FT Open SF 2×50 - 16 и 17 Юли

biserterziyski

Потребител
Колеги искам да ви попитам, понеже в събота съм на работа до 2часа ,ако дойда след 2 ще мога ли да пострелям неофициално.Никога не съм ходил на съзтезание и ми се иска да се пробвам.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
biserterziyski написа:
Колеги искам да ви попитам, понеже в събота съм на работа до 2часа ,ако дойда след 2 ще мога ли да пострелям неофициално.Никога не съм ходил на съзтезание и ми се иска да се пробвам.
Всеки е добре дошъл!

rashko написа:
....Спане няма да има ;)
На сутринта да няма конски тропот в главата ;)
 

mitaka101

Потребител
Заявка за участие:
Димитър Киров
mitaka101
клас: ПП 16J
пушка: Gamo 880S
оптика: Таско 6-24х50
чашки: JSB Exact, 0,547g.

В петък съм на линия за подготовка и опъване на трасето.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Заявка за участие:
име: Огнян Иванов
ник: CaMyPau
Клас: ПЦП - 16 Джаула
Пушка: Walther Dominator FT
Оптика: Walther 8-32X56 FT
Чашки: JSB Exact
Спане: палатка

Божо, интерес ще има, сигурен съм.. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Заявка за участие:

1.
Име - Велимир Христов
Ник - Strong94
ПЦП - Топ.
Пушка - Хатсан АТ 44-10 - 5.5
Оптика Liipers 6-16х50
Чашки - Диабло Баракуда
Спане - У дома.

2.
Име - Иваило Траиков
Ник - myxt75
ПЦП - Топ.
Пушка - AIR FORCE - Talon 5.5
Оптика Vector 10-40х50
Чашки - JSB
Спане - У дома.

3.
Име - Адриан Кефиров
Ник - lordged
ПЦП - Топ+
Пушка - Хатсан АТ 44 6.35
Оптика Liipers 6-24x50
Чашки - JSB
Спане - У дома.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Момчета, като гледам има "топове" в 6,35 -и калибър, както и марка Еър Форс Талон. Ако искате мога да донеса някоя от моите мишени, от русенските, които да ползвате за близките дистанции. Прогонени са и работят добре, пък са и джулоустойчиви. :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Много бих искал да участвам, но не знам дали ще успея да се освободя.
Еко успея...

Пушка: Evanix Blizzard S10
Клас: PCP Unlimited
Оптика: Leapers Accushot 8-32x56AO SWAT
Чашки: Баракуда Мач 5.52
Спане: У дома
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
Момчета, като гледам има "топове" в 6,35 -и калибър, както и марка Еър Форс Талон. Ако искате мога да донеса някоя от моите мишени, от русенските, които да ползвате за близките дистанции. Прогонени са и работят добре, пък са и джулоустойчиви. :cheers:

Мдаа. Това ще увреди инвентара, а той струва пари и то немалко.
За това се налагат следните такси:
1. За пушки до 16 J - 5лв.
2. За пушки до 40 J - 10 лв. за членове на ФТКС и 15 лв. за нечленове на ФТКС
3. За пушки над 40J - 30 лв. + по 2 лв. за всеки джаул над 40.


В района няма вода, така че всеки който идва да го има предвид.
Бирата е ясна :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Когато във форумите минава майтап е прието той да се маркира с емотикони. Щом ги няма...

Ще искам 50лв за да ми измерят джаулите.

:p :p
 
A

Anonymous

Гост
Ами честно да ви кажа аз си имам една Gamo Катерица и съм я стрелял доста, е още е жива и здрава.
Искам да кажа че при тези Дескриминационни цени маи ще си стреляте в отбран кръг.
При тези условия аз и моита група се отказваме от участие. :sorry:
Не че не можем да си го позволим но не ми се струва честно. :sorry:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Нали знаете - които организира той решава. Лошото е че ще има хора които ще им се идва но сега при тези условия ще се откажат. Като си сметна за Асаня трябва да дам 40J - 30лв. + 7J X 2лв = 44 лв. общо. Като сложим пътни разходи, такива за храна и за къркане става... не ми се смята :) Но все пак по-добре че повдигнах въпроса, защото на място щеше да се получи кофти... Не знам аз ще си стрелям с Валтера. Не видях никъде написано - ПЦП ще си е в две класирания - до и над 16 джаула, или ще е общо ?
 

dinkata

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Като си сметна за Асаня трябва да дам 40J - 30лв. + 7J X 2лв = 44 лв. общо. Като сложим пътни разходи, такива за храна и за къркане става...
Става, че ако нямаш валтер си седи в Троян ;) ;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Т.2 - иди дойди, но т.3 ще откаже всички в споменатата категория.

Моля да се преразгледат таксите а и да се публикува регламента - все пак остават по-малко от 3 дни.
 
A

Anonymous

Гост
sir John написа:
Мдаа. Това ще увреди инвентара, а той струва пари и то немалко ...
Абсолютно съм съгласен. Аз си купих една желязна гарга, която беше толкова нескопосано направена, че умря, след като я стреляхме с 16J. Представям си какво ще е, ако я гръмне някой с 40+ J. Сигурно чаркаляците и ще стигнат чак до Перник. А съм дал 40 кинта за нея.
Удивителното е, че въпросното "пернато" не е селф-мейд, или сделано в Болгарии, а немска изработка. :eek:
 

stelibg

Потребител
bernhard написа:
sir John написа:
Мдаа. Това ще увреди инвентара, а той струва пари и то немалко ...
Абсолютно съм съгласен. Аз си купих една желязна гарга, която беше толкова нескопосано направена, че умря, след като я стреляхме с 16J. Представям си какво ще е, ако я гръмне някой с 40+ J. Сигурно чаркаляците и ще стигнат чак до Перник. А съм дал 40 кинта за нея.
Удивителното е, че въпросното "пернато" не е селф-мейд, или сделано в Болгарии, а немска изработка. :eek:

Проблема не е само в чупенето на инвертара. След като една мишена я трясне 50 джаулова пушка вероятността да се наклони е голяма. После няма гътане със "скобарник". После прекъсване на състезанието, оправяне на мишената, евентуална подмяна и т.н....
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това че са калпаво направени е друг въпрос. Щом се е счупила от 16 джаула работата е ясна. Ако малките и хубави софийски мишени бяха направени от по-дебела ламарина щяха да са супер. Нека ако някой знае къде режат на добра цена да каже. Ще си направя малки силуети но от дебела ламарина които като мишени ще падат и от 2 джаула. На русенските проблема е, че са големи и силуетите, и убойните зони, което ги прави тежки и трудни за сваляне от 16-ка. Ако са си пак дебели, но с по-малък размер - няма да има проблем. И ще може и със Суматра да се стрелят.
 

DANNY

Редовен Потребител
Рязането за всеки милиметър е различно!
Различна е цената и материала!
Различно взимат и за огъване на материала!
т.е. ако една мишена от 3мм е струвала 30лв. не се чуди, че от 4мм може да струва 40лв!
Ако е за 1-2 или 5 броки се ядва но за мишени за едно състезание.....
Ако сметнете, че поста ми нарушава нечи висши интереси, махнете го! :)
 
A

Anonymous

Гост
Добре де преди 2 години участвах на това състезание пак на Бонсовите поляни и тогава нямаше проблем с мишените. А сега изведнъш като се понакупиха повечко 16J плякала ;) и изведнъж проблем :(. Защо искате да ни развалите хубавото изкарване. :'(
Аз пак ще дойда но ще гледам от страни.
Не искам да обидя притежателите на въпросните пушки, но следващия път си направете състезание само за вас и не ни палете чивиите.
 

andi

Редовен Потребител
Ами то си е доста ясно "натвърдено" , че добре са дошли само гостите с "правилни" пушки и калибри . Организаторите са прави : време беше за късче английски аристократизъм по Софийските морави .
А за другите ( за неправилните ) са поляните на Русе , Варна , Троян , Ловеч , Монтана , Добрич , Ямбол , Бургас , Ст. загора , Пловдив , Асеновград , Хасково , Богданица , Пазарджик , Септември , и прочие градове и паланки .
И да не вземе сега някой да се засегне - просто да направи "правилния" избор !
 
Нагоре