COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Абе юнаци, не разбрахте ли, че чичко ви Гугъл е скаран с езиците. Не съм видял превод който да не е смешен даже и за първокласник като го чете. И то не само с българския. От текста налучква до към 30-40% от думите, но няма и идея дори за граматика, словоред, синоними и де що се сетиш. Това е една проста програма, която работи с база данни(а тя си е доста бедна не само за нашия език), затова ти "предлага" да предоставиш по-достоверен превод, белким малко се дообогати.
Същото е и с Wiki-то. Каква енциклопедия, какви 5 лева. Всеки си качва квот прочел някъде, ама дали е тъй, дали не е, кой му пука. Много е гот да има неограничен обмен на информация, ама с това се изчерпва ползата от таквиз "благинки". Недостоверността повече вреди (знаете приказката за лъжицата катран и кацата с меда). Особено на подрастващите - сега си формират не само знанията но и отношението към околния свят и едно вкарано грешно "понятие" или информация после много трудно се изтрива с правилното. Опаа, доста са поотплеснах и ако прецени модератора може да го премести някъде другаде.
 

vanko

Редовен Потребител
Някои данни по отношение възможностите на пушката

Калибър 4,5
Голям резервоар 15,5дж - 360изстрела
Малък резервоар 15,5дж -170изстрела

Калибър 5,5
Голям резервоар 40дж -60изстрела
Малък резервоар 40дж -24изстрела (приблизително)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И пак си идваме на думата че тая в магазина в БГ е с 24 изстрела само - по-зле от Асан. То за това цената е добра. Щото е най-ефтината модификация. Без заглушена цев и с малък резервоар.
 

andro

Потребител
Който я вземе и няма две леви ръце ще си я заглуши по добре от оригинала .А от магазина са търсили явно по ефтиния -продаваем вариант.Макар че в тоя вид, това иначе красиво оръжие прилича на отхапано на половина...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
andro написа:
.... в тоя вид, това иначе красиво оръжие прилича на отхапано на половина...

Именно.. :cheers: Някъде бях виждал доста прилични цени, и то на модела със заглушената цев..
 

bateelmo

Потребител
Я погледнете пак линка вече е с големия резервоар и заглушената цев и цената вече е супер.
 
A

Anonymous

Гост
Изчетох доста и за мен това е една добре направена пушка с редуктор в диаграмата пише Regulator (позиция 65). Предполагам че е като пейнтболските. Освен това с натягане на пружината(54) чрез болта (72) може да се регулира мощността от 16J до 40J за да е универсална за всеки пазар (с ограничения).
Прави 100 изстрела на пълна мощност в коридор от +/- 5м/с от 260 -270м/с с JBS Exact .22 15.9 grain

Данните са по:
http://www.straightshooters.com/cometa- ... 0-.22.html

И както се казва в ревюто "Става за всичко от "плякане" до лов".

В едно друго ревю:
http://www.gatewaytoairguns.org/GTA/ind ... 444.0.html

Тони твърди че спокойно може да достине до 60J.
Точността е "дупка в дупка" на 25ярда (около 22м), за което спомага студено кованата цев.

В общи линии се замислям дали не си заслужава да се хвъля отново. При цена от 1070лв е с окло 500-600лв по-евтина от Windy City на Evanix, което си заслужава.
 

Attachments

  • Cometa Lynx V10 diagram_pcp.pdf
    969.8 KB · Прегледи: 129
  • V10 regulator.jpg
    V10 regulator.jpg
    62.1 KB · Прегледи: 430
  • V10 stripper.jpg
    V10 stripper.jpg
    18.4 KB · Прегледи: 398

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
shstanchev написа:

Край начудих и се... вчера ;)
Със Самурая преди малко я напомпихме :pumping: бахти бурканя пълнихме го от нулата до ~175-180 бара 250-300помпи :D
Ииииии мерихме 220-224 с JSB 1,03 около 24-25J
от 175-125 бара направихме 70-80 изстрела омръзна ни да стреляме :rambo: ;), а каква тишина само :yes:
Към пушката върви още една пружина за ударника, сигурно ще трябва да я сменя за да вдигна скоростта.
Първи впечатления - много добра изработка, притеснявам се да кажа отлична :)
И даже и кръщене и направих :quiet:
 

lynx

Редовен Потребител
Слави, честито за новата придобивка! :bravo:
Дано да ти донесе много радост и 10-ки!!!! :cheers:
Сегашната 24 джаулова пружина най-вероятно е направена специално за нашия пазар.
Ако желаеш да не я регистрираш си оставаш с нея и си под законовия минимум, а ако искаш фул-пауър си монтираш мощната пружина. Турците първи почнаха да продават на нашия пазар пушки с по 2 пружини - едната под 24дж. , а другата стандартна.
По-натам ще чакаме да пуснеш някоя мишенка :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Благодаря Рачо!
Като поработи пушчицата поне 1000 изстрела, тогава ще има и мишенки.
На първо четене добре си стреля. Като за начало с тези скорости на 50м. на увеличение х9 седнал от ФТ поза 5см. група със ЖСБ и ФТТ.
И много важно! Почти се не чува.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ей такива неща обичам да чета! Да е честита! :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз само едно мога да кажа - пушката ме грабна. Красива, прикладиста и балансирана, супер тиха, и с много изстрели. Повече от 80 бяха а манометъра беше още в зеленото. Сигурен съм че на тая мощност ще мине бая стоте бройки... Честито Слави !!!
 

TeXHo

Потребител
Честито и от мен! Чакам с нетърпение да и пусна няколко изстрела :)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Благодаря момчета!
Продължавам с настройките, за утре ми остана само спусъка. Стискайте палци да се справя успешно. Отвратителен е!
На връщане от работа минах през Илианския. Извадихме хроното и започнахме да навиваме ударника. Четири оборота и скоростта подскочи от 220 на 280 с JSB 1,03. Редуктора работи перфектно и на 100 бара и на 200 бара все едно и също 278-279м.с. (с 60-70бара направихме 50изстрела от 190-130) И най важното стреля като бластер :yahoo: Така събра групата че ни се събраха очите в точка :eek: :crazy: Тази пушка определено е с дъмпингова цена :exclaim:
 

praetorian

Редовен Потребител
Слави, удари и 2-3 снимки айтъй, да има, да оплакнем барем окото.... :( ;)
 
Нагоре