Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

lynx

Редовен Потребител
За да се сложи манометър Вика, трябва бай стругар да изреже чашката в която влиза оригиналния манометър.
Манометрите на Вика са доста по-големи от оригиналните.
Приготви си и петдесетина лева за покупката на Вика-та.
Нов резервоар струва около 95-100 лева в магазина.
 

xpresident

Редовен Потребител
За да се сложи манометър Вика, трябва бай стругар да изреже чашката в която влиза оригиналния манометър.
Манометрите на Вика са доста по-големи от оригиналните.
Приготви си и петдесетина лева за покупката на Вика-та.
Нов резервоар струва около 95-100 лева в магазина.
Повече е. Дали не си струва като се прави да се направи като хората, пушката ми е на полвин година и около 1000 изстрела, манометъра се скапа, пак ли да слагам същия боклук, струва 70 лева в пушка.еу
 

anibis

Редовен Потребител
Споко ще ти дам Хатсански манометър да го ползваш,когато си купиш ще ми го върнеш.
 

anibis

Редовен Потребител
Можете ли да ми кажете дали има други Хатсански манометри, за цилиндър освен познатия ни който мисля е с 1/8 резба?
Благодаря ви!
 

lynx

Редовен Потребител
На БТ-то е различен,нали?
Hatsan_bt333.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
Не не Раче,става въпрос за обикновения черно белия манометър за Хатсан.
Ето като тоя,дали има други същите манометри но с друга по-голяма резба,това ма интересува.
http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/000_0406_zps0e9eae49.jpg
пс. Защото го пратих на колега,но при него не става,идвало по малък диаметъра на резбата,абе с друга някаква си резба така ми каза.
А тоя моя манометър съм го вадил от хатсански цилиндър,та затова се учудих.
И не са ли стандартни тия манометри?
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
На старото АТ манометъра (черно-белият) и на старият модел помпи, са еднакви на външен вид...но може да са с различни резби. ???
 

lynx

Редовен Потребител
Когато развиеш нормалния Хасански бял манометър от АТ, под него има месингова втулка с резби.
 

anibis

Редовен Потребител
На старото АТ манометъра (черно-белият) и на старият модел помпи, са еднакви на външен вид...но може да са с различни резби. ???
Светльо моя не съм го вадил от помпа,а е от оригинален цилиндър на АТ44-10,не трябва ли да са стандартни тия манометри,да са с една и съща резба?
И говорим тоя моя манометър, пак да се слага на хатсански цилиндър,а не на помпа.
 

sts1969

Редовен Потребител
Идея си нямам Миро, признавам си че никога не съм вадил манометър, не ми се е налагало. Просто изказах догадка ???
 

lynx

Редовен Потребител
През мен минаха доста цилиндри и манометри, всичките бяха еднакви.
Миро, твоя човек не може да завие манометъра защото отвора с резбата е по-голям или по-малък?
Ти само манометъра ли му изпрати или в комплект с месинговата втулка в която се завива манометъра?
 

anibis

Редовен Потребител
Само манометъра му пратих Рачо,и ми каза че не са навивал,та заради това се учудих.
Та нали трябва всичките Хатсански манометри да са стандартни,говоря манометъра който е за цилиндъра.
 

anibis

Редовен Потребител
През мен минаха доста цилиндри и манометри, всичките бяха еднакви.
Миро, твоя човек не може да завие манометъра защото отвора с резбата е по-голям или по-малък?
Ти само манометъра ли му изпрати или в комплект с месинговата втулка в която се завива манометъра?
Моя манометър идвала по малка резбата,нещо такова ми обяснява.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако на твоя манометър му е по-малка резбата му кажи да премести преходната втулка от стария му манометър на твоя :)
На 99% съм сигурен, че той като е развил стария манометър го е изкарал с втулката и не е забелязал, че са 2 отделни детайла.
Питай го и дали на стария му манометър метала отстрани не е бял, а резбата жълта-месингова :p
 

anibis

Редовен Потребител
Да Раче излезе прав,имало такава втулка, колегата не е видял,и сега ще слага вече моя манометър.
Благодарско Рачо!
 

xpresident

Редовен Потребител
И аз успях да сваля манометъра, свалих о-пръстена, сложих 14х2 вместо оригиналния 16х1.5. някъде беше писано че такъв трябва. Ще видим ефекта утре.
 

anibis

Редовен Потребител
Рачо можеш ли да ми покажеш,какво представлява тая втулка,за Хатснаския манометър?
Благодаря!
 
Нагоре