FT Open SF 2×50 - 16 и 17 Юли

DANNY

Редовен Потребител
Повечето хора които ни познават знаят, че аз съм последния човек който ще тръгне да ги защитава /организаторите/!
Не споря!
Показах факти!
А като човек който е загубил доста време по създаването на тия мишени и мен ме боли!
Въпреки че съм ги виждал само на тези снимки от този албум:

http://picasaweb.google.com/mira.branim ... directlink
 
A

Anonymous

Гост
За утре, събота, има ли вече яснота за:
1. Къде ще се паркират колите;
2. Къде ще е сборният пункт - на заслона, на поляната или някъде другаде;
3. Къде ще е зоната за прострелка;
4. Къде ще са местата за разпъване на палатките;
5. Къде ще е самото трасе;
6. В колко ще е брифинга с мерките за безопасност, че това ок. 12 ч много ориенталско звучи;

Мисля не е лошо да се качи една карта за хората, които не са от София и / или никога не са ходили на "Бонсови поляни".
 

mitaka101

Потребител
Да карам подред:
Преди малко се върнах, палатковия лагер вече е разпънат, има място за паркиране на колите, трасето с мишените се изгражда в момента.
Мястото е сенчесто и жегата почти не се усеща, обаче има КОМАРИ. Носете си съответните спрейове!
Като се кара по пътя за Бонсови поляни трябва по някое време от ляво да видите това:
024251875.jpg

а от дясно това:
024251885.jpg

продължавате покрай хотел "на върха" / каквъ връх ги гони на таз поляна, ама карай/:
024251872.jpg

та значи карате си още доста време и когато от ляво видите тази къща:
024251840.jpg

се подготвяте за десен завой ето преди тези къщи /червената е особено забележителна/:
024251859.jpg

карате по асфалтовия път все направо.Той свършва тук:
024251834.jpg

Ето по-подробно края на асфалтовия път.Продължавате по пътя през тревата в дясно от железния стълб.
024251797.jpg

ето как изглежда:
024251830.jpg

той води до едното място за паркиране и продължава в гората:
024251827.jpg

024251825.jpg

продължавате в гората докато стигнете до палатковия лагер.
Пътя няма коловози и е проходим и от ниски и от високи коли. Който не иска да рискува да надраска боята си може да паркира в края на асфалтовия път.
Носете си вода, ядене и при желание алкохолни стимуланти /подразбрах, че допинг проби този път няма да се взимат/.
Ето малко кадри по епохалния труд за разчистване и подравняване на пътя:
024251799.jpg

024251801.jpg

024251803.jpg

вижте колко измъчен е тоз младеж, копаещ като малко японско багерче:
024251804.jpg

и младото поколение се включи в чутовната борба с храсталаците:
024251806.jpg

Специални благодарности на Пацо за мултифункционалната мотичка, която оцеля дори след прекършването на кирката.
Който ще идва - добре е дошъл, има 10кг въглища за барбекюто - дано да стигнат :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
1. Колите могат да се паркират в гората под дълбока сянка
2. Митака е обяснил много подробно по-горе
3. Зоната за прострелка е близо до лагера навътре в гората. Ще сложим обозначителни табели утре сутрин
4. Места за палатки има много. Гората е голяма
5. Трасето е на около 200м от бивака
6. Брифинга с мерките за безопасност ще е в 11:45. 12:00 започваме


Трасето е уникално :pardon: ;)
Носете си репеленти, вода и т.н.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Момчета, оказа се че няма да мога да дойда. Ще наваксам другия път. Успешно състезание и да качите снимки и видео. Съжалявам, много ми се идва, но просто няма да мога, за което се извинявам... Успех !!!
 

andi

Редовен Потребител
andi написа:
Ами то си е доста ясно "натвърдено" , че добре са дошли само гостите с "правилни" пушки и калибри . Организаторите са прави : време беше за късче английски аристократизъм по Софийските морави .
А за другите ( за неправилните ) са поляните на Русе , Варна , Троян , Ловеч , Монтана , Добрич , Ямбол , Бургас , Ст. загора , Пловдив , Асеновград , Хасково , Богданица , Пазарджик , Септември , и прочие градове и паланки .
И да не вземе сега някой да се засегне - просто да направи "правилния" избор !

Чак сега сядам на компа, от който мога да пиша, сори за което. Виждам, че постът ми е разтълкуван малко едностранно, не точно в смисъла, който съм вложил. По темата и преди съм изказвал конкретна позиция и горният ми пост е продължение на нея, но никой не е длъжен да помни, какво съм писал преди.
Мнението ми и преди и сега е, че е трудно и неоправдано по едно и също трасе и съответно мишени да се пускат и 16-ки и 50+. Наистина една прецизна 16 дж мишена е възможно да получи повреда от 50+, както и мишена, която ще издържи 50+ е възможно да не работи достатъчно стабилно при 16.
Моето предложение преди беше, да има клас до 27, клас до 45 и клас 45+. Като клас до 27, сега впревид новото БГ законодателство, би трябвало да е до 24, което се стреля на отделно трасе и/или състезание. 24, защото целейки масовост в този клас, да могат да се пуснат и факнати 4,5 мм, които не са купувани точно за състезания, да се избяга от мнението за елитарност в този клас. А който има международни амбиции, така или иначе, в него ще си стреля с 16-ката. Клас до 45 ще обхване повечето в 5,5 мм, а над 45 ще е за по-големите калибри - той наистина може да остане празен, заради не състезателните амбиции на притежателите на такива пушки. Всеки клас да се спасява с интевентара, както намери за добре, така че мишените да работят коректно при тях. А и трасето да е адекватно .
Много пъти съм подчертавал, че се възхищавам на софийския клуб, че са си набелязали конкретни спортни цели и полагат постоянни усилия за реализирането им. Тази цел е ясна на всички - развитие на ФТ в международните 16 дж. И след като са направили мишени, специализирани за 16, и след като редят всеки месец трасета за 16, това рано или късно щеше да се случи - да пускат на тези трасета само 16 . И не вярвам някой да ги обвини в "дискриминация" за това .И нямаше да има сърдити, ако с пускането на темата, състезанието си беше обявено само за 16. А не три дни преди състезанието да се обяви, че някои гости са по-желани от други , защото онези идвали специално за счупят мишените . Или призива да се намали 1 настроена и простреляна пушка , с оптималната за нея скорост и всичко това да се прави отново само за 1 състезание .
Така или иначе вечена много други места, вече се организират състезания и се редят трасета, за което косвено или пряко заслуга имат усилията и опита на колегите от софийският клуб. Просто се ползват по здрави мишени , и се приема , че чат-пат някоя ще се ремонтира

Това е нашето готино хоби , нека има място под слънцето за всички !

Успех за стрелящите утре :cheers: :cheers: :cheers:

 

tzocho

Потребител
Поздрави към всички колеги - организатори и участници в състезанието и от мен!
Ще следя темата с интерес още повече, благодарение и на кореспондентския стил на mitaka101. :)
P.S. Не подценявайте репелентите, нищо че комарите са доста по 16J ;)
 

mitaka101

Потребител
"Репортажа" от днес:
Първи състезателен ден, доволно присъствие, хубаво време, ТРУДНО трасе / трудно, ама пък интересно/.
Добрата организация малко пострада заради нек'во нощно животно, което услужливо бе разбъркало и тук-там оплело въженцата към мишените, та се наложи бате Явчо да снажда и кърпи конците. Групи по 2 човека позволиха бързо и контролирано преминаване на трасето, засичаше се време по минута на мишена.
Вятъра беше, пред, зад, над и под нас, както и леееко отстрани /ту от лево, ту от десно/, но пък беше слаб, почти не се налагаха корекции заради него. За да не ни бъде досадно свалянето на всички мишени, организаторите бяха намерили местност, позволяваща доста голяма денивелация, което се вижда от положението на пушките при стрелба.
Имаше 8 задължителни позиции - 4 коляно и 4 прав, за разкош.
Забелязах една мишена с ненамалена убойна зона на 30 метра. Това е въпиющ пропуск и се надявам повече такива излагации да не се допускат. Максимум 25мм. Е за 45+метра може и да се пуснат една-две мишени с 40мм убойна зона, но не повече!
Ето и малко снимки:
на път за трасето:
024260939.jpg

024260943.jpg

024260948.jpg

обърнете внимание на ъгъла на стрелба /той не е с цел парабола заради 16-те джаула/:
024260949.jpg

024260950.jpg

024260954.jpg

024260959.jpg

024260975.jpg

024260977.jpg

Божидар стреля по най-наклонената мишена /наклонена е позицията на стрелба, не самата мишена/:
024260967.jpg

тук се вижда и самата мишена - в долния ляв ъгъл:
024260968.jpg

Въобще интересно и приятно занимание, което неусетно преминава в още по-приятни занимания около барбекюто.
Надявам се по-късно някой от Съдиите да пусне междинно класиране, ако успее да се откъсне за момент от Пържолите, кИфтетата и прочие спортни дисциплини. Иначе - вече трябва да са повторили боята по мишените - особено се изтърка тя по лъжиците им :)
Трасето ни очаква и утре.
Използвам случая да поканя всеки, който има желание да мине през наредено трасе, макар и извън класирането - нека да дойде утре.
 

lynx

Редовен Потребител
Съжалавям че не взех апарата, трасето наистина е......трудно! ;)
Предполагам, че занапред все такова ще бъде.
Колегите от ФТКС се самоизмъчват доброволно по европейски образец, за да им е по-лесно на международни мероприятия. ;)
 

tzocho

Потребител
lynx написа:
Съжалавям че не взех апарата, трасето наистина е......трудно! ;)
Предполагам, че занапред все такова ще бъде.
Колегите от ФТКС се самоизмъчват доброволно по европейски образец, за да им е по-лесно на международни мероприятия. ;)

Така и трябва, то на лесното всеки може пък и няма интрига. ;)
Бат Симо прежалил и изкарал Фанито и като изключим, че при обичайните заподозрени няма промени то със сигирност ще се провери фактора - пушка.
За съжаление като изключим mitaka101 не виждам участници в клас ПП, което не ми харесва като тенденция.
Успех на днешните стрелби и ще чакаме крайното класиране, както и още снимки.
 

mitaka101

Потребител
Състезанието приключи. Втория ден повечето участници имахме по-добри резултати, което отдавам на почти пълното безветрие. Трасето беше все така трудно, но /за някои/ преодолимо. Снимах съвсем малко, защото ми падна батерията на фотото и ще разчитам на снимки на колегите от днешния ден.
Сърдечно благодаря на организаторите за трасето, обезопасяването и всичко останало. Още по-сърдечно благодаря на Божидар, с когото стреляхме заедно за напътствията - човек се учи цял живот. Лично за себе си отчитам подобрение в успеваемостта, което си е повод за едно:
:cheers:
 

TeXHo

Потребител
Благодаря на организаторите за чудесното състезание. Въпреки, че определено не ми вървеше стрелбата, това беше компенсирано от прекрасното настроение и хубавата компания. Голямо :cheers: за всички участници и гости, а на победителите - честито, с пожелание за нови, по-големи успехи!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Като си доизвадя кърлежите ;)и поема малко въздух, ще пиша повече и ще пусна крайното класиране. :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Отмина поредното мероприятие организирано от ФТКС.
Постарахме се да направим разнообразно и сравнително сложно трасе от гледна точка на позициите за стрелба, които бяха доста предизвикателни и на места доста неудобни.
Благодарности на всички, които се включиха в почистването и “прекопаването” на пътя, разставянето и прибирането на трасето, както и на помогналите да се изгради бивака, на който прекарахме последните 3 дни.

Специални благодарности на Панайот, без който приказката “глад мори добитъка” щеше да се превърне в реалност. ;)

Мощни освирквания за комарите, които ни тормозеха сутрин и вечер и както един много добър риболовец беше написал в една негова статия “Както дядо ми трънчанин викаше, “комарете беа толко големе, че като кацнеа на дуваро и кучеата ги лаеха”. ;) ;) ;)

Пускам краткото класиране, защото в момента пътувам и няма да мога да обработя напълно всички резултати.

1. Bad Toro – 81т.
2. fatalen – 78 т.
3. milen_m – 77т.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Поздравления към оргатизаторите на мероприятието.
Определено софийския клуб вдигнаха високо летвата от към сложност и брой мишени.
Явно международния опит при тях си казва думата.
Радвам се, че и нашите критерий за трасе започват да се доближават до европейските.
Поздравления за победителите.
Заслужиха си го.
:cheers:
 

tzocho

Потребител
Да започна подред:
Очаквах участие от групата Троян-Ловеч, пригласихте се в 16J, гласяхте се за участие - пък сега нема никой?!
Фактора пушка явно си каза думата с което не подценявам Симо като стрелец. Браво на Фанито!
За кОмарите ви предупредих, че апят като обезумели и да си носите репеленти!
Поздравявам Панайот за неговата всеотдайност и помощ, незаменим колега за всяко парти, пардон състезане!
Ще пия едно за вас, (няколко пъти) под прохладата на морския бриз и ще се радвам на уцелените ми мишени - платерини в комбинация с бира. :cheers:
 

cdman

Администратор
С чиста съвест мога да кажа че това състезание беше най интересното което съм виждал тази година. Трудността на трасето беше на международно ниво както можеше и да се окачва от двудневното Софийско състезание. Благодарим на всички които дойдоха и усетиха тръпката от участието това мероприятие.

Относно разпаления за пореден път спор за джаулите само че допълня. Целта на ФТКС е да развива и изведе Българският Фийлд Таргет на международно ниво , и мисля че от няколко години върви само в правилна посока. Резултатите не закъсняха и тази година Божидар Чудомиров спечели първа награда в Унгария на едно от техните състезания. ФТКС се стреми да участва на всички важни международни ФТ състезания през цялата година включително и на световното първенство. Организирането на всички състезания от ФТКС представляват един вид тренировка която да подържа формата и да развива способностите на стрелците които участват в тези състезания.

Така че колеги , не си харчете парите за правене на нови по здрави и скъпо струващи мишени и вместо това си купете 16J пушки и елате да усетите спортния и приятелски дух на тези състезания. Много от вас вече го направиха и не съжаляват. Останалите просто си намалете мощността на 39J и елате поне веднъж да видите и усетите дали това е вашият спорт и хоби.

За всички заклети стрелци на големите калибри и джаули има достатъчно други състезания през годината в които ще може да постреляте на воля

Ааа и да накрая :) пружинният клас наистина май умира. След като Tzocho си купи PCP сега чакаме само Митака да мине на тъмната страна :rambo:

:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Мислех да идвам, особено след изричната покана на Симо. Но от един месец пушката ми (95-та, за другата не мисля изобщо, не съм я пипвал от година) седи на парчета върху раклата, в очакване на нова цев. Можех да дойда само за компанията, но само щях да се дразня заради невъзможността да се включа. А и тия дни си почивах от "отпуската" (тежък ремонт беше).

Не бях влизал в темата до днес, чаках направо да видя резултати. Вместо това - скандал. И моите 3 стотинки:
1. Ако състезанието беше обявено предварително с ограничение в мощността до някаква граница, нямаше да съберете толкова негативи. Нито щяхте да изненадате някого - приоритетите на СКФТ са известни на всички. Но в така обявените цени може да се търси намерение да бъде отказано участие по "втория начин" (не влагам негативизъм в определението). И предвид влошеното икономическо положение в момента (не че в друго положение нямаше да е същото, все пак става дума за пари), гневните реакции бяха предсказуеми. Можеше да си ги спестите.
2.
akraba1 написа:
Това е цитат част от един много, много стар пост от една среща във Варна.
Дано автора не ми се разсърди.
НО Заснетото е повече от красноречиво :pardon:
Ти не беше там. Тези мишени са стреляни от малки дистанции със Суматри, с мощности 120-140 джаула. Нали не очакваш някой да отиде с такава на ФТ състезание?!
3. Отново към организаторите - с така обявената такса вие всъщност разрешавате участието на пушки с наистина неограничена мощност, срещу съответната цена. Представете си в такъв случай, след като не сте въвели реално, а само финансово ограничение, какво щеше да стане, ако някой с една пушка като посочените по-горе (един от собствениците на подобен топ дори има мотив да го направи, предвид "закачките" към него от член на софийската група) и малко повечко пари в джоба реши да ви съсипе състезанието. Не го спирате с тази такса. Състезателите след него, а и всички общо във втория кръг просто няма да можете да се състезавате. Дали взетите от него пари, колкото и много да изглеждат на първо впечатление, ще покрият подмяната/ремонта на 50 мишени и всички ядове по време на състезанието и след това?
 

братушка

Редовен Потребител
Отново към организаторите - с така обявената такса вие всъщност разрешавате участието на пушки с наистина неограничена мощност, срещу съответната цена. Представете си в такъв случай, след като не сте въвели реално, а само финансово ограничение, какво щеше да стане, ако някой с една пушка като посочените по-горе (един от собствениците на подобен топ дори има мотив да го направи, предвид "закачките" към него от член на софийската група) и малко повечко пари в джоба реши да ви съсипе състезанието.
Всеки състезател стреля по всяка мишена само по веднъж. Няма да се съсипят мишените само с по един изстрел...

Къде ми е поста с албумчето?

http://bratushka.snimka.bg/hobby/airgun ... -07.607454
 
Нагоре