Hatsan Blitz 6.35 Мнения или опит?

Unstopable

Потребител
Още сутринта ми пристигна пушкалото в оръжеен магазин през който го поръчахме от Сотис, благодарности че ми пратиха веднага пушката, вместо да ми я пратят със седмичния си транспорт, или да ми искат пари за експресната доставка!

Аз свикнах да купувам Хатсаните в куфар, с оптика, ремък, двунога...и изведнъж в магазина ми вадят няква картонена кутия без нищо друго вътре освен пушката :( малко тъпо ми стана, при това на тройна цена от тея дето ги взимам от турция с всичките аксесоари вътре...поне в куфар да бяха...1500лв дава човек, и в картонена кутия...:(

Противно на очакванията ми, пушката е много лека и приятна, а като направих няколко серии на автоматична стрелба...аа голям кефф!:rambo: Имам няколко полуавтомата, кефа от автомата няма нищо общо с тях! :winner:
Моята е сравнително прясно производство: 1120 и ми се струва че стреля малко по-бавно от тези по клиповете а може и от греста да е, освен това я пробвах без чашки

View attachment 89088 View attachment 89089

Да колега, хатсана пристига (гол като пушка):lol: И аз се изненадах с моята:rolleyes:
Не вярвам да е по бавна, едни и същи ЦНЦ Рутари ги дялкат!
На колко бара ти се е струвало че е по бавна от тези на клипчетата?
Няма да е лошо да и вземеш и оптика с бързомерo_O:):cheers:
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    83.8 KB · Прегледи: 43
  • 1.jpg
    1.jpg
    104.6 KB · Прегледи: 44

Unstopable

Потребител
Още сутринта ми пристигна пушкалото в оръжеен магазин през който го поръчахме от Сотис, благодарности че ми пратиха веднага пушката, вместо да ми я пратят със седмичния си транспорт, или да ми искат пари за експресната доставка!

Аз свикнах да купувам Хатсаните в куфар, с оптика, ремък, двунога...и изведнъж в магазина ми вадят няква картонена кутия без нищо друго вътре освен пушката :( малко тъпо ми стана, при това на тройна цена от тея дето ги взимам от турция с всичките аксесоари вътре...поне в куфар да бяха...1500лв дава човек, и в картонена кутия...:(

Противно на очакванията ми, пушката е много лека и приятна, а като направих няколко серии на автоматична стрелба...аа голям кефф!:rambo: Имам няколко полуавтомата, кефа от автомата няма нищо общо с тях! :winner:
Моята е сравнително прясно производство: 1120 и ми се струва че стреля малко по-бавно от тези по клиповете а може и от греста да е, освен това я пробвах без чашки

View attachment 89088 View attachment 89089
И комплимент за колекцията.. Ще конкурираме Американците усещам:rambo:o_O:cool:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Айде, честито и от мен. И аз мисля, че един бързомер ще и стои добре. Как е откатът? Ако имате възможност направете едно измерване на скорости и плато с JSB 1,64 гр. И мишени на 40-50 метра.
 

Jorom

Редовен Потребител
Благодаря, имам бързомер, но мисля че от мерниците които имам това е най-подходящо, има и лазерче
За момента не мога да замеря скорости, чакам да ми пристигне хроното, а на 50 м ще я пробвам скоро

DSCF7414.JPG DSCF7419.JPG

А относно колекцията, извън обектива останаха: ВТ-65, Галатиан Ауто, Хатсан Бараж, Хатсан Вектис, Крал Пънчер, и два Хатсан Сорти :cool:

Не каза същите ли са пълнителите на твоя Блиц
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Благодаря, имам бързомер, но мисля че от мерниците които имам това е най-подходящо, има и лазерче
За момента не мога да замеря скорости, чакам да ми пристигне хроното, а на 50 м ще я пробвам скоро

View attachment 89107 View attachment 89108

А относно колекцията, извън обектива останаха: ВТ-65, Галатиан Ауто, Хатсан Бараж, Хатсан Вектис, Крал Пънчер, и два Хатсан Сорти :cool:

Не каза същите ли са пълнителите на твоя Блиц

Два са от новите с по стегнатата пружина, един е от старите и стрелям главно с него. За сега няма засечки или удари между отворите на чашките в пълнителят!
 

Jorom

Редовен Потребител
След изчистване на цевта и прострелване на оптиката вкъщи, хвърлих набързо 4 пълнителя на 10 метра по разбираеми причини! Откат почва да се усеща с над два грама проектил - с жсб 2,2 гр, по-тежко не се сетих да пробвам. Стрелях по чамова дъска дебела два пръста Дъската се пробива още с първия изстрел с Баракуда 2,0 гр, но ФТТ 1,3 гр не може да я пробие Стрелях с най-неточните чашки които имам - ФТТ и някаква стара Баракуда които пушките ми не ги харесват, и реших че заслужават да ги издумкам на автоматична! На пълнител хаби приблизително 25 бара въздух Спусъка е средно тежък, като на полуавтоматичните Бараж и Тюркбул и на мен не ми е проблем! С единично натискане на спусъка пускам серия от 4 изстрела, тоест един пълнител го хвърлям на пет серии. Толкова засега. Следващата стрелба ще е на открито, но едва ли ще е тази седмица
IMG_20210205_132314.jpg IMG_20210205_132402.jpg

Пълнителя заминава за под две секунди, пушката не ми е засичала
Двете средни групи са от стрелба на серии, по един пълнител (19 чашки), до чепа е с ФТТ, другата е с много калпава Баракуда
Двете крайни групи са от стрелба на автоматичен режим с калпавата баракуда
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
След изчистване на цевта и прострелване на оптиката вкъщи, хвърлих набързо 4 пълнителя на 10 метра по разбираеми причини! Откат почва да се усеща с над два грама проектил - с жсб 2,2 гр, по-тежко не се сетих да пробвам. Стрелях по чамова дъска дебела два пръста Дъската се пробива още с първия изстрел с Баракуда 2,0 гр, но ФТТ 1,3 гр не може да я пробие Стрелях с най-неточните чашки които имам - ФТТ и някаква стара Баракуда които пушките ми не ги харесват, и реших че заслужават да ги издумкам на автоматична! На пълнител хаби приблизително 25 бара въздух Спусъка е средно тежък, като на полуавтоматичните Бараж и Тюркбул и на мен не ми е проблем! С единично натискане на спусъка пускам серия от 4 изстрела, тоест един пълнител го хвърлям на пет серии. Толкова засега. Следващата стрелба ще е на открито, но едва ли ще е тази седмица
View attachment 89112 View attachment 89113

Пълнителя заминава за под две секунди, пушката не ми е засичала
Двете средни групи са от стрелба на серии, по един пълнител (19 чашки), до чепа е с ФТТ, другата е с много калпава Баракуда
Двете крайни групи са от стрелба на автоматичен режим с калпавата баракуда

Няма такъв кеф, като стрелба на автоматична режим на Блитц!
Мисля че, нима да имаме проблеми от към засичане, ако се почиства и смазва редовно.
Поръчах за моят „Laser Range Finder„ ще е много полезен за стрелба по различни мишени на далечно разстояние с не-ясна дистанция!
И за теб ще е полезен, ако ще си сваляш дрона от клоните на дърветата:D
 

Attachments

  • s-l1600 (8).jpg
    s-l1600 (8).jpg
    253.3 KB · Прегледи: 71
  • s-l1600 (6).jpg
    s-l1600 (6).jpg
    224.2 KB · Прегледи: 73

Jorom

Редовен Потребител
Голям кеф е наистина, но повече ме кефи да пускам серии по 3-4 чашки, оказа се че мога и по три да ги пускам, днес на стрелбата го установих!
За съжаление, въпреки перфектната на вид цев и фаска, никак не ми харесва точността на моя Блиц! Група 40-50 мм на 50 м е доста зле! Имам съмнения в оптиката която монтирах, тя беше в един куфар на Хатсан от турция, но имаше следи от употреба та не знам на какво е монтирана и колко е читава, следващите дни ще пробвам с други две оптики
 

Jorom

Редовен Потребител
Там е работата че не е на автоматична, а на единична на като сложих мишената на 26 метра, и пусках серии по 3-4 изстрела...да, имам доста групи по 20-25 мм на сeрия
Съмнявам се в оптиката, така и не я сложих на друга пушка досeга, а я сложих на Блица

Ако не е проблема в оптиката, тогава предполагам едно засилване на пушката ще реши проблема с точността
Тоя Екинокс дето сега прави група на 50м колкото 2 стотинки, преди на 10 метра не можеше да направи такава група преди да го разпиля яко

Цевта има шок около 5 см, не много сериозен, но има
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Там е работата че не е на автоматична, а на единична на като сложих мишената на 26 метра, и пусках серии по 3-4 изстрела...да, имам доста групи по 20-25 мм на сeрия
Съмнявам се в оптиката, така и не я сложих на друга пушка досeга, а я сложих на Блица

Ако не е проблема в оптиката, тогава предполагам едно засилване на пушката ще реши проблема с точността
Тоя Екинокс дето сега прави група на 50м колкото 2 стотинки, преди на 10 метра не можеше да направи такава група преди да го разпиля яко

Цевта има шок около 5 см, не много сериозен, но има

Как може да се засили? какво трябва да се промени и настрои в механиката?
 

Jorom

Редовен Потребител
Най-малкото може да се натегне ударника, моята пушка има мегдан за засилване
 

lynx

Редовен Потребител
Момчета, пипайте по-внимателно и гледайте да не правите невъзвратими промени.
Автоматиката при пушките е балансирана система, като се разбъзика и става проблемна, не сработва. Успех!
 

Jorom

Редовен Потребител
Докато е в гаранция нищо не пипам! След това ще има тунинг, а и ще го направя булпап на базата на Тюркбула ми който ще стане донор на части! Болта му при изстрел не отива много назад за разлика от полуавтоматите ми, има мегдан за засилване дори със оригиналните пружини, чел съм а и аз мисля че без проблем може да се засили с около 30%

На базата на опита ми със полуавтоматите на Хатсан които имам и съм разпилил, мисля че и тук може да се получат нещата, на Баража освен другото, и му скъсих цевта и стана без никакви проблеми, хванах им логиката, пушките им са доста дуракоустойчиви, докато Сортие-то е по-капризно
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Здравейте,
Като сме на темата,туннинг..
Някой има ли идея, как може да направим и сложим заглушител на Блитца?
Дали въобще е възможно да се получи, зареди вграденият шок в цевта?
Че дворът ми е в между-блоково пространство и когато стрелям, се чува все едно стрелям с калашник:(
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Явно не си много нясно с теорията и терминологията във ВО.
Шока е леко стеснение, преход от на вътрешните диаметри на нарезите и полетата Вътре в цевта, получен предимно чрез коване на метала/цевта. Не е вмъкнат, вграден, монтиран или както там го кръщават при ловните гладкоцевни.
Затова той няма никакво влияние за наличие или липса на модератор.
Въпросът е, по-скоро дали има мегдан за външна резба на цевта или трябва да се ползва муфа. И в двата случая, трябва да се съблюдава и получи идеално съосие, за да има не само звуков ефект, а точността да се развали.
 

Jorom

Редовен Потребител
Не, не може да се заглушат полуавтоматите на Хатсан, и Блиц вкл! Ползвах оригиналните муфи от полуавтоматите на Крал за тестовете, и моя Wrangler Phantom 6,35мм при пушки 5,5 мм, даже вътрешния отвор на едната муфа разстъргах на максимум, и не става! При полуавтоматите на Крал става да се сложи модер и да презарежда, но при Хатсан забрави просто. Правих много експерименти с Тюркбул и Бараж, и в момента в който се сложи муфата на цевта , спира да презарежда - болта отива само до средата на хода си. Включително и на Сорти съм пробвал...забрави тази идея.
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Жалко,
Ще се простя значи с стрелбата на двора, да не стресирам съседите излишно.. най малко с автоматичната стрелба :rolleyes:
 

Jorom

Редовен Потребител
Ей сега ги пробвах кой колко шум вдига, резултата е че най-силно гърми Галатиан 5 Ауто, след това е Бараж/Тюркбул, а Блиц е най-тих!
Само че Блиц-а ми не е разпиляван, в сток състояние е, след тунинг едва ли все още ще бъде най-тих
 

Unstopable

Потребител
Ей сега ги пробвах кой колко шум вдига, резултата е че най-силно гърми Галатиан 5 Ауто, след това е Бараж/Тюркбул, а Блиц е най-тих!
Само че Блиц-а ми не е баран, след тунинг едва ли ще остане най-тих
При мен се получава ехо на двора, и става....:rambo:o_O:D
 
Нагоре