Hatsan Blitz 6.35 Мнения или опит?

petrrrrdz1la

Новодошъл
Да, четох коментарите ти в други теми, но въпреки че турската лира се е сринала, изглежда има достатъчно други препятствия. Вероятно автоматичната стрелба няма да е приоритет на този етап. Странно е как в този междинен клас продължават да издават толкова проблематични пушки. Едно е да я бутнеш, за да работи по-добре, друго е да трябва да я бутнеш, за да заработи като цяло. Уви, освен да се тренира, времевия период до разрешителното за дълго нарезно трябва да се оплътнят.

Благодаря отново! ;)

Като че ли се спрях окончателно на .45 PileDriver.
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз бих се насочил към Були или Бигмакс Х, но щом те влече еднозарядния топ, няма лошо, взимай!!:cheers:
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Колега, препоръчвам ти преди да си вземеш .45 PileDriver да погледнеш цената на проектилите , както и наличността им. Това си е ловна пушка и ще ти бърка доста в джоба, стреляйки си за кеф. По принцип кефът цена няма, но сложи и този разход в уравнението :cheers:
 

Jorom

Редовен Потребител
50 стинки проектила...два пъти по-скъпо от приличен .22LR и никакъв избор на практика като гледам в Пушката, само правените в Бг и някви кръгли сачми дето не виждам никакъв смисъл от тях на нарезна цев!
Относно избора на Piledriver, не виждам смислено приложение на тази пушка за друго освен за лов, но както са казали хората - всеки луд с номера си! Абе пак добре като не се е засилил да изсипе една торба пари за пружинка...
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Като сложих на моя Блиц къса цев от Hatsan Striker 1000s, си запазих оригиналната 58 см цев 6,35+шрауда+шпилката Скоро ми хрумна да взема да ги сложа на Тюркбула, като освен това го доработя за новите големи пълнители на Хатсан, побиращи 21 чашки в 6,35 кал, вместо само 10 в малките и проблемни пълнителчета
С новата цев, пушката стана дълга 88см
След като двама фрезисти ми отказаха да фрезоват цевната кутия на Тюркбула щото не им се занимаваше, се хванах с голямата шлифовалка, ъглошлайфа и пилата и за около 2 ч си свърших сам работата!
Други промени - разширих отвора на полиамида на 4,9мм, а клапанното тяло което вътрешно беше с размер около 10мм, вече е 13,5мм
Също и нова, максимално вентилирана капачка на клапанното тяло с 3мм отвори

Преди доработката, пушката имаше някакъв тунинг, но не както сега! Грубо, във фабричното състояние имаше 2/3 от силата, която имаше после.
Преди доработката с цев 6,35 мм, при 200 бара, стреляше 5,5 мм 1,645 с 255 м/с, а 2,2 с 220 м/с (53 J)
След доработката, вече стреля 6,35 мм 1,645 с 300м/с, а 2,2 с 260 м/с (74 J)
Пружините са същите, без промяна в натягането на ударника, болтчето е развито на макс - около 8 оборота!
Отвора на буталото на автоматиката е разширено на 7,5мм
ТП е 6мм, цевта е с отвор откъм ТП 5мм, фаска от 6 към 5мм
Фабрично клапанното тяло е с няколко отвора+канал, оставен е само един отвор 6мм, който съвпада с ТП
Някой знае ли до колко може да се засили Тюркбул/Бараж 6,35 като сила, ако някой колега е правил такава пушка, нека да сподели
За мен тея 75 джанки които изкарах от Тюркбула, са на практика макса който може да се извади от тази платформа, да не забравяме пластмасовата касета на спусъка която не мисля че може да издържи много повече от това

Избрах да пиша в тази тема, понеже никак не харесвам мега-темите сбирщайн от времето на ат44 та до Херкулес и Блиц, освен това мога да направя Тюркбула да стреля на автоматичен режим точно като Блиц-а, но за момента избрах да бъде само с полуавтоматичен режим, понеже гонех максимална мощност, а опита ми с Блиц-а показа че за да работи коректно автоматиката на автоматичен режим трябва да се пожертва част от мощността, но не изключвам възможността да направя тази пушка с автоматичен режим...това съм го замислил за Barrage, надявам се че след това ще имам допълнителен опит, който ще ми помогне да изстискам максимума от Тюркбула
0.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Колега, препоръчвам ти преди да си вземеш .45 PileDriver да погледнеш цената на проектилите , както и наличността им. Това си е ловна пушка и ще ти бърка доста в джоба, стреляйки си за кеф. По принцип кефът цена няма, но сложи и този разход в уравнението :cheers:
Скоро ще има на пазара Български качествени сачми, от 30-ти калибър нагоре, на нормални цени, под 30ст за брой!
 

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20210603_153223.jpg IMG_20210607_142741.jpg
След като сложих цевта от Блиц 6,35 на Тюркбула ми, както и го направих да работи с пълнителите от Блиц, дойде време за стрелби...за съжаление мога да кажа че Бараж/Тюркбул с оригиналните си карантии не държат на мощност 65 и нагоре дж!
Изкривява се един чоп на дотиквача...след като първия път се изкриви, го изправих на менгемето и намалих мощносттта на Тюркбула , но след това отново се изкриви! Зъбите и другите чаркове на автоматиката държат, само чопа поддава. А е от кораво желязо!
Блиц-а с късата цев 380мм си държи на 70 J без последствия! Не съм го разглобявал да видя чопа същия ли е. На Блиц-а му разширих полиамида на 4,9мм.
Кривенето на чопа става при ход на болта назад. Kанала на Блиц в цевната кутия където се движи болта е по-дълъг с няколко мм от на Бараж/Тюркбул.
Оригиналния чоп се завива на дотиквача с 6мм резба, направих нов по-дебел чоп от болт 7мм с твърдост 8,8 - нямаше по-високоякостен, като и резбата е вече 7мм...за разлика от оригиналната 6мм но така и не пробвах ще държи ли новия чоп защото се ядосах , и реших че цевта от Блиц-а ще е най-подходящо да я сложа на единия ми BigMax X! Цевта е наистина добра, по-дебела е от на Крал и като я въртях на дрелката почти не бие, абе хубава си е цевта, нямам забележки!
Сега имам два БМ изстрелващи 2,85 гр с 285 м/с, но единия е с Хасанска цев. Скоро ще направя директно сравнение между двете пушки , и на двете цевите са по 580 мм и са оборудвани с оптики Конус 6-24х44...единствената разлика е в цевите! Хасанската нарязва доста по-добре проектилите а и те вървят в нея по-плътно и по-равномерно, но първите стрелби на близко (12м) дадоха по-добри резултати с цев Крал. Предстоят стрелби на далечна дистанция.
Целта на занятието е да разбера коя от двете цеви е по-точна , и да ползвам нея за стрелба на далечна дистанция с 2,85 и 2,2 гр
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Имам муфа за модератор от Екинокс, и понеже резбата на шрауда на Хатсан е същата, става и за двете марки
Навремето пробвах Хасанските полуавтомати вкл и Блиц-а с тази муфа и модер Wrangler Phantom, (без Х, обикновен Phantom) и резултата беше че не могат да презареждат - не се придвижва достатъчно назад болта! Но те си бяха с оригиналните пружини отпред - на автоматиката!
За да може да презарежда моя Блиц при силно натегната пружина на ударника, при което положение e 72 J (2,85 гр ги стреля с 225 м/с) съм му сложил по-слаба пружина отпред на буталото, като автоматичния режим съм го заебал, понеже за да работи добре на автоматична, трябва да го намаля до около 58-60 дж! Това не е добър вариант за мен, особено както имам доста чевръсто пръстче и мога да стрелям доста доста бързо в полуавтоматичен режим
Заради слабата пружина на автоматиката, което се прави като се слага модер, ми хрумна да взема да пробвам ще може ли да презарежда с моя модер Фантом По-късно ще пробвам и с ориг модер Крал
Оказа се че презарежда и с 1,8 и с 2,2 и със дългите Спотони 2,85 от 220 до 170 бара го пробвах и никакъв проблем, а как утихна пушката...кефф голям! Друго което много ми харесва е, че заради скъсената цев , с модер 17см е 3 см по-къса спрямо оригиналния шрауд
IMG_20210608_133847.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Пробвах Блиц-а с модер Крал, но не от исд който дойде с Брейкъра, той е с по-малки отвори и малко по-тих. От Турция съм ги купувал за по 25 лв бройката, не ги знам колко са читави, но вършат работа в моя случай. Скъсих фаската на модерите откъм резбата за да лягат по-добре на муфата, както и премахнах стеснението от 9мм на края на резбата вътре в модера Oт 220 до 120 бара пушката си презарежда дори с най-дългите проектили - Спотон Херкулес, като мощността е от 73 дж при 220 бара, до 54 дж при 120 бара, при 120 бара стреля Spoton 2,85 със 190+ м/с което отговаря на скоростта на Блиц 6,35 във фабрично състояние Не пробвах на колко бара ще спре да презарежда, стигнах до 120 и реших че надолу не ме интересува

IMG_20210609_135857.jpg IMG_20210609_135940.jpg
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20210616_192012.jpg

Вече си имам и 7,62 мм Блиц, при 200 Бара стреля 2,95 гр ЖСБ с 220 м/с което отговаря на 71.4 дж Нямам въздух в момента да видя до колко ще качи скоростта, очаквам поне 5-6 докъм 10 м/с при 220 +Бара
Разхода на въздух е около 2 бара на изстрел
6,35 версията е от Сотис, края на 2020г, тази е от Заримекс, отпреди 20-тина дена - 0421 и има някой дребни подобрения, като най-хубавото е че спусъка вече е доста приятен в сравнение с другия ми Блиц

Мислех че заради по-високата мощност която изкарах от моя Блиц 6,35 от 58 на 75+ дж няма да ми липсва толкова автоматичния режим, но мислех така докато не натиснах спусъка в автоматичен режим на Блиц 7,62 (Кеф цена няма!) и тогава реших че с големия калибър, хем имам от кутията 70+ дж перфектно работеща автоматика без тунинг, хем получавам най-безпроблемната версия на Блиц според мнозинството от коментиралите в youtube. На моя Блиц 6,35 от кутията не му работеше толкова добре автоматиката като на 7,62 Блиц, така че съм склонен да вярвам на масовото мнение в англоезичните коментари че 7,62 е най-добрия калибър за Блиц. Очаквам също и потенциала за тунинг на 7,62 да е доста по-голям от на 6,35 защото 6,35 е 55+ дж от кутията, а 7,62 е 70+ дж
 
Последна промяна:

SEPULTURA

Редовен Потребител
Здрасти!
Обмислям закупуването на HATSAN BLITZ ,но се чуде мейду 6.35 и 7.62.
Колко изтрела се правят на двата калибъра реално с едно зареждане?
Кои съчми са ок за 7.62?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
В горния пост, над твоя, Жоро е отговорил на повечето въпроси. Аз също съм чувал, че версията в кал. 7,62 е по-безпроблемна.
 

SEPULTURA

Редовен Потребител
Здравейте! Извинявам се ,че ще питам в тази тема,но тук има хора с калибур 7.62.
Дочих нещо от сорта,че над калибър 6.35 вече било трудно да се регистрира въздушна пушка. Били отказвали.
Вие чували ли сте за такова нещо?

Благодаря!
 

Jorom

Редовен Потребител
Последните дни беше хубаво времето и малко ги поразходих пушкалата по поляните.
Блиц 7,62 във фабрично състояние стреля Спотон 2,9 гр с около 220м/с.
От 65 м според далекомера, от двунога, нямаше вятър.
JSB 3,25 гр, тях харесва най- много(33 мм група) след това са турските Spoton Monster 2,9 гр, (50мм група) и накрая са ЖСБ 2,9 гр.(50+мм група)
IMG_20220107_175937_140.jpg IMG_20220107_175842_212.jpg
Пробвах цял пълнител 16 Спотон сачми от 50 м в АВТОМАТИЧЕН режим върху термопанел с ламарини от двете страни.... това е резултата:
IMG_20220106_173750_304.jpgIMG_20220106_173812_850.jpg


Пострелях и с другия ми Блиц, 6,35мм, стреля 2,1 гр с 250 м/с , от 50 м, от двунога, като пушката е с незаводска цев от пружинен Хасан с дълж 38 см, и с муфа за модератор + модератор - Wrangler C, като презарежда безпроблемно в полуавтоматичен режим.IMG_20220107_183046_097.jpg
 

Attachments

  • IMG_20220107_183046_097.jpg
    IMG_20220107_183046_097.jpg
    200.1 KB · Прегледи: 85
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Моля модератор да премести тази тема във форум компресионна пневматика, мисля че отдавна трябваше да бъде изкарана от форума за чуденки на новобранците, в крайна сметка има доста информация споделена от мен на тема Блиц, включително и тунинг на тази платформа! Не и е мястото в новобрансия форум на тази тема
Предлагам заглавието да се коригира само на Hatsan Blitz
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Бях решил да не разпилявам Блица ми 7,62, за да не изгубя автоматичния режим, както се получи с Блиц 6,35 след засилването, но това е различна , и много по- добра пушка от 6,35 Блиц! Вече е 85 дж с 2,9 грама(+30 м/с), като това не е макса...спокойно ще стане 90+ дж. Успях да му запазя работещ автоматичния режим, макар и не в целия диапазон на работното налягане....от 180 до 90 бара, си стреля идеално на автоматична. С повишаването на мощността, се ускорява и темпа на стрелбата в автоматичен режим и се получава така че пружините на пълнителите му идват бавни, изостават и почва да нахапва пълнителите с дотиквача. Моите пълнители са уж от новите - с допълнително натегната пружина.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20220403_183405_047.jpg
Блиц със цев 38 см, вместо оригиналната 58 см. Обща дължина 93 см, спрямо оригиналните 112+ смIMG_20220403_183240_537.jpg
Блиц булпап на базата на Тюркбул, с оригиналната 58 см цев. Обща дължина 87 см,спрямо ориг.дължина на Блиц 112+см ).
Алум.тръба отпред е за достигането на ориг.дължина от 112+ см на Блиц....за да се види реалната разлика в дължината.
 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Jorom, скоро ще ти ставам съсед в Бургаските околия, ще обменяме опит на по бира и стрелба, ако си ок.
 
Нагоре