Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

methaa

Редовен Потребител
Трябва ти депингер. Един упсарин с малка дупка или парче маркуч поставена в цилиндъра:


Аз си навих парче тефлон.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Не е от там.
Звънкащият шум идва от резервоара и може да се оправи с парче от пластмасово шише Упсарин.

P.S.
Упс, изпреварили са ме :D
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз не съм така убеден в това твърдение.
Пример: Скобника ми до скоро беше на метан. Има си и редуктор. Никога не бях го чувал да звънка. Скоро я обърнах на въздух. Вдигнах налягането и смених бойната пружина, тъй като на предната не й достигаше малко сила. Сега чувам леко звънкане. Мен не ме тормози, но някак си не подкрепя горните тези.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ

Как няма да продават туркитата в САЩ... Тази реклама не я бях виждал..
 
Последна промяна:

p.petrov

Потребител
Здравейте искам да попитам за хатсан АТ45-10 махнах едната осмица а тази която оставих на пушката махнах само о пръстена на цевта .та въпроса ми е трябвали да разшеря отвора на осмицата кадето е цевта или не кадето е целиндара трябвали да е свободен и той. Благодаря ви предварително
 

dberov

Редовен Потребител
Пламене, първо пушката ти е АТ44-10 и второ казах ти какво трябва но хайде и колегите да си напишат мнението та да се успокоиш.
В момента пушката е с една осмица като от нея е махнат О-пръстена за цевта а за резервоара не. Цевта има просвет от всякъде сиреч няма допир до стените на осмицата, малко висна и се наложи ново прострелване но сега е 6.
 

рангел

Потребител
Днес пострелях с чисто нова ат 44 10 лонг, появи ми се първия проблем. При третото помпене след като извадих мъркуча от резервоара на пушкалото се чува леко издишане от мястото на пълнене. Бях напомпил на 210 бара. Възможно ли е това да е причината или нещо заседна клапанче ли е там или съчма? Ако някой може да даде съвет ще съм благодарен.
 

methaa

Редовен Потребител
Най-вероятно е заседнал боклук в клапана за пълнене. Изпусни налягането от резервоара и отвори клапана, в темата по-назад има снимки.
Много внимавай когато вкарваш щуцера в резервоара при пълнене !!! Увий го с нещо или му измисли капачка за да не се цапа.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
След изпускане на резервоара, когато отвориш клапанчето което се намира вътре в резервоара на гърба на манометъра, свали гуменият му пръстен и го провери дали не си е загубил еластичността от застояване. Моят беше толкова остарял че при сплескване, си оставаше под формата на елипса. Размерът му е 5.28х1.78 но и близък по размер става. :cheers:
 

рангел

Потребител
Най-вероятно е заседнал боклук в клапана за пълнене. Изпусни налягането от резервоара и отвори клапана, в темата по-назад има снимки.
Ще почета първо как става изпускането и тогава. Благодаря за бързия отговор
След изпускане на резервоара, когато отвориш клапанчето което се намира вътре в резервоара на гърба на манометъра, свали гуменият му пръстен и го провери дали не си е загубил еластичността от застояване. Моят беше толкова остарял че при сплескване, си оставаше под формата на елипса. Размерът му е 5.28х1.78 но и близък по размер става. :cheers:
проблема се отстрани само с изпускане почистване и малко смазка. От една шлаухка изобретих предпазител на накрайника и мисля че няма да се повтори.
 

methaa

Редовен Потребител
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-pcp-at-44-at-44-10-ВТ65-и-т-н.39/page-28#post-32757
Ето го клапана.
Налягането можеш да го изстреляш или да навиеш бронзова капачка на бойния клапан ако имаш такава ( големия бронзов детайл в ляво).
pic243.jpg
 

рангел

Потребител
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-pcp-at-44-at-44-10-ВТ65-и-т-н.39/page-28#post-32757
Ето го клапана.
Налягането можеш да го изстреляш или да навиеш бронзова капачка на бойния клапан ако имаш такава.
С бронзовата капачка и ключе стана. Тъкмо мослех за какво е в комплекта. А за съчмите да питам за сега стрелях с гамо про магнум, не съм доволен от резултатите оптиката в комплекта е китайче оптима 3_9_32 мисля, че не е в нея причината трябва да пробвам с други съчми.
 

lynx

Редовен Потребител
Купи си по една кутия чашки JSB с грамаж 1.17 и 1.03
Предполагам с някой от двата вида ще направиш най-добри мишени.
 

st_beer

Редовен Потребител
Забрави ги тия чашки на гамо. Преди години имаха хубави серии,но много отдавна не стават за нищо. Стреляй с JSB 1.17 или 1.03 и ще си много по доволен. Малко по скъпички са ,но си заслужават всяка стотинка.
 

methaa

Редовен Потребител
И ще си кажеш "тази пушка не е моята" и ще пуснеш тема "подарявам урочасана кутия гамо" :D :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Късата версия с видимата част на бронзовият пръстен на бойният клапан и предната тапа, е 432мм. като тапата е дълга 40мм. Дългата версия е със 100мм. по-дълъг ...но все пак зависи в кой ден я е рязал работника в завода. :D
Ето една груба аматьорска скица на размерите на късата база.
 
Нагоре