Hatsan Blitz 6.35 Мнения или опит?

lynx

Редовен Потребител
Здравейте,
... Че дворът ми е в между-блоково пространство и когато стрелям, се чува все едно стрелям с калашник:(
Приятелски съвет:
Не стреляй в рамките на населеното място(забранено е), ще имаш сериозни разправии с органите.
Навсякъде "добросъвестните съседи" са в изобилие ;)
 

Unstopable

Потребител
Не би трябвало да имам проблем, стреляйки с въздушна пушка по мишени върху ограден имот моя собственост.
По скоро се съобразявам, от естетична гледна точка със съседите:) даже още никой не ми е из-мрънкал или се е оплакал!
Но ако трябва да съм откровен, не съм чел точно какво гласи закона за въздушно оръжие на собствен имот.:rolleyes:
 

lynx

Редовен Потребител
Закон за въздушното оръжие все още нямаме у нас :)
Прочети общинските наредби.
Съмнявам се, че в твоята община е разрешено да се стреля с въздухарки в рамките на населеното място.
Но не ти пречи да провериш и да напишеш тук какъв отговор си получил ;)
 

Unstopable

Потребител
Най добре ще е да проверим от КОС какво ще кажат!
Но логично погледнато не би трябвало да е забранео, ако не се надвишават определени децибели и е на обезопасено мястото, до степен такава, да не може да пострадат пас-анти или да им се навреди!
Хмм:rolleyes::cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм питал!Казха ми ако съседите не им пречи и не се оплакват може!И така вече над 10 години го правя!
Ники, дано да са ти го написали. Арменците си говорят, а ние си пишем.
Защото ако стане някакъв проблем, номера съc "На мен шуренайката в общината ми КАЗА , че може ама..."
Колегата Unstopable стреля със сериозни мощностти в междублоково пространство.
С 1000 съседи трудно ще се спогодят, че не пречи на никого.
Но нека колегата пусне запитване в служба КОС, имам предчувствие какъв ще е отговора.
 

Unstopable

Потребител
Ники, дано да са ти го написали. Арменците си говорят, а ние си пишем.
Защото ако стане някакъв проблем, номера съc "На мен шуренайката в общината ми КАЗА , че може ама..."
Колегата Unstopable стреля със сериозни мощностти в междублоково пространство.
С 1000 съседи трудно ще се спогодят, че не пречи на никого.
Но нека колегата пусне запитване в служба КОС, имам предчувствие какъв ще е отговора.

В частен имот, ограден с 2-метрова тухлена ограда и по мишени на земята!!!
А не на обществена детската площадка в междублоково пространство и по дърветата колега Lynx.
Мисля че, оказва голямо значение тази малка подробност :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ееее,всеки си носи ктъста!Зато съм сложил и заглушители на пушките.При мен шума идва най вече от дрънченето на чашкоуловителите,а и оградата ми е над 2,50м бетон,че и "заглушена" с Брашлян. ;):cheers:

В частен имот, ограден с 2-метрова тухлена ограда и по мишени на земята!!!
А не на обществена детската площадка в междублоково пространство и по дърветата колега Lynx.
Мисля че, оказва голямо значение тази малка подробност :)
Ако питаш в КОС забрави за разрешение! ;)
 
Последна промяна от модератор:

Unstopable

Потребител
Ееее,всеки си носи ктъста!Зато съм сложил и заглушители на пушките.При мен шума идва най вече от дрънченето на чашкоуловителите,а и оградата ми е над 2,50м бетон,че и "заглушена" с Брашлян. ;):cheers:
Говорих с познат полицай, че в КОС днес не вдигат. Мисли че не е проблем ако си си в имота и не представляваш опасност за околните!
Но нека питаме и в КОС когато вдигнат тел.
 

lynx

Редовен Потребител
За съжаление, "един ми каза по телефона, ама не му знам името..." не върши работа в случая.
Къщата ми е в центъра на града, стрелял съм в двора и са ми "идвали на гости".
Имам и вила на Витоша, там е като при Ники, съседи са трудно откриваеми и съм рискувал да стрелям в двора.
Знам, че не е законно, но там са различни условията.
 

Unstopable

Потребител
Значи спираме с тестовете на Хатсана на двора.
Но, да проверим и КОС тия дни, да си кажат тежката дума!
Привсе че със сигорност булеварда до нас е по шумен от нашите пушкала.
 

Unstopable

Потребител
За съжеление никаде не открих закон и норми за начин на употреба и изисквания на МВР за ВО!
Може да го тълкуваме до без край:(
Screenshot_20210208-160852_Samsung Internet.jpg
 

t.marev

Редовен Потребител
Закон за въздушното оръжие все още нямаме у нас :)
Прочети общинските наредби.
Съмнявам се, че в твоята община е разрешено да се стреля с въздухарки в рамките на населеното място.
Но не ти пречи да провериш и да напишеш тук какъв отговор си получил ;)
И аз мисля че в общинските наредби е заровено кучето.....Прословутата Наредба №1 е шедьовър на чиновническата мисъл...Според нея ако ядеш баничка на спирката на автобуса си виновен и подлежиш на глоба....също ако ядеш семки, пиеш вода или не дай Боже изпееш една песен!:) Същото е и ако си долееш антифриз на колата, смениш се крушка или гума.....Не ми се вярва да са пропуснали стрелбата, ама кой знае?! Трябва да проверя довечера.
 

redsox

Редовен Потребител
На мен ми правиха посещение преди 3-4 години на вилата. Някой звъннал и дойде патрулка. Имам съседи и улицата е наблизо по която се разхождат туристи към Витоша. Аз стрелях зад къщата тогава реално не се виждах, но явно се е чувало. Полицаите бяха доста учтиви, написаха един доклад че се стреля с пушка неподлежаща на уведомление в КОС и не ме занимаваха излишно, но ми препоръчаха да не стрелям повече. Споменаха че до 300м близост с населено място е забранено.
 

Unstopable

Потребител
Така както изглежда колеги.. никъде няма точно определн и написан закон и регламент, за употребата на въздушно оръжие с любителска цел! Камо ли за подобни върху обезопасени частни имоти!
Може би колегата „pakfa„ да има право и всека община самосиндикално да си разпорежда нейни-си, наредби-разпоредби!!! :rolleyes::D
Каде ли не се рових днес и греда:(:wall:
 

pakfa

Редовен Потребител
За моята община е Наредба №1. Ето цитат:

Забранява се:

1. продажбата на фойерверки от категория 1 на лица под 12 години, от категория 2 - на лица под 16 години, и от категория 3 – на лица под 18 години;

2. търговията с видимо повредени пиротехнически изделия или в разкъсана най-малка стандартна производителна опаковка;

3. търговията и продажба на снарядни боеприпаси по чл. 6, ал. 5 от ЗОБВВПИ (Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехнически изделия).

(2) Забранява се на обществени места употребата на огнестрелно, пневматично и газово оръжие, пиротехнически средства, арбалети, лъкове, прашки и хвърлянето на предмети, както и на други опасни игри. При нарушение се налага глоба от 500 до 2500 лв., а при повторно нарушение по ал.1 се налага глоба от 3000 до 8000 лв. и отнемане на разрешението за срок до две години.

(3) Пиротехнически средства могат да се употребяват в новогодишните празници за времето от 22:00 ч. на 31 декември до 04:00 ч. на 01 януари по начин, който не допуска нараняване на граждани. При нарушение се налага глоба от 250 до 500 лева.

(4) Забранява се използването на пиротехнически средства в закрити помещения - обществени сгради, питейни заведения, спортни зали, салони и други. При нарушение се налага глоба от 250 до 500 лева.
 

ATO

Редовен Потребител
Да де, но моя двор не е обществено място. Той си е частна собственост. Аз също си стрелям в двора, като разбира се съм си обезопасил мястото, ползвам и съчмоуловител. До сега съседите ми не са правили проблем, даже единия идва и той понякога да стреля.
 

Unstopable

Потребител
Да де, но моя двор не е обществено място. Той си е частна собственост. Аз също си стрелям в двора, като разбира се съм си обезопасил мястото, ползвам и съчмоуловител. До сега съседите ми не са правили проблем, даже единия идва и той понякога да стреля.

Говорих с колега от системата, но не косаджия и те не знаят точно..та пак ще се допитваме до КОС!
За обществените места е ясно че не може да стреляш и нямаш право и пиратка да хвърляш, но за частни имоти, обезопасени, не-застрашавайки хора и животни... може да си стреляш на воля с ВО!
След като не е описано, и излишно забранено със закон, според мои познат адвокат, даже и за шум не могат да ти кажат нищо, ако не надвишаваш позволените децибели в законовите норми на РБ естествено!
P.S. Да не забравяме че от 14 -16ч. трябва да сме тихи :rolleyes::)
 

pakfa

Редовен Потребител
Горния цитат го дадох само като пример за наредба в моята община. Наредбите се свеждат до местното РПУ, които съблюдават за спазването им, а проверките са след сигнал. ;) Щом имаш добри съседи, мога само да се радвам за теб.:cheers:
п.с. Разбира се и тълкуването на наредбата е на местно ниво. Ако имаш притеснения говори с КОС-а.
 
Последна промяна:
Нагоре