Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
При ПА болта който издърпва ударника се намира от долу и е пряко свързан с подвижната ложа, ако тази ложа поради неправилно сглобяване е изтеглена малко на зад по време на изстрел, тогава ударника не стига до край и може да не удря иглата с цялата си сила.
 

praetorian

Редовен Потребител
Мирише ми на запушени проходни отвори.Ако си вадил цевта,възможно е да си я завъртял нанякъде.Лесно ли се зарежда пушката?Иглата на бойния клапан при изпуснат цилиндър лесно ли се натиска?
 

supervizor

Потребител
При изпуснат въздух иглата се натиска не толкова лесно, а за зареждането си иска някаква сила, нямам база за сравнение.
 

supervizor

Потребител
И такаааа. Преди малко разглобих цялата пушка, цевта и цевната кутия-всичко беше наред. За всеки случай смениш о пръстена между цевната кутия и резервоара,там има един отвор./не знам как се казва/.Добавих още един о пръстен на външната страна на отвора. Пробвах със засмукване и се усети страхотен вакум. Сложих 3 см болт на ударника, старият беше 2 см. Развих болта само 1 оборот->проба и хроното на Митака показа 277,5 м/с. :DМного съм доволен.Само не знам дали го правя правилно замерването- допирам ПП тръбата на изхода на заглушителя. А СЕГА ИСКАМ ДА БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО ИСКАХА ДА МИ ПОМОГНАТ-БЛАГОДАРЯ:bravo:! Не искам да изброявам имена, понеже рискувам да изпусна някой.:cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Браво, започваш да задобряваш :cheers:.Преброй колко изстрела прави от 200 докъм 120 бара и с каква скорост са.Записвай скоростта на всеки изстрел.Така ще видим, какво може още да се направи по пушката.Внимавай с хроното като го слагаш до отвора - възможно е ако застане накриво съчмата да строши някой от датчиците, или по- лошо - да пострада някой пръст :D. В темата за хронографите имаше начини за закрепване на хроното върху заглушителя - посредством ПВЦ винкелче и тиксо.
Дерзай и пиши, какво се е получило.
 

st_beer

Редовен Потребител
тази скорост от 277,5 м/с беше от около 150 бара...ей много се кефя:bravo:
Сега я напомпай на 190-200 бара и пак пробвай с колко ще почне да стреля. Не се притеснявай ако скоростта е по ниска.Това е напълно нормално.Ще следиш и записваш всеки изстрел до момента в който стигнеш същата скорост на която си почнал и си около 100 бара. Ако това е скорост с баракуди не очаквай голям брой изстрели. Ако направиш 30-на изстрела направо ще е супер,но се съмнявам.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако е с оригиналните шайби вътре, те обикновенно са с 10мм. отвори и е хубаво да се подменят с шайби 7мм. отвори за калибър 5.5 тогава се забелязва сериозна разлика в звука.
 

st_beer

Редовен Потребител
Този модел са с отвори ф 10 на шайбите вътре както и на предната тапа на модератора. Поради тази причина не заглушават много хубаво. Направи си две нови шайби с отвори
Ф 7,5-8 мм и ще започне да заглушава доста по добре.
П.п докато пиша мнението и станаха два еднотипни отговора :cheers:
 

staif

Редовен Потребител
само да не започне да се цунка с чашките при изтрела ;) не съм имал такъв ама това съм чел..най добре си вземи един вайхски,че да не се чудиш после що няма и точност :cheers:
 

supervizor

Потребител
само да не започне да се цунка с чашките при изтрела ;) не съм имал такъв ама това съм чел..най добре си вземи един вайхски,че да не се чудиш после що няма и точност :cheers:

Резбата на заглушителя Вайраух дали отговаря на хатсан? В кой български сайт мога да го видя?
 

staif

Редовен Потребител
отговаря ..а къде да го видиш-дано колегите помогнат..
п.п има го и по снимките на пушки ..мисля че и в обявите бях мярнал някъде..
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Резбата е стандартна 1/2 UNF . В БГ сайт май не съм виждал.По едно време колегата @dberov продаваше ако има още може от него да си вземеш.Извинявам се ако все пак има из нашите родни магазини поне аз не съм виждал.:cheers: Пробвай първо да си направиш шайби за твоя,провери за съостност на око доколкото можеш(разбира се пушката да не е заредена :p) и после пускаш няколко изтрела вадиш шайбите и проверяваш много добре периферията на отвора за драскотинки и наранявания.Ако резбата е накриво или СМ-то стои накриво тогава ще ти требе сругар.:cheers:
 

dberov

Редовен Потребител
По едно време колегата @dberov продаваше ако има още може от него да си вземеш.

Модератори на Weihrauch съм поръчал още преди 3 месеца и има хора които чакат.
Закупуването дори от немски гражданин става чрез регистрация в електронния магазин след което се прилага снимка на лична карта от двете страни, плаща се по банков път и се чака няколко месеца. За велик ден очаквам да пристигнат 10 броя.

Ето снимки на модера и резбата.

watermarked-3.jpg watermarked-4.jpg watermarked-DSC09854.jpg watermarked-DSC03692.jpg
 

Attachments

  • watermarked-2.jpg
    watermarked-2.jpg
    527.5 KB · Прегледи: 83
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
нека да не се филмира ами направо да си вземе един читав ако има възможност..малко са стругарите дето ще му направят това изпълнение Тук 5 кинта там 20 и то стана като за един "хорски" :D.."тея лъжици съм ги близал" ;) -перне ли чашка оправия няма :cheers:
 

sess84

Редовен Потребител
само да подмени карантийте вътре на модера и без да прави шайби пак ще стане , при мен имам и вайраух и турски с подменени вътре кеченца и става но турския е много тежък
 

Карлсон

Потребител
@supervizor разбери дали пушката ти стреля с преразход - дали порцията въздух не е прекалено голяма за всеки един изстрел... Чак тогава гласи модератора, ако не ти е нагласена пушката и фръщи въздух от всякъде има да се чудиш защо не заглъхва даже и с Вайх модератор...
 

xpresident

Редовен Потребител
Имам от скоро ат44-wx, с 'фиксиран модератор'. Модератора определено върши някаква работа, намаля звука при изстрел, е не е заглушител.
Проблема е че с него звука става някак звънтящ, което ме дразни, напомня на пружинна пушка. Вътре в модератора има само две втулки, образуващи две камери. Мисля си да пробвам да сложа някакво кече вътре, въпреки че диаметъра е малък и няма да е лесно.
Борил ли се е някой с подобен проблем, да посъветва нещо?
 
Нагоре