Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

dberov

Редовен Потребител
Почисти ударната група, направи хронографиране и си виж платото, после стреляй по мишена с и без модератор и ако проблема остава пробвай с друга оптика и така елиминирай една по една възможните причини докато разбереш от какво е.
 

sts1969

Редовен Потребител
прочетох я преди да се допитвам но неми реши проблема
Изброй в един списък какво си направил и проверил по пушката за да отпадне като евентуална причина. Така и колегите ще могат да те насочат към болните места, примерно:
1. Свалих цевта и огледах с лупа входната и изходната фаска-добре са, нямат нащърбвания. Когато всмукна през цевта, прави идеален продължителен вакуум.
2. Проверих следните о-пръстени...здрави са и са с точният размер (няма някой закъсан или объркан и да губи налягане през него)
3.....тнт. :cheers:
 

ToHKa

Редовен Потребител
Оставам с впечатление че проблема е неизличим....

Послушаи sts1969,разгледай добре всеки участък!

Не съм чел на зад темата и може да се повторя но :
Изпусни цилиндъра,отвории БК-то и огледай пружината на иглата (счупена, или пък следа от търкане от опашкатана в навивките или смачкан полиемид).
О-пристените на трансфера - да не ги прещипваш (застават на пътя на въздуха-завихряне ).
Цевната ми кутия на БТ-то беше с кекави болтова навремето,като хвана оптиката и разклатя се усеща движение от стоманения цилиндър с цевната кутия.
Махни цевта и избутаи плавно и с равномерно усилие чашка с шомпол,ако усетиш промяна в усилието -лошо ,огледай чашката и погледни нарезите,огледай за осенаци в цевта при отвора на трансфера и входа на чашката.
А апък ако имаш шок на цевта ,направо приключваме разговора.

Поздрави и успехх.
 

Dominus

Редовен Потребител
Много категорични оценки за шок даваш. Предполагам имаш много голям опит в това което пишеш.
"ПОЛИАМИД", пластмасата се казва полиамид, не полиемид.

П.П. Понякога като започнете да заливате някой нов със съвети си мисля, че ще си направи харакири.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Разбирам ,че имаш друго мнение за хатсанскиа "шок" ,и даа имам ;) ,след като се намесваш е редно да кажеш пък своето становище за "шока".
Полиамид,полиемид....благодаря за корекция,грешката е в писмото ми :)
Давай харакири ??
 

Dominus

Редовен Потребител
Какво становище искаш? Аз боб не Фърлям.
Има много читави, турски цеви, макар и рядкост. И на всичкото отгоре са с шок. Дори в Русе има Асан, дето ще онемееш от стрелбата му. Като пишеш подобни заключения е възможно и то много, да подтикнеш незнаещия да извърши някоя простотия, като да си отреже цевта. После ще ми е интересно, какъв съвет ще му дадеш да я понади.
Колкото до полиамида - ти си го пишеш от край време полиемид. Мен лично не ме бърка как ще му викаш, но поне от обща култура е редно да се пише (знае)правилно.
Не ходи на човек който е навътре в материята.
 

angel angelov

Потребител
по пушката сам проверил всички болтове,фаската е добра откам цевната кутия немога да я видя штото болтовете на цевта нямат отвиване и ме страх да непреварти шестограма,погледнах боиния клапан сичко е 6,замерих я в плато дава 315 +-1мс

Стрелям с jsb 1,175 вакумат е както трябва о прастените същто са добре ...
 
Последна промяна от модератор:

sts1969

Редовен Потребител
по пушката сам проверил всички болтове,фаската е добра откам цевната кутия немога да я видя штото болтовете на цевта нямат отвиване и ме страх да непреварти шестограма,погледнах боиния клапан сичко е 6,замерих я в плато дава 315 +-1мс
Скоростта ти според мен е неподходяща за тези чашки и цев, даже мисля че си точно в диапазона който трябва да избягваш като скорост (м/у 310-350м/с) Лично моят съвет е да свалиш скоростта на около 280 м/с и да пуснеш няколко групи за проверка. Не е добре факта че не можеш да развиеш болчетата който държат цевта, има голяма вероятност вътре прехода от гладка към нарезна част да е доста рязък и да има ръб който да ти яде чашките. Опитай да развиеш двете болчета на всяка цена, дори да се повреди нещо, в краен случай можеш да пренарежеш безпроблемно резбите на М 5мм. и да замениш 4мм. с 5мм. болчета. :cheers:
 
Последна промяна:

ToHKa

Редовен Потребител
Dominus,напълно съм съгласен ,но не съм казал "шока ти е виновен,режи го" ,първо правиш опити,заключения и след това действия.Търсим все теле под вола в думите...що така правим ние българите ,все трябва да има унижения,нагрубяванки и тем подобни изстрели по другарчето.
Виж как сам го написа "дори в Русе им" , "има много читави ,макар и рядкост" ... емии какво да обсъждаме едни и същи неща. 4 ПЦП Хатсана имам/имах ,на всичките завършека на цевта под названието "шок" беше потресаващо,снимки бях сложил на чисто ново цев ...от 5.5 към 5 милиметра....стреляй ако искаш.

За името на пластмасата си прав отново,все така си я пиша и изговарям....нямам оправдание за това,до преди 2 години мунициите ги наричах Амониции ,изхождах от английското "ammo" .

А по темата,немога да помогна повече от разстояние.
Успех на колегите ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Ангелов още първия път, като попита за решение на проблема, който имаш колеги те посъветваха да не стягаш много желязарията към приклада - направи ли го ?
 

Dominus

Редовен Потребител
Айде сега на сръдни ще минем. Никой не те е нагрубявал, а ти как го разбираш е друг въпрос
А по темата,немога да помогна повече от разстояние
Това е разковничето.
Не бива да даваме категорични мнения-заключения без да познаваме в детайли ситуацията.
Цев не се реже така лекомислено, пък било то и турска.
"шока ти е виновен,режи го"
не е задължително да се напише нещо подобно в прав текст. Понякога е достатъчно да загатнем подобна мисъл и тя да доведе до още по-голяма каша.
Казвам го, тъй като съм имал първите си разочарования във форума, когато, като нов четях и четях. Гледах кой, какво е писал и си изградих изключително грешна представа за това кой, колко може. След време разбрах, че много пишещите са малко знаещите, но го докарваха от писане.
В тоя ред на мисли смятам, че е най-добре колегата с проблемите да вникне, а той ще вникне по внимателно, когато не му се дават много излишни съвети. След време сам ще установи какво се случва или не. Не винаги една пушка може да се вкара в правия път за ден, седмица или две.
Айде да приключвам, че току виж пак някой се обидил. В крайна сметка, кой, как ще си сере на пушката не ме вълнува.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Ааааа,за последния абзац ти стискам силно ръка !!!! Гледам да не пиша много,но когато аз питах на времето преди да започна да се занимавам активно с ВО ,доста колеги бяха така добри да ми обърнат внимание включително и ти (имах сплескан полиемид на бк-то и ми изпрати 3 бройки с различни вътрешни диаметри),не съм го забравил!!!
Мразя хапливите коментари просто,хайде със здраве :)
 

5ko

Потребител
До като четях горните постове останах с впечатлението че тази пушка е твърде сложна за теб. По добре я дай на майстор да я поправи.
 

5ko

Потребител
Усилието да се справим задължително с някой проблем самостоятелно по някога носи финансови и емоционални загуби. Този урок се учи в детска възраст с първите играчки. После става по труден.
 

staif

Редовен Потребител
Gadnqra е прав с тези скорости -там е най добре...на тия патерици -това да си местят групата е най големия им проблем..но не е неизличим стига да се открие проблема.. Има случаи когато плато има- точност никаква..Не веднъж е писано че всяка си е идентична сама по себе си..така че не се знае кой съвет ще е най подходящия за нея..ето например аз проблем с шока не съм имал, и с по тесния опръстен на цевта също-(оригиналния е халтав в леглото)-НО чашки не мачка ..намалил съм дебелината на щока за да компенсирам преразхода чрез хода на иглата заради липсващата вилка и тн и тн..

четеш. пробваш,пак четеш,пак пробваш и като видиш че не става продаваш я и си купуваш по хубава :D лично аз не бих я заменил с друга поне на този етап щото ме кефи :cheers:
 
Последна промяна:

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Имам проблем с прословутото полиамидно пръстенче на БК-то.Как го припасвате към иглата.
И как да го извадя от Бк-то без да му видя сметката или е невъзможно?
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Ваденето става като пухнеш нещо тънко от към страната на ударника/аз го правех с имбиси 1.5 или 2мм/ и с леки натискания /на противололожни страни/излиза.
За напасването... лично аз не съм имал проблем с това.
Но съм сменял о-пръстена на този детайл по спомен 7х1.

П.П.
Профелактично можеш да хванеш иглата на БК на бормашина и с шкурка 2000+ да полираш конусната повърност-там където контактуват 2-те повърхнисти.
 

Attachments

  • 123.jpg
    123.jpg
    101.7 KB · Прегледи: 73
Последна промяна:

ilko_dim

Потребител
Аз съм вкарвал плат, колкото може повече през отвора на полиамида и имбус ,след което с леко въртене и дърпане внимателно излиза сравнително лесно.
Но пипай внимателно, че пръстена е много тънък, както ти каза Калоян - 7х1 , а трудно се намират после:cheers:
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Да благодаря ще пробвам.Тука в Плевен има едно магазинче с доста голям запас размери О-пръстенчета и такива работи.Та съм си накупил 7х1,това ми остава да накарам тоя клапан да затваря и да намеря работна пружина за Бк-то ;)
 
Нагоре