Hatsan Blitz 6.35 Мнения или опит?

Gadnqra

Редовен Потребител
На 300 бара, клапанът няма да отваря достатъчно и няма да презарежда автоматично. Освен това 300 бара е трудно и неудобно за работа налягане по ред причини. Не си режи цевта, защото и в момента пушката няма достатъчно мощност за калибъра, а като я срежеш, ще падне още. Ако мощността падне още, ще има проблем с презареждането. На първо време, измери скоростта, с която стреля, за да знаем, къде е платото и къде е най-точна. Тези проектили, с които си стрелял не са подходящи за твоята пушка, защото са много тежки за нея - 2,85 гр. Пушката ги стреля с много ниска скорост. Пробвай с JSB Exact King Diabolo 1,645 гр.

Херкулесът и Булито са с работно налягане 250 бара. Булито, след тунинг прави спокойно 18 - 20 изстрела в кал. 7,62. За 9 мм, препоръчвам големия Херкулес - 18 изстрела в плато, с 280 - 286 м/с.

Piledriver 45 cal. от кутията прави 3 - 4 изстрела, без никакво плато, след което изпуска всичкия въздух. Това от 300 бара, с 12 грамов проектил, като първият изстрел е с 325 м/с, а четвъртият е с 250 м/с. След тунинг, пушката прави 6 - 8 изстрела в плато, от 240-250 бара, с 280-290 м/с, с 12 грамов проектил. Може и малко още да се усили, в зависимост от проектилите. Реалната мощност на пушката е около 480 - 680 джаула, зависи от проектилите и настройките.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Чашките на ЖСБ в 7,62мм са тежки 2,9 гр, а Баракуда 7,62 е 3,0 гр, той стреля с 2,85 гр, не се знае с какви чашки са скоростите дадени от производителя 220 м/с при 7,62мм, но най-вероятно са с 3,0 гр и по пътя на логиката скоростта трябва да е малко над 220 м/с с 2,85 гр спотон-и
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
За 7,62, най-вероятно са 2,9 гр. Понеже по сайтовете я дават 220 м/с и 70 дж., което си отговаря. Но понеже в 6,35 я дават 56 джаула, мисля, че е по-добре да е с по-леки чашки. Ако действително е 56-60 джаула, дори и JSB 1,64 пак ми изглеждат тежки. Spoton ще ги стреля с 200 - 210 м/с. А JSB 1,645 - с 250-260 м/с., което според мен е по-добре.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Моите асани полуавтомати - Тюркбул и Бараж доста харесват ЖСБ редизайн 1,64, но най-много харесват Баракуда
Галатиан Ауто изобщо не харесва ЖСБ 1,64 редизайн и ултрашок обаче пък с обикновена Баракуда диаболо прави група 15-20 мм на 50 м!
Според мен картечницата на асан трябва да се пробва с Баракуда 2,0 гр, ФТТ 1,3 гр както и ЖСБ 2,2 мк2 и 1,64 за да види кои ще му харесат най-много
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
За да отговори на заводските данни тази скорост е с 1.3грама съчма. С 2.85 гр. Скоростта би трябвало да е 200м.с. преко сили.
 

Unstopable

Потребител
Напълно възможно е да си прав joro_ihr!
Скоро ще направя тестове с 3 вида чашки,1.72 гр. 2.02 гр. и 2.85 гр. на 50м и 100м.Sachmi_vazdushno_orazhie-JSB Diabolo Hades 6.35 мм 150 бр - JSB Diabolo Hades 6.35 mm 150 pcs.jpg Sachmi_vazdushno_orazhie-JSB Diabolo Hades 6.35 мм 150 бр - JSB Diabolo Hades 6.35 mm 150 pcs.jpg Sachmi_vazdushno_orazhie_H&N_GRIZZLY_6.35_mm_150_br._9451.png Sachmi_vazdushno_orazhie_Spoton_Hercules_2.85_gr._125_br._6.35_mm_18260.jpg s-l1600 (1).jpg
 

Unstopable

Потребител
Здравите,
Днес направих малко тестове на началната скорост на Блитца с чашки:
1: Х и С Гризли 2,02гр. тип куршум,
2: Спотхон 2,85гр. тип куршум,
Пушката беше на около 170 бара, след това я до напълних на около 220-225 бара.
Резултата беше само с 10м в секунда на горе, с разлика около 50 бара в налягането!
Очаквах по позитивен резултат в началната скорост, но може би това да е нормално за налягането и тежестта на чашките?!?
 

Attachments

  • 20210201_124736.jpg
    20210201_124736.jpg
    141.5 KB · Прегледи: 41
  • 20210201_125301.jpg
    20210201_125301.jpg
    152.7 KB · Прегледи: 41
  • 20210201_125128.jpg
    20210201_125128.jpg
    152.2 KB · Прегледи: 41
  • 20210203_174104.jpg
    20210203_174104.jpg
    404.7 KB · Прегледи: 42
  • 20210203_184754.jpg
    20210203_184754.jpg
    143.1 KB · Прегледи: 43
  • 20210203_235122.jpg
    20210203_235122.jpg
    126.5 KB · Прегледи: 41
  • 20210203_235113.jpg
    20210203_235113.jpg
    134.5 KB · Прегледи: 42

Jorom

Редовен Потребител
Ако ти се занимава, натегни с няколко оборота пружината на ударника и виж какъв прираст на скорост ще имаш
Не забравяй да смазваш по малко, но редовно където трие болта
Три дни гледах клиповете в тубата и четох коментари, и масовото мнение е че 5,5мм е най-ненадежден и склонен към засичане на автоматичен режим, като проблема е в пълнителите и/или по-малкото въздух който пуска 5,5 милиметровата версия
Най-надежден е 7,62, след него е 6,35, но освен че пушката е слаба за 3 грамови проектили, са и доста скъпи - на цената на 150 бр ЖСБ 7,62 се взимат 300-350 в 6,35 калибър, верно не 3 грама, а 1,64/2,2 но това е автомат който изпразва пълнител с 20 тина чашки за 1-1,5 сек на автоматична стрелба, а и с по-леките чашки би трябвало да работи по-оптимално

Мислех да изчакам още няколко месеца, докато пуснат пушката за продажба в турция, но от Ахмет от магазин Меркан в Истанбул разбрах че само ще си остана с чакането, понеже в Турция автоматичните въздушни пушки не са разрешени, и не може да се купи без разрешително от полицията! Откакто си купувам пушките от турция се бях зарекъл че повече няма да купя турска пушка от Бг, но в конкретния случай с Блиц друг вариант освен закупуване от тук нямам, и поръчах Блиц 6,35 от Сотис. До ден-два би трябвало да я получа.

Гледах ревюта на другата фулл ауто въздушна пушка СК-19, ще ме извиняват конструкторите на СК-19, но с чевръстото ми пръстче стрелям със същия темп на стрелба с турските полуавтоматични въздушни оръжия които имам, да не говорим за цената - 2300 долара...айде няма нужда! Мисля че кефа от стрелбата на автоматичен режим на двете пушки изобщо не може да се сравни, асана при натискане еднократно на спусъка пуска серия от 4-5 изстрела, на първото видео на 23,40 се вижда
Доста обстойно ревю със замерване на скорости, мощност, графики и тн за Блиц 5,5:
Блиц 7,62:

Преди години от дърво с изсъхнали клони, под което си паркирах колата, падаха клони...в един момент ми писна и със стрелба с асан 125 се опитах да счупя сух клон, ама не ми се получи. Tогава нямах необходимата за целта пушка
Няколко пъти съм закачал дрона ми по клони на дървета, понякога на 8-10 че и повече метра височина, и всеки път се чудя как да го сваля...вече с дрона ще си взимам и Блиц-а ;)

 
Последна промяна:

Unstopable

Потребител
Как седят нещата с внос на въздушна пушка от Турция?
Бих инвестирал с кеф в един Хатсан Пилдрайвер 45 калибър, или Херкулес Були 9мм на пример!
Естествено ако сумата която ще спестим е значителна, ако изобщо.. с тия мита, ДДС-та и т.н.
Иначе още веднъж поздравления, че се реши за Блитц!
Няма такъв кеф това Пушкало, особено на автоматичен режим..е един път :rolleyes::rambo::bravo::rambo:
 

Unstopable

Потребител
Благодаря за инфото колеги, ще остана в обсега на родните вносители, касаейки тези два модела!
А до тогава ще наблегна на Блитца.
 

Jorom

Редовен Потребител
Още сутринта ми пристигна пушкалото в оръжеен магазин през който го поръчахме от Сотис, благодарности че ми пратиха веднага пушката, вместо да ми я пратят със седмичния си транспорт, или да ми искат пари за експресната доставка!

Аз свикнах да купувам Хатсаните в куфар, с оптика, ремък, двунога...и изведнъж в магазина ми вадят няква картонена кутия без нищо друго вътре освен пушката :( малко тъпо ми стана, при това на тройна цена от тея дето ги взимам от турция с всичките аксесоари вътре...поне в куфар да бяха...1500лв дава човек, и в картонена кутия...:(

Противно на очакванията ми, пушката е много лека и приятна, а като направих няколко серии на автоматична стрелба...аа голям кефф!:rambo: Имам няколко полуавтомата, кефа от автомата няма нищо общо с тях! :winner:
Моята е сравнително прясно производство: 1120 и ми се струва че стреля малко по-бавно от тези по клиповете а може и от греста да е, освен това я пробвах без чашки

DSCF7406.JPG DSCF7410.JPG
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Още сутринта ми пристигна пушкалото в оръжеен магазин през който го поръчахме от Сотис, благодарности че ми пратиха веднага пушката, вместо да ми я пратят със седмичния си транспорт, или да ми искат пари за експресната доставка!

Аз свикнах да купувам Хатсаните в куфар, с оптика, ремък, двунога...и изведнъж в магазина ми вадят няква картонена кутия без нищо друго вътре освен пушката :( малко тъпо ми стана, при това на тройна цена от тея дето ги взимам от турция с всичките аксесоари вътре...поне в куфар да бяха...1500лв дава човек, и в картонена кутия...:(

Противно на очакванията ми, пушката е много лека и приятна, а като направих няколко серии на автоматична стрелба...аа голям кефф!:rambo: Имам няколко полуавтомата, кефа от автомата няма нищо общо с тях! :winner:
Моята е сравнително прясно производство: 1120 и ми се струва че стреля малко по-бавно от тези по клиповете а може и от греста да е, освен това я пробвах без чашки

View attachment 89088 View attachment 89089
Честитоооо!
Хайде идвай да ги видим и колко са точни! ;)
 

rivan

Редовен Потребител
Още сутринта ми пристигна пушкалото в оръжеен магазин през който го поръчахме от Сотис, благодарности че ми пратиха веднага пушката, вместо да ми я пратят със седмичния си транспорт, или да ми искат пари за експресната доставка!

Аз свикнах да купувам Хатсаните в куфар, с оптика, ремък, двунога...и изведнъж в магазина ми вадят няква картонена кутия без нищо друго вътре освен пушката :( малко тъпо ми стана, при това на тройна цена от тея дето ги взимам от турция с всичките аксесоари вътре...поне в куфар да бяха...1500лв дава човек, и в картонена кутия...:(

Противно на очакванията ми, пушката е много лека и приятна, а като направих няколко серии на автоматична стрелба...аа голям кефф!:rambo: Имам няколко полуавтомата, кефа от автомата няма нищо общо с тях! :winner:
Моята е сравнително прясно производство: 1120 и ми се струва че стреля малко по-бавно от тези по клиповете а може и от греста да е, освен това я пробвах без чашки

View attachment 89088 View attachment 89089
Това снимки от магазина ли са? Шегувам се! Честито и много да те радва!
 

Jorom

Редовен Потребител
Благодаря, мисля че действително много ще ме радва, няма сравнение за мен на полуавтоматична с автоматична стрелба и то такава бърза като на Блица

Честитоооо!
Хайде идвай да ги видим и колко са точни! ;)
Знаеш какво чакам - хроното да дойде, но нещо почнах да се отчайвам че ще дойде...почти два месеца минаха :(
 

njatanasow

Редовен Потребител
Благодаря, мисля че действително много ще ме радва, няма сравнение за мен на полуавтоматична с автоматична стрелба и то такава бърза като на Блица


Знаеш какво чакам - хроното да дойде, но нещо почнах да се отчайвам че ще дойде...почти два месеца минаха :(
Ами те дават два месеца срок.Мога да ти покажа документи!А ти ела да ги видим колко са точни ,че съм ти се наточил!;):cheers:
 

Jorom

Редовен Потребител
Нали имаше склад и в Испания, логично е от там да го пратят...това не го знаех за двата месеца доставка, значи има голям шанс да дойде, чакам го!

Аз че ще дойда бъди сигурен, само се чудя дали да не ти прережа картона с мишенките с Блиц-а :lol: :cheers:
 

Jorom

Редовен Потребител
Благодаря за инфото колеги, ще остана в обсега на родните вносители, касаейки тези два модела!
А до тогава ще наблегна на Блитца.

Забелязах че пълнителите ми са нова ревизия, при тях мод-а с натягането на пружината с половин оборот не е необходимо да се прави, тя вече е натегната допълнително! Твоите пълнители същите ли са? DSCF7411.JPG DSCF7413.JPG
 
Нагоре