Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Dominus

Редовен Потребител
Не те знам за какво възнамеряваш да я ползваш, но е въпрос на време, капризи и какво ли още не да разбереш, че нещо не ти е по вкуса.
Успех в избора. Определено е доста труден.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
От всяко дърво свирка не става. Калоян го е осъзнал и не случайно е предприел такава драстична промяна.

Не ми се влагаха повече средства да и слагам хубав ФТ приклад та и задтилък.
Човек трябва да знае кога да спре... ;)

На мен 50% от удоволствието ми е да се човъркам и да преправям елементите от една пушка, когато видя крайният резултат...съм безкрайно доволен. По сегашната ми пушка няма нито един елемент който да не е пипнат...

И при мен така... ама свободното време ми намаля с 50% та реших да не човъркам :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Още опипвам почвата.
За сега клоня към армс с400, но това е за друга тема.
Не знаех как се държи ат в 4,5мм, но ако е както по-големите си братя направо го подминавам.

С две ръце съм за Пушката на Кид . Щото само надписа е останал Хатсан и стреля уникално . Ако не се бъркам пробваха няколко марки цеви докато намерят перфектната за 16дж. Правена е от знаещи , и резултата е доказан в състезания .
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Просто буташ да вкара съчмата и...
Ай стига бе, егати :confused: На мен пръстена ми е на дотиквача и все още е жив след повече от година. Само дето нещо се мандахерца при зареждане.
П.П. турците са ми объркали единия надпис, на клипа се вижда... :D
 

staif

Редовен Потребител
Чета и се чудя какъв щастливец съм аз с моето БТ - щото дето съм му посочил там е пращало "визитката".На по малко от 40-50м. не харесвам да стрелям.. заигравка имаше само в началото за да си хареса карантиите,след това веднъж годишно се разглобява за отстраняване на пепеляка..не по 4 а по 7 съчми съм ги вадил една от друга..от много стреляне дотиквача(бронзов) стана като седло..полирах го и пак сложих същия с по тесен опръстен--мачкало полите на чашките-да ама не-промяна в точноста няма..'лоста на дотиквача' и той се поразхлопа в цевната кутия но и това не е проблем -една желязна втулка би оправила нещата когато стане фрапиращо..(това с железния дотиквач ми хареса като идея ) .плато не променя ..за мен за тея пари си е перфектна..единствен кусур-дълга патерица..
 

supervizor

Потребител
Момчета, понеже от месец така и не можах да се нарадвам на моя булпап, моля за помощ. Купих си пушката от колега от форума, пипана от Перил и ммст преди една-две години. Понеже изпускаше въздух от резервоара, реших да сменя всички о-пръстени. Има си зла пружина на БК,която не е натегната до край. Развих почти до края болта на ударника, но някак си не се усеща мощ.Купих си хроно от Митака и замерих. Налягане от около 170-180 бара направих само три изстрела, понеже се отчаях- 182, 190,180 м/с с чашки 5.5 баракуда. До колкото разбрах от предишният собственик Перил и ммст са я настроили на около 30-40 джаула.Ще ми се някой, който има време до пролетта да я вкара в релси, за което съответно ще получи "каквото е необходимо".Много ще съм благодарен :sorry:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Какви пет лефа ти стреляш с 25J...
от къде си?! че не пише в профила ти.
Може да има много причини, но трябва да се огледа пушката от "патил"
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Развих почти до края болта на ударника, но някак си не се усеща мощ
Не съм наясно с съответната конструкция ама като си развил тоя болт да не би така да си намалил мощтноста и да трябва да се навие ?
Другото за което се сещам - да не би да е настроена в по ниски налягания при което е нормално във високите да вади ниска скорост.
И да вярно от къде си да видим кой може да я погледне ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не съм наясно с съответната конструкция ама като си развил тоя болт да не би така да си намалил мощтноста и да трябва да се навие ?
Като въртиш в посока "отвиване" се натяга пружината, така че колегата е в правилната посока!

п.п. Вероятни причини... аз омекнала пружина на ударника не съм виждал, ама трябва и това да се ревизира (че може и тя да е тунингована). друго място за оглед е прехода (дросела) може да е "пипан" или да има О-пръстен на пътя му... и божа работа, да са заливани отвори на БК.....
 

supervizor

Потребител
От Силистра съм. Болта е в самият ударник, а отворите не са заливани. Понеже не съм много в час с нещата, смятам да я пратя на някой,който ги "чува" нещата.
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ако са подменени оригиналните О-пръснени на "перепуска" - проходната втулка от БК-то към цевта с по-дебели, при сглабянето от притискането те поддават и стесняват проходния отвор... и скороста пада! Реглажа на пружината на БК-то може да ограничава хода на иглата ....
 

sts1969

Редовен Потребител
Пушката ти най-добре да се разглоби на цяло и да се прегледат елементите да няма погрешна сглобка на някой елемент, тази операция отнема около половин час на запознат с конструкцията човек. Може цевта ти да е завъртяна малко в леглото на цевната кутия и да е намален по този начин проходният отвор за въздуха. Замери с колко атмосфери ти пада налягане за 10 или 20 изстрела, примерно от 180 атм. за 10 изстрела пада до 160атм. напиши колко голям е резервоара ти.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Сега видях една архивирана обява... колегата си е купил ПА (пъмп екшън).
Гледал съм му взрив схемата на туй нЯщУ и нещо не ми стана ясно...
Има някакво различие в ударника. Не съм (имал) разглабял такава!!!
 
Нагоре