Feinwerkbau 300s и universal

A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Точно така, akraba 1, тежките JSB са според мен най-добрите за около 30 м, но знаеш, че пълно щастие няма. Далекобойността винаги е в конфликт с по-тежките, а пък леките не се обичат с вятъра. И при жените е така - една-единствена не става за различни цели ;). Аз затова сложих пределно възможната за модела усилена пружина (12J), което ми дава допълнитело 8-10 м. сравнително прилична треактория.

Англичаните напоследък много хвалят едни Webley Mosquito Express (0.51 г.), били най-постоянно точни. Някой опитвал ли ги е? Като гледам теглото, обаче, стават само за безветрие.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Чисто теоретически погледнато, по-леката чашка стои по-кратко на вятъра, така че ще я вее по-кратко. В допълнение при пружинните пушки до колкото знам връзката тегло-дулна енергия е обратната на тази при ПЦП-тата. Така че смятам че за пушки на които дулната енергия е в недостиг, леките чашки са за предпочитане. По-плоска траектория идваща от по-високата начална скорост идваща от понижената маса и едновременно по-плоска траектория идваща от по-високата начална скорост идваща от повишената дулна енергия.
Трябва да пробвам как ще е положението с JSB exact и RWS superfield. FTT са известни със енергийните си загуби, така че те са за краен случай. Ако се появи някоя друга лека чашка с добър балистичен коефициент на пазара и нея ще трябва да я пробваме.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Чисто теоретически може би си прав, angelmr, но аз чисто практически установих, че при наличието на какъвто и да е вятър, стрелбата ми с JSB Heavy е несравнимо по-неповлияна от вятъра и съответно по-точна, отколкото с JSB Exact. Само в редките моменти на пълно безветрие, 12 джауловия ми FWB 300s беше малко по-прецизен с Exact-а .

Между другото този спор се води от доста време между англосаксонците от двете страни на Атлантика - нещо като "Кое е първо: яйцето или кокошката?" :D
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

angelmr написа:
Чисто теоретически погледнато, по-леката чашка стои по-кратко на вятъра, така че ще я вее по-кратко. В допълнение при пружинните пушки до колкото знам връзката тегло-дулна енергия е обратната на тази при ПЦП-тата. Така че смятам че за пушки на които дулната енергия е в недостиг, леките чашки са за предпочитане. По-плоска траектория идваща от по-високата начална скорост идваща от понижената маса и едновременно по-плоска траектория идваща от по-високата начална скорост идваща от повишената дулна енергия.
Трябва да пробвам как ще е положението с JSB exact и RWS superfield. FTT са известни със енергийните си загуби, така че те са за краен случай. Ако се появи някоя друга лека чашка с добър балистичен коефициент на пазара и нея ще трябва да я пробваме.
Ачо,пробвай RS на JSB-леки(0,475г) и с добър БК.със сигурност ще имаш прираст от 8-10мс при запазване на точността.
по мое мнение са отлични за пушки и пистолети до 15J в 4,5 и 30J в 5,5.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

А зад Океана цените са още по свирепи :crazy: Най-добре си е от извора, а и избора е голям.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Някъде из форума четох, че някои колеги не препоръчват почистването на цевите от оловните натрупвания. Искам да ви споделя, че ако след всеки 30-40 чашки не направя 5-6 изстрела с почистващи тампончета /първото от които накиснато в балистол/ моят FWB 300su веднага ме наказва. Дам ли му "бонбончетата" отново става безпогрешен до скука.
FWB300SU1.jpg
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Това се отнасяше само за някои цеви на определени марки, едните са БАМ и в действителност аз не съм си чистил цевта никога и си стреля все така добре. Но ще взема да я почистя един ден пък да видим какво ще стане ;)

ПП. Като пример Хасана ми като се зацапа си личи доста като се погледне през цевта , а като погледна в БАМ-ската цев изглежда все едно не е стреляно с нея.
 

andro

Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Като гледам снимката по горе ясно защо я тачите тази Пушка!Немска отвсякъде!
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

andro, ако я пипнеш и ти ще прихванеш тази болест ;) Явно им има нещо на германките ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Макси, ще се радвам и ти скоро да минеш от светлата страна на "Силата" ;)
 

Andy Iron

Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Я виж това:
 

Attachments

  • FWB601 Heuer 012.jpg
    FWB601 Heuer 012.jpg
    149.1 KB · Прегледи: 205
  • FWB601 Heuer 017.jpg
    FWB601 Heuer 017.jpg
    137 KB · Прегледи: 184
  • FWB601 Heuer 020.jpg
    FWB601 Heuer 020.jpg
    114.6 KB · Прегледи: 207
  • FWB601 Heuer 014.jpg
    FWB601 Heuer 014.jpg
    142.3 KB · Прегледи: 176
  • FWB601 Heuer 019.jpg
    FWB601 Heuer 019.jpg
    148.6 KB · Прегледи: 232
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Тая от линка на Макс не е лоша,обаче оптиката не ми допада.Аз тая пушка с друго освен диоптричен не си я харесвам.Обаче тая дето Андрей я е показал направо усетих топлите и студените вълни как се разливат по тялото в комбинация с лекото изтръпване както когато пуснат някоя песен която харесвам по радиото и повишеното слюноотделяне,характерно за такива гледки.Oбаче си мисля че някоя толкова запазена пушка направо бих я запазил в рамка за бъдещите поколения.Направо ще я гледам като писано яйце.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Не зная как е за вас, но от чисто естетическа гледна точка моделите 300 за мен са несравнимо по-издържани от тези на серията 600. Тях направо ги намирам за грозни с тази лепени плоскости, а за цвета - да не говорим. Затова според мен FWB 300S е непостижима класика :bravo:.

fwb600.jpg

FWB300SU1.jpg
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Kristian написа:
Тая от линка на Макс не е лоша,обаче оптиката не ми допада.Аз тая пушка с друго освен диоптричен не си я харесвам.Обаче тая дето Андрей я е показал направо усетих топлите и студените вълни как се разливат по тялото в комбинация с лекото изтръпване както когато пуснат някоя песен която харесвам по радиото и повишеното слюноотделяне,характерно за такива гледки.Oбаче си мисля че някоя толкова запазена пушка направо бих я запазил в рамка за бъдещите поколения.Направо ще я гледам като писано яйце.

Диоптричния си е диоптричен, но само за официалната спортна стрелба на 10 метра по стандартните мишени с черен кръг. Това си е класика и много добре тренира стойката и създава правилни стрелкови навици. Но ако се опиташ да използваш пушката за нещо друго ще видиш че оптиката си е за предпочитане. На състезанието в събота аз махнах диоптриката от моята и и сложих една огромна оптика (има ми я в подписа). За щастие е само с 44 милиметрова входна леща и с високи монтажи, така че не ми пречеше за зареждането.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Кольо, и аз съм на това мнение. Серията 600 го докарва на биатлонски дизайн, особено с този шперплат :) Но попаднах преди месец на такава с приклад от тъмен орех. Да ти кажа- много и отиваше. Продаде се за 220 евра :'(
Иначе дизайна на Фани, Диди и Анюта следва традиционните форми, които отличават немските пушки от всичко останало!
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

SV400062.jpg


В началото и аз ползвах диоптричния (който имаше 5 различно оформени сменяеми пластинки на мерника отпред) за придобиване на стрелкови навици. На 10 м. постепенно постигнах отлични резултати, но когато се изкуших на по-големи разстояния се спрях на това, което виждате на снимката. Наложи се преход от dove-tail към weaver base, но с това зареждането стана много лесно, дори с предна леща 56, която пък ми удължава стрелковото време с около 40 мин. в сумрачните часове на денонощието. С тази оптика групите вътре в кръг с диаметър 1 стотинка станаха абсолютно постижими за моите 64-годишни очи и 8-месечен опит в стрелбата с каквото и да било оръжие. :yahoo: :bravo:

Между другото, за такава оптика най-подходящ е моделът Running boar (Running target), но не можах да намеря от него с ляв приклад. :cheers:

Прощавайте, пропуснал съм да напиша разстоянието за постиженията ми в кръгчето от 1 стотинка - 40 метра.
 
Нагоре