Feinwerkbau 300s и universal

A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Една интересна информация, за цената на тази пушка като нова: http://images6.fotosik.pl/576/5a7deeeee5b4d7dd.jpg
Това е немски каталог от 1986 г. Видях го в : http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=797232
Пружинният и компресионния модел имат почти една и съща цена(1259-1369), в марки.Като сложим инфлацията за 25 години и ще получим цената на съвременните състезателни пушки.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Интересно, че модела за силуетна стрелба е бил по-евтин от универсала :eek: А сега е точно обратното, отделно, че са и рядкост.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

angelmr, след препоръката Luft9waffe днес пробвах JSB Exact SR при умерен поривист вятър. Резултатът беше отчайващ в сравнение с Heavy-то. Вече съм напълно убеден, че цевта на моята "Фани" е влюбена в тези чашки и не желае да им изневерява. Тук край морето, където прекарвам по 7-8 месеца, почти винаги духа и по-тежките чашки определено се отклоняват по-малко от леките. Бих казал - доста по-малко. :pardon:

Като споменах "изневяра", да ви кажа набързо един виц. Момиченце пита майка си: Мамо, какво е секс? Майката отговаря: Не знам миличко, аз никога не съм изневерявала на баща ти. :-*
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Parabellum написа:
Макси, ще се радвам и ти скоро да минеш от светлата страна на "Силата" ;)
Чудя се дали да не скокна в една такава. Наесен като влезем в закритото стрелбище ще е направо супер. ???
Пусто трябва да се ориентирам как става играта в търговете.

:eek: :eek: http://66.196.80.202/babelfish/translat ... d546 :eek: :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Темата е за Файнверкбау, та не знам дали е редно...ама "перлата" е друга: http://www.egun.de/market/item.php?id=2840373
За съжаление излиза на пазара твърде късно, компресионните пушки вече са изгряли на спортната сцена. 1981 година, последната пружинна спортна пушка...Конструирана е, като е взето мнението на спортисти, стреляли с FWB 300S. Два корпуса един в друг, външния е неподвижен.
Не и правя ревю, защото в нета има достатъчно инфо и за нея. Само ще споделя впечатлението си, че отката при Аншютца се чуства най-малко, в сравнение с Диана 75 и FWB 300S.
FWB се води с най-здрава конструкция, а за пушка втора употреба това не е за пренебрегване.
Макс, това Фани, което показваш, е прекалено "пипано". Чак са му обезобразили приклада - това не е оригинален Универсал.Желателно е да е преживяла по-малко интервенции.
А за пазара от Егън няма проблем, вече няколко души сме го правили. Ще помогнем!

 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

The LG-380 took the FWB 300-S principle but kept the sight base stationary as it was the barrel and inner action that moved back on firing.

The barrel and action ran in synthetic bearing that basically ran dry. However, they were prone to wearing and the zero point would change from shot to shot. To test for wear, bench test for one whole groups. Fire 10 shots and check the size of the group.

As for lubrication, the thinnest of smears is anough on the bearings but it must be an acid free low viscosity synthetic grease such as is supplied with FWB weapons.

Some time ago Anschutz put out a statement, trade only, that they were not supplying any more spares for this model

I found that a strip down and de grease with a suitable solvent then a re lube kept the rifle in top form.

If the sliding bearings are worn, check out your favourite gun smith to see if new bearings could be made and fitted.

Тони, виждам, че 380-ката е с ляв приклад и веднага ме "засърбя" да се пробвам в търга. Би ли помогнал ако реше да участвам, защото с търговете не съм "на ти"? Единственото, което ме притеснява е, че тези пушки имат слабо място - лагерните съчми на "шейната" са пластмасови. За да няма промени в прострелката задължително трябва да се смазват на всеки 20 000 изстрела (което означава пълно разглобяване), а и много по-бързо се износват. При FWB те са метални и затова отваряне и/или ремонт се налага евентуално след 1 000 000 чашки. Ето, аз само за 7 месеца съм "профукал" над 15 000. Питам се дали си струва заради нищожната разлика в точността в полза на LG-то.

MAX, не се колебай! Явно имаш възможност, а удоволствието да пращаш чашка след чашка в кръгче с диаметър 5 мм на разстояние 30 м. е върховно. Зареждането със страничния лост е далеч по-приятно от това при другите два метода, а усещането от докосването до жива легенда е несравним с нищо КЕФ!!! Но не и от тази каращисана грозотия, която показваш, нея не бих я взел дори да ми я подарят :crazy:
 

harry_cool

Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Въпреки, че съм имал два Хаенела - 312 и MLG550, нещо не ми става ясно как се прави една дупка на 30 метра на открито с мощност 7.5 джаула.
НЕ ИСКАМ да се заяждам, просто питам как се прави това.

ПП.Може би това се получава при стрелба в закрито помещение.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

harry_cool написа:
Въпреки, че съм имал два Хаенела - 312 и MLG550, нещо не ми става ясно как се прави една дупка на 30 метра на открито с мощност 7.5 джаула.
НЕ ИСКАМ да се заяждам, просто питам как се прави това.

ПП.Може би това се получава при стрелба в закрито помещение.

Пушката е тунингована и е около 12 джаула. Кольо беше писал подробности по-напред в темата.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

кольо написа:
...Тони, виждам, че 380-ката е с ляв приклад и веднага ме "засърбя" да се пробвам в търга. Би ли помогнал ако реше да участвам, защото с търговете не съм "на ти"? Единственото, което ме притеснява е, че тези пушки имат слабо място - лагерните съчми на "шейната" са пластмасови. За да няма промени в прострелката задължително трябва да се смазват на всеки 20 000 изстрела (което означава пълно разглобяване), а и много по-бързо се износват. При FWB те са метални и затова отваряне и/или ремонт се налага евентуално след 1 000 000 чашки. Ето, аз само за 7 месеца съм "профукал" над 15 000. Питам се дали си струва заради нищожната разлика в точността в полза на LG-то....
Бих помогнал с удоволствие, но тази е само за " вътрешна " продажба, в Германия. Пак ще излезе нещо, стига да си търпелив. И моята е с ляв приклад, аз също съм левичар...
Не знам за какви "лагерните съчми " от пластмаса говорят, но в пушката има само втулки: http://www.pilkguns.com/tenp/ans380.htm
И никъде по форумите не съм видял някой да търси нещо друго освен пружини или уплътнението на цевта за тази пушка...Моята също е била клубна там, приклада беше целия в драскотини, но в механизма няма никакви луфтове. Качеството е супер!
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Тони, благодаря ти :), впоследствие и аз видях, че не е за износ. Нищо, ще чакаме, пък ако видиш пръв "левичарка" в отлично състояние, дай знак.

harry_cool, аз затова сложих на моята FWB 300S 12-джаулова пружина, изработена от живия Бог на пружините - Jim Maccari. Благодарение на нея един майстор, какъвто аз на съм, може да прави на открито при тихо време "дупка в дупка" на 50 метра. Моето най-голямото ми постижетие е 5 попадения вътре в или докосващи очертанията на кръг с размера на 1 стотинка на разстояние 40 метра :yahoo:.
 

harry_cool

Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

кольо написа:
Моето най-голямото ми постижетие е 5 попадения вътре в или докосващи очертанията на кръг с размера на 1 стотинка на разстояние 40 метра :yahoo:.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Мога да кажа само БРАВО за постиженията :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

The barrel and action ran in synthetic bearing that basically ran dry. However, they were prone to wearing and the zero point would change from shot to shot. To test for wear, bench test for one whole groups. Fire 10 shots and check the size of the group.


Тони, горното го прочетох в един специализиран сайт за състезатели, www.TargetTalk.org, където бивш олимпийски шампион, постигнал абсолютния максимум с LG-то даваше съвет на мераклия за тази пушка. И аз му вярвам, защото от опит зная, че идеални неща не съществуват. Пушката очевидно е мъ-ъ-ъ-ъ-ничко по-точна от FWB 300S за сметка на мъ-ъ-ъ-ъ-ничко по-малката й надеждност.
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

кольо написа:
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Мога да кажа само БРАВО за постиженията :cheers: :cheers:

Постижението е далеч повече на пушката, отколкото мое :cheers: :cheers: :cheers:
[/quote]

Искам да съобщя, че постиженията ми се подобриха още повече :yes: след като започнах да почиствам цевта с тампончетата след всеки 10 изстрела. :yahoo:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Искам да съобщя, че постиженията ми се подобриха още повече ДА след като започнах да почиствам цевта с тампончетата след всеки 10 изстрела. Йееее...
Чудесно , но все пак можели и някой да покаже снимчица ли да се напише брой изстрели, еди каква си група с еди какви си чашки, ще е по-полезна информация за всички (настоящи и бъдещи собственици на тази прекрасна пушка) :cheers:
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

soundmax написа:
Искам да съобщя, че постиженията ми се подобриха още повече ДА след като започнах да почиствам цевта с тампончетата след всеки 10 изстрела. Йееее...
Чудесно , но все пак можели и някой да покаже снимчица ли да се напише брой изстрели, еди каква си група с еди какви си чашки, ще е по-полезна информация за всички (настоящи и бъдещи собственици на тази прекрасна пушка) :cheers:
предполагам че знаеш за групата от 4 мм на състезанието в Оризаре която направи Ангел
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

SV400065.jpg


5 изстрела на 40 м., постигнати на 64-годишна възраст след общо 7 месеца "трудов стаж" в стрелбата с FWB 300S Universal тази сутрин в 6.30 ч., на гладно. Чашките са JSB Exact Heavy при скорост на вятъра 2-3 м/с., надморската височина е 195 м., а температура на въздуха - 18 градуса по Целзий. Оставям на вашето въображение да си представите какво бих постигнал ако бях закусил, но съм сигурен, че Ангел от Оризаре щеше да изяде бая пасти ;).

ПП. При последния преглед преди 6 месеца очният лекар ми каза, че спокойно мога да покрия теста за пилот-изтребител по отношение на зрението, така че ако има пилоти сред вас - писта-а-а-а :yahoo:
 

andi

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Прекрасна мишена , но 'у дома и стените помагат' ! Уверявам те на състезание обикновенно се получава доста различно !

пп. Ангел на Оризари стреля с 7-7,5дж
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Кольо, не се главозамайвай. Някои са го правили и от ФТ-поза ;) ;)
index.php
 
A

Anonymous

Гост
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

Рис, не се главозамайвам, аз съм един от най-самокритичните хора, които познавам. Обаче тая 1 стотинка, дето показваш, е поне три пъти по-голяма от моята ;) ;) ;)
... и съм сигурен, че под нея се крие поне един отрив :p
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Feinwerkbau 300s и моделите

кольо написа:
... и съм сигурен, че под нея се крие поне един отрив :p
Тази мишена дето я е показал Linx е на fatalen (имало е и свидетели до колкото знам) пък и други хора са постигали резултати като твоя но главно с ПЦП-та, но пружинка да прави постоянно такава групираност трудно се намира, само едно ме усъмни при теб тези 2-3 м/с дето си посочил при мен като духа толкова, попаденията ми се мърдат около 3 см в страни на 40 метра с 17j в 5.5 и определено не мога да се похваля с добра точност тогава, но това все пак се отнася за мен пък и с друга пушка, в 4.5 не знам как седят нещата и колко се отклоняват нямам опит с този калибър. Иначе снимковия материял говори много повече от думите ;) :cheers:
 
Нагоре