Feinwerkbau 300s и universal

A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Запознат съм отдавна с това сравнение. Тогава търсих LGR с ляв приклад, но не можах да намеря. Единственото, което ме притеснява при пневматичните пушки е прекалената "клиничност" на изстрела. Усещането ми при тях е за мъртъв органиъм, а пружинката FWB 300S я чувствам като жива. Затова проявявам любопитство към предложените от теб Diana 65 или 66 и Walter LGV.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Да, има го и този момент, а и се сещам, че при ПП освен друго, се чува и характерния звук от пружината. Интересно ми е как "звучи" LGR-а ? Имам впечатления от 550MLG-то, но там мисля балистичния тунел обира доста от звука..
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Тъй като LGR-а е компресионен, би трябвало да звучи като ПЦП??? И аз бих искал да зная отговора от накой, който е стрелял с тади пушка. ???
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

кольо написа:
Тъй като LGR-а е компресионен, би трябвало да звучи като ПЦП??? И аз бих искал да зная отговора от накой, който е стрелял с тади пушка. ???
По този въпрос за сега може да даде яснота само Тони. До колкото знам има и 550 и LGR-a, та ще е интересно едно сравнение по този и други показатели.
Темата май-тръгна в посока компресионна пневматика, но нали говорим за класики..Вероятно е добре да се обособи такава тема- "Класически спортни пушки" или нещо подобно като заглавие. Вероятно има и други маниаци, като нас болни по въпроса за немските пушки ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

кольо написа:
Съгласен съм. Тони ми подпали любопитството към "пружинките" Walther LGV и Diana 65/66/. Доколкото съм запознат огромното предимство на FWB 300s пред другите е, че ремонт може да се налаожи евентуално след 1 000 000 изстрела. Тази пушка е нещо като легендарния модел 124 на Мерцедес.
Да, не случайно в едно ревю сравняваха принципа на работа на компресора с ДВГ и даваха пример, че на практика един ДВГ е подложен на огромни натоварвания, буталата се движат с няколко хиляди оборота, а все пак основен ремонт се налага едва след солидно количество изминати километри, докато пушка като FWB с метален сегмент вместо полимерен маншет е вечна имайки предвид режима на работа ;) А като каза 124-ка, и аз много си падам по модела, въпреки, че не съм фен на марката. Чувал съм легенди за здравината им :yahoo:

P.S. Нещо специално за Тони и Кольо:
http://www.youtube.com/watch?v=GlfQdkHbgt0&NR=1
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Металния сегмент се използва за уплътнение не заради по-дългия ресурс, в сравнение с пластмасата. FWB 150,300,300S, Anschutz 250 и 380 са състезателни пушки, там ресурса е без значение. Металното уплътнение има по-малка температурна зависимост, съответно по-висока стабилност на скоростта и по-висока точност като краен резултат...Пише го в инструкцията на FWB 300S. ;)
Звукът на LGR-a се определя най-вече от факта, че и тази пушка е 7,5 Дж. Звучи нормално, ненормалното е липсата на всякакъв откат. Надявам се Еди скоро да го оцени. :)
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Благодаря Тони за разясненията- човек винаги има какво ново да научи! Иначе германката най-сетне пое към България и я очаквам да кацне до седмица-две. В тази връзка- какъв е размера на мушката на LGR-a? М17 или М18, че се загледах в едно евтино "орлово око", но е М18..
 

jordannik

Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Parabellum написа:
В тази връзка- какъв е размера на мушката на LGR-a? М17 или М18, че се загледах в едно евтино "орлово око", но е М18..

Мисля, че М18 е на Дианите.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Моята дойде "гола", сега е с мерник и мушка от Аншютц...Имай търпение, щом е тръгнала... :)
А за "Adlerauge" постоянно излизат оферти. За Walter LGR доколкото знам, може да се сложи и на тръбата която се завива от предната страна на мерника. Мисля че в инструкцията имаше такава принадлежност. Изглежда така: http://i232.photobucket.com/albums/ee69 ... -UIT-1.jpg

И малко инфо от http://www.pilkguns.com/tenp/default.htm

FWB 300S front sight inserts:

The original FWB front sight inserts or apertures is 18mm in diameter,
which is similar to what other manufacturers use. Sometimes called M18
inserts, these alternative inserts fit into the threaded front sight's
sleeve of the 300S. The inserts are clamped between the clamping sleeve and
the shoulder inside the sight to prevent movement. FWB apertures are unique
from other target air gun makers in that the side tabs are offset a little
different in how they fit into the slots of the front sight housing.

Champion's Choice, and many other target supply houses, offer a set of ten
18M type acrylic inserts that are just round without the tabs and are
usually advertised to fit FWB, Diana, Walther, and Anschutz air rifles.

While talking about sizes of these inserts: many older guns use an "M17"
(17mm) sight insert that is no longer available and the latest air rifles
use a M22 (22mm) inserts.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Преди 2-3 години изкарах две години тренировки по спортна стрелба в Перник,но после отидох да уча в София и това пътуване ми уби времето за тренировки,а си ми беше толкова хубаво там :'( .Но да се върна на темата.Имах удоволствието да стрелям и с Feinwerkbau 300,и с Feinwerkbau 600 и просто искам да кажа че любовта ми към тези пушки,особено към 600 е безкрайна от тогава.Не притежавам такава пушка,но ако имах възможност щях да си я взема на всяка цена.Стрелбата с нея беше за мен един чист неподправен душевен оргазъм.Тежестта,баланса,приятното усещане на дървото и просмукалият се с годините аромат на олово и изгорял барут.Вдигаш,вдишваш дълбоко направо опияняващата миризма,плавно сваляш надолу,достигаш точно черния кръг и плавно натискаш спусъка.Просто в момента си го припомням и се разтапям по стола.A между другото някой има ли информация дали по тия ОСО-та или там каквито са има някакви останали такива пушки или изобщо някъде има ли такива.Много бих се радвал да споделите ако има,къде,цени и състояние.Може и на ЛС,ако мислите че ще разводни темата.Надявам се да сте почувствали поне малко от истинското щастие и удоволствие което изпитах. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Здравей!

Любопитно ми е с какво в повече те впечатли компресионната 600 пред "пружинката" 300s като усещане. Очевидно е, компресионните пушки са по-точни, но аз ги чувствам някак си "мъртви", докато 300s ми е "жива" с характерния си звук на пружината. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Ами честно казано и аз не знам което толкова ме привлича,може би хирургическата точност.А по-специално към 600 мисля,че е това,че няма откат,няма нищо,само едно натискане на спусъка и десетка :rambo: .Не мога да определя какво ме привлича,то е просто усещане.Все едно пушката е продължение на ръката.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Kristian написа:
Ами честно казано и аз не знам което толкова ме привлича,може би хирургическата точност.А по-специално към 600 мисля,че е това,че няма откат,няма нищо,само едно натискане на спусъка и десетка :rambo: .Не мога да определя какво ме привлича,то е просто усещане.Все едно пушката е продължение на ръката.

Не е вярно че нямат откат. Дори тези пушки имат някакъв откат. Преди година в един американски форум за спортна стрелба се беше оформила дискусия за противооткатните системи на съвременните елитни пушки за спортна стрелба. Имаше мнения че с тази система изстрела ставал прекалено мъртъв и много стрелци предпочитали пушки без нея. Но от тогава практически всички пушки от висок клас вече са с противооткатна система. Става дума конкретно за 10 метровите ПЦП-та. А между другото аз и на моя валтер си усещам отката.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Нямам нищо против противооткатните системи, те наистина помагат за точността, но аз говорех за разликата в усещанията при компресионните и пружинните пушки. На моята FWB 3OOSU усещам нищожно слаб откат, но чувам и чувствам движението на пружината, което я прави"жива" за мен. Що се отнася до точността, аз започнах да се занимавам с въздушни пушки преди няколко месеца на 64-годишна възраст и не съм кой знае какъв стрелец. Въпреки това след около 20 дни тренировки започнах да целя 8-от 10 кръгчета с диаметър 4.5 мм на разстояние 30 м. с JSB Heavy. Намирам тези чашки за най-подходащи - прецизни и с минимално отклонение от вятъра. Хайде :cheers:, че жегите почнаха...
 

andro

Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

4.5 мм на 30 метра! :eek:Това и доста по млади не го могат ???
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Като гледам резлутатите от състезанието в събота и си мисля, че Фани се доказа за пореден път и то при екстремна жега! Честито на Ангел! :bravo:
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

кольо написа:
Нямам нищо против противооткатните системи, те наистина помагат за точността, но аз говорех за разликата в усещанията при компресионните и пружинните пушки. На моята FWB 3OOSU усещам нищожно слаб откат, но чувам и чувствам движението на пружината, което я прави"жива" за мен. Що се отнася до точността, аз започнах да се занимавам с въздушни пушки преди няколко месеца на 64-годишна възраст и не съм кой знае какъв стрелец. Въпреки това след около 20 дни тренировки започнах да целя 8-от 10 кръгчета с диаметър 4.5 мм на разстояние 30 м. с JSB Heavy. Намирам тези чашки за най-подходащи - прецизни и с минимално отклонение от вятъра. Хайде :cheers:, че жегите почнаха...

Аз също стрелях с JSB Heavy но при мен 30-35м е пределната дистанция на тази чашка.
След това са малко непредвидими. И бързо пропадат.
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Parabellum написа:
Като гледам резлутатите от състезанието в събота и си мисля, че Фани се доказа за пореден път и то при екстремна жега! Честито на Ангел! :bravo:

И също така въпреки неподходящите чашки. Бяха ми останали само jsb heаvy и ги е мятала максимум със 160м/сек. Но друго си е да имаш пушка която е ходила по състезания. :) Имах чувството че пушката е обсебена от духа на някой бивш състезател. ;) Десетките сами си влизаха.
Между другото от резултатите се вижда че следобяда когато се появи вятър CFX-а много плътно се е приближил като показатели. Трябва да се отбележи че CFX-а на милен е някъде около 16 джаулов и също така е в 4.5мм. Но той стреляше със суперфилд, и при него началната скорост беше 260м/сек. Ако вятъра беше още по-силен вече предимството щеше да е чисто на страната на CFX-а, но честно казано при по-силен вятър вече самите попадения в мишените щяха да са проблематични. За незапознатите стреляше се на мишени с размери много близки до стандартните мишени за 10 метра, но с разменени черни и бели полета и със различни размери на точковите кръгове.

ПС. Имам известни съмнения относно оптиката, дали ще издържи? Пушката е малкоткатна, но противооткатната сиситема усилва отката.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Трябваше да вземеш или от онези с които я мерихме и установихме 180 м/с на Робо или RWS Basic. Така си мисля. Иначе оптиката не я мисли- ще издаяни 100%. Въпреки, че за такъв клас аз бих си взел нещо компактно и фиксирано на около 8-10 някъде....
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

FTT ми бяха останали под 50 бройки. Иначе имах мачови чашки много, и точно за това по обяд пострелях да видя как ще се държат на голяма дистанция. Показателите бяха разочароващи. Интересно ми е как ще се държи със суперфилд, водят се по-леки и бързи чашки, но ги няма в момента.
По въпроса за оптиката сега съм в криза за нови покупки. Имам една интересна компактна оптика, но тя нама корекция на паралакса. Замислям се дали да не я пусна за замяна за някой от по-малките липърси с някой любител на нощния ХФТ. Оптиката си има и релси за фенер и други аксесоари. А в ХФТ до колкото съм чел така или иначе корекцията на паралакса е забранена. :) Другия вариант е да сложа точно нея за някое състезание по НХФТ, но пък тогава трябва да си купувам и фенер.
 
Нагоре