Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sess84

Редовен Потребител
http://www.lagery.bg/ - сега ги разгледах и те нямат такъв размер , но ако имаш резервни от щуцера те стават и държат доста
 

bateelmo

Потребител
Въобще не съжаляваи намерил си по добрите пръстени, а ако толкова държиш на тези по 1,5 в Горна Оряховица фирма Сириос не помня имаше ли някакво число отзад но имаха и в Търново офис по рано. Сега не знам дали още го имат но в Горна са в Калтинец бившето материално.
 

sts1969

Редовен Потребител
О-пръстени 5,5х1,5 не успях да намеря във Велико Търново. Взех 5,5х1,6, но едва ли ще стане. В магазина ми казаха, че в техния каталог няма 5,5х1,5. Идеи от къде мога да намеря 5,5х1,5?
Къде си търсил до сега? Провери в магазините за авточасти и в магазините за резервни части за газови уредби и газови домакински уреди.
 

angel angelov

Потребител
искам да попитам наскоро взех хатсан бт65 sb 5,5 проблемат е следния ...добра точност но ми измества групата и сам в постоянни прострелки пробвах и без осмица пак съштата работа каде е проблема.....
 

methaa

Редовен Потребител
Най-вероятно проблема е във връзката между приклада и желязото.
Или ако не си запознат, групата се мести при промяна на скоростта, в този случай виж къде ти е платото.
 

methaa

Редовен Потребител
Грешката може да е от паралакса. На 50 метра с една оптима 3-9 изместването на кръста беше около 5см.
Но и приклада не го изключвам.

А има ли настройка на паралакса?

Тогава си провери всичките болтове.
Ако и това не помогне, потърси някой който може да стреля, грешката може да от теб.
А най-добре се свържи със най-близката регионална група.
 

staif

Редовен Потребител
не е проблема в стрелеца нито в оптиката ;) има нещо(дребно) което не е наред в пушката(но при положение че преди това е била добре)--някъде из ударната група
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз съм имал проблеми с един дървен приклад. При много стегнати болтове местеше, въпреки освободената цев. Дообработих го по-фино от вътре и оставих болтовете нормално натегнати и заспа. Пробвай без осмици и кажи как е. Може и от това да е...
 

staif

Редовен Потребител
моя е от"локумените".. често го намистам ;),,всъщност от много неща може да е проблема..
 

krasiml

Потребител
На моето BT беше разхлабена цевта . Просто стопорните болтчета не бяха стегнати и имаше същия проблем с прострелката . Все пак проблемите може да са различни , затова е най добре да се разглоби и да се прегледа основно . Иначе само гадаем .
 

xpresident

Редовен Потребител
стопорните болтчета според мен са слабо място, аз не смея да ги стегна като хората. 1-во ме е страх да не превърти ключа щото може да са от слаба стомана, 2-ро са къси и нямам вяра на резбата в алуминия. смятам да намеря по-дълги и от гарантирано качествена стомана и тогава да стягам смело. проблема с местене на групата и аз го имам, с дървен приклад съм, не ми е останало време да търся от къде идва.
 

sts1969

Редовен Потребител
стопорните болтчета според мен са слабо място, аз не смея да ги стегна като хората. 1-во ме е страх да не превърти ключа щото може да са от слаба стомана, 2-ро са къси и нямам вяра на резбата в алуминия. смятам да намеря по-дълги и от гарантирано качествена стомана и тогава да стягам смело. проблема с местене на групата и аз го имам, с дървен приклад съм, не ми е останало време да търся от къде идва.
Ако толкова много те притеснява застопоряването на цевта, нарежи резби и вкарай по още 2 болчета от ляво и дясно на цевната кутия под осевата линия на цевта, става бетонирана. Лично съм го правил на моето бившо АТ, едва ли имат голяма разлика с БТ.:cheers:

 

staif

Редовен Потребител
това с местенето заради цевта въобще не ми се връзва като вероятност..можеби защото не съм имал проблем с това-с оригиналното захващане си е..не може един път да ти мести а друг път сама да се застопорява ..беше ми се счупила пружината на палеца за зареждане и почна да си ги менка ту групичка в ляво ,ту в дясно ту пък никаква..и като отворих ахнах..друг път пък ми се се случвало разхлабени болтчето на водача(онова с ролката)..не става само пуцане трябва и профилактика поне веднъж дваж годишно :cheers:
 

ToHKa

Редовен Потребител
При АТ не помня добре,но при БТ-то ми стоперите бяха къси по 2 броя в отвор,смених ги със стоманизирани-никакъв фанс за отхлабване!
Не разбрах коя пружина ти се е счупила,би ли пояснил ? :(
 

staif

Редовен Потребител
..на палеца" с ролката с който се избутва ударника назад за да зареди
 

angel angelov

Потребител
Откакто купих пушката проблема си го имаше Прегледал сам я основно сичко си е ок пробвах я и без осмица пак измества групата , в ляво ,дясно нагоре надоло но сабира групата на 30-40м около 1см и сам в постояня прострелка
 

sts1969

Редовен Потребител
Оставам с впечатление че проблема е неизличим....
Темата за РСР Хатсан прочете ли я? За да излекуваш такава пушка, трябва да си добър лечител (демек да знаеш къде да търсиш проблема)...а добър ставаш с МНОГО четене( на мен ми отне 1 месец четене)...останалото е гадаене на боб. :cheers:
 
Нагоре