен може да има такъв вариант. В схемата на хатсана се води детайл 403
 

bor1968

Потребител
CaMyPau написа:
Станимире, тя пушката преди това си е работила добре. Със същата втулка. Не е от това...

Станимир може и да е прав. Не съм сигурен дали не е подменено нещо, но определено от тогава скороста на пушката е ,,скопена".
 

st_beer

Редовен Потребител
Ники свали тая втулка на която се навива цилиндъра и стои препуска. Извади ударника и БК. Навий си БК на втулката и огледай всичко ли си застава както трябва по отворите и няма проблем и пречки на потока за въздуха. После провери ударника отваря ли достатъчно самата игла на БК.
И тъй като пушката ще бъде парчетосана на съставните и части ще можеш и да погледнеши дали отвора на цевта е както трябва и има пълно съвпадение с с потока. Погледни и варианта за късия дотиквач. Ебати пушката има 20 чарка на кръст няма как да не се открие тоя проблем и да се отстрани. Ще я накараш да стреля както искаш не се плаши. :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 

klmn

Потребител
Щом пружината на БК е мека а на ударника силна, значи отваря докрай. Тогава не стига въздух за достатъчна сила.
Това как се обяснява,аз си мислех че като не отваря достатъчно е по слаб?
Моя асан като го мерихме почна от 200 бара с 237 м/с ,след десетина изстрела качи на 270 - 275 и така докато започна да пада пак на 237 към 100 бара (това с жсб 1,17).
А с натягане и отпускане пружината на ударника може ли да се регулира в кои налягания ще е платото,при мен от 160 бара тръгва някъде?
 

ilian

Потребител
klmn написа:
Щом пружината на БК е мека а на ударника силна, значи отваря докрай. Тогава не стига въздух за достатъчна сила.
Това как се обяснява,аз си мислех че като не отваря достатъчно е по слаб?
Моя асан като го мерихме почна от 200 бара с 237 м/с ,след десетина изстрела качи на 270 - 275 и така докато започна да пада пак на 237 към 100 бара (това с жсб 1,17).
А с натягане и отпускане пружината на ударника може ли да се регулира в кои налягания ще е платото,при мен от 160 бара тръгва някъде?
И аз нямам обяснение на приказките на Самурая ;) ;) ;)
Иначе можеш да си изравниш платото и да го направиш във високите налягания,като сложиш доста яка пружинана на БК и натегнеш тази на ударника.Ще се получи добре ако почваш от 205-210 бара и стреляш до към 150бара,можеш да я докараш за 30 изстрела при 270мс или 20 при 285мс с жсб 1.17г.
При 285мс можеш да се правиш на снайперист и да стреляш до към 150м при хубаво време,получава се доста прилично(като за ВП) ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Оффф философи такива.. Имах впредвид че като пружината на БК е слаба а тази на ударника силна, ударника отваря БК докрай и то при това за достатъчно дълго време, за да е причината от пружините. Писах че не стига въздух за достатъчна сила като имах впредвид, че не стига защото клапана хем отваря докрай, хем за дълго време, пък скоростта е слаба. Някъде има скопяване на потока, затова писах че някъде не стига въздух и това НЕ е от пружините в БК.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Сподели какво от всичко си пробвал и има ли промяна.

Може да е наистина от дотиквача. След зареждане отвори дотиквача и добутай чашката с нещо пластично като свинска опашка.
Трябва да се отменат една по една възможните причини.
 

dilom08

Редовен Потребител
ако чашката не влиза достатъчно забравете за някаква точност- въздуха направо смачква полата на чашката и на 10 м. е чудо ако уцелиш 1,5л шише. Ако беше от това щяха да са го забелязали вече.
 

praetorian

Редовен Потребител
Ей, страшни сте!Много ви благодаря на всички, много бързо се отзовахте :bravo: :bravo: :cheers: :cheers:Пушката вече я оптавих- няма де да ходи.В момента стреля с предпочитаната от мен скорост. - 276-277-277-277-276-277 и така нататък ;) ама, голям зор беше.Прегледах съветите ви на всички и всичко, за което ме посъветвахте.После изхвърлих от пушката всички добавени впоследствие не знам от кого части и детайли и почнах наново всичко, дет се вика.извадих бК- то.Някой е направил тапа на пружината с нещо като водач, който влиза навътре в тялото.Изрязах водача като узрял тумор ;), че да не ми спира въздуха.Натегнах пружината дотолкова, че трудно да се натиска с палец.Извадих УСМ, извадих всички втулки, болтчета и т.н., които бяха добавени впоследствие.Пружината ми се стори поомекнала, та подложих една втулка да дойде на себе си.Пробих отвора, който сочи към трансферпорта на 5мм, другите отвори ги оставих незаляти с метал, ама по- натам ще ги затапя.ПОлирах и припилих всички ръбчета, смених пружинката на вилката с маалко по- мека, че Янко беше сложил една, с крак да я натискаш :rambo:, ама такава си имал човека подръка.И така.Работата като че ли стана.Пушката вече мога да я разчекна и с вързани очи :lol: :crazy:
 

praetorian

Редовен Потребител
Нещо комплексно беше - много излишни добавени части, огромна регулираща тапа на пружината на БК с водач( заради водача нямаше отде да минава въздуха), недостатъчна пропускливост на радиалните отвори, поомекнала пружина на ударника, тук-таме премазано уплътнение....Бая работи излязоха ;) ;) Долу- горе я врарах в пътя :shootup:Сега да видим, как ще се представи на 50 метра . :mad:
 

bor1968

Потребител
Тя пушката с точността никога не е имала проблем. Имаше единствено проблем със скоростта, но явно съм я пратил където трябва и както се каза - излишните части са премахнати и всичко е ок :crazy: ;).
Ники, сигурно са останали части за още една пушка ;).
Е то е ясно кой ще черпи :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес пристигна новото зареждане на пушките хатсан ВТ65 RB......... Имах възможността да я разгледам по обстойно ама набързо. Това мисля ще стане любима пушка на любителите на големите джаули. Пушката е с доста хубав приклад с доста регулировки, с доста по голям БК от предишните си версии както и алуминиев цилиндър. Манометъра на цилиндъра е цвете с доста подрони барове през 20 мисля. Като погледнах ударника е доста сериозен с доста зла пружина. Нямам други впечатления от пръв поглед но е добра изработката на пръв поглед.
 

lynx

Редовен Потребител
В Пловдивската група го бяха тествали тоя модел и отзивите не бяха много добри.
Мисля че Тихомир го беше взел от някъде за проби.
Но нека той да се изкаже.
 
Нагоре