FT Open SF 2×50 - 16 и 17 Юли

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Добре заради "рошавата" гарга:-
4,5 -16J, на хрона до 16,5J над тази мощност отпада от състезанието.
кал. 5,5 и нагоре 32,5J, на хрона до 35J над тази мощност не у4аства.
 

big_dragon

Редовен Потребител
:offtopic:
Архитекта написа:
И мен ме човърка едно въпросче: Параболата на 16J в 4.5мм наистина се припокрива най-близо с 32J при 5.5мм. .....
При мен параболите съвпадат при 29.2J в 5.5


Просто споделям мнение:
Колегите са решили да направят състезание с определен регламент, а не национална среща на любителите на пневматично оръжие. :bravo: :bravo: :bravo:

На когото не му харесва да не участва или да го направи по друг начин, а не да коментира труда на хората, нагърбили се с тази задача...
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Този "еквивалент" така, или иначе е условен. Възможно е теоретичната стойност на енергията при 5.5мм да е още по-ниска, просто видях в предходни постове цифрата 32J. Пълен еквивалент не може да има - и ветровите отклонения са различни, и вибрациите ...
Авансът за хронотеста е логичен - при надморската височина на софийските трасета пружинките губят от скоростта си, а PCP-та, настроени близо до морското равнище, би трябвало да я вдигат.
Оттук нататък всичко зависи от това дали идеята ще бъде възприета от unlimited стрелците. Нека да има и такива състезания - всички да се състезаваме в един общ условно приравнен клас. По-удобно за организаторите и по-интригуващо е за участниците :rambo:.
 

cdman

Администратор
:) както се казва - "ше видите вий като станат убойните зони по 5мм - тогава с големите калибри незнам" ;)

Също така хубавите пушки не правят състезателя - те много помагат спор няма - но ако погледнете ли класацията ще видите че на първите 10 места всичките пушки са много хубави и имат шанс за победа и на световното по ФТ :) и въпреки това победителят е само 1

Иначе ето и пълното класиране - което ще сложа и в първият пост:

КЛАС PCP
klas-pcp2.jpg


КЛАС Пружинки
klas-ppp.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
CdMan, само да оправиш в списъка Хамелритата , че са ar20, модела 30 има само 1 брой в Пловдив, аз за други не съм чувал.
 
A

Anonymous

Гост
cdman написа:
Също така хубавите пушки не правят състезателя - те много помагат спор няма - но ако погледнете ли класацията ще видите че на първите 10 места всичките пушки са много хубави и имат шанс за победа и на световното по ФТ :) и въпреки това победителят е само 1
Абсолютно вярно, но да не забравяме и приносът на оптиките ;)
Но който може си го може. Останалите поне нахранихме де що комари имаше в гората. :crazy:

Една малка забележка - пушките на Павката, Панайот и моята са Hammerli AR20 :p

А, Lynx ме е изпреварил
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
п.п. Май много кърлежи е имало, щото резултати още не виждам ;) :p

Вчера ми се наложи да пътувам и ще се постарая до довечера да пусна конкретни резултати.
 

angelmr

Редовен Потребител
BAD TORO написа:
Добре заради "рошавата" гарга:-
4,5 -16J, на хрона до 16,5J над тази мощност отпада от състезанието.
кал. 5,5 и нагоре 32,5J, на хрона до 35J над тази мощност не у4аства.

Чак сега схванах идеята да се прави класиране само в един клас. Без да изпадаме в теоретизиране за параболи и енергии, искрено се надявам да проработи.
 

tzocho

Потребител
Сега виждам класацията и се радвам за участието на Павката, pavloff - поздравления за участието, върнал си щафетата за участие на групата Троян-Ловеч.
Разбрах, че си бил и рожденник наскоро, така че Ч.Р.Д. на патерица, желая ти Здраве и Късмет!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
:bravo: Ето за това става въпрос - браво Божо !!!
 
Нагоре