COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

tzocho

Потребител
Е-ее Славчо, хайде честито ти ново пушле и от мен! :cheers:
Дано тази последно да ти хареса та да мирясаш най-накрая. ;)
... и не я засилвай много, търси баланса дето те кефи! ;)
 

bor1968

Потребител
Слави, честито и със здраве да си я ползваш.
Интересува ме като качи скоростта на 280, как заглушава?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Още веднъж благодаря за пожеланията!
Качвам само две снимки. Не ме бива за фотограф, но исках да ви покажа колко "темелна" е Кометата отвътре. За ориентир сложих цигарите на жена ми - ЕВА 100. Тази сутрин натаманих спусъка, вече е бонбон. Отваря се като на АРМС-а със страничен капак. Няма нищо излишно в него, но има какво да се полира в него - осите на елементите на спусъка бяха толкова плътни че едвам се движеха частите му - оправих го. Има само две пружини и двете "зли" едната я смених с по слаба, а другата я поразтеглих. В тази пушка няма нищо пластмасово - САМО МЕТАЛ :exclaim: Имам чуството че са я правили да е вечна. В зеленият сектор на манометъра а той е от 100-200бара изстрелите са РАВНИ 278-280м.с. и са не по малко от около ~80 :yahoo:
Направо забравям за помпата :) ама като почнеш да помпиш :pumping: баят почивки се правят. Не е много шумна - приемливо е. При 24J е голяма тишина, ама групата е много отворена и не ме кефи такава скорост. Пробвах се днес от ФТ седнал (мишените от снимката под пушката) това са два барабана х13 изстрела в двете мишени около 4см. Барабанът е "пружинен" сам си избутва сачмите и е 13заряден, на практика за да ти е в бойна готовност пушката и да не я държиш заредена се принуждаваш да изстреляш първата и оставаш лентован с 12 сачми. От време на време ми се появяват флаери, особено в началото... но все пак пушката е на 400 сачми. Барабана и еднозарядния механизъм можеш да ги слагаш и отляво и отдясно. Тези дни мисля да пробвам и с JSB 1.175 и с Баракуда, ако има нещо интересно ще споделя. С ФТТ стреляше много добре със 230м.с. но като я натегнах, така яко свирят горките че някой път заобикалят лист А4 на 50м. ;)
С три думи, много съм доволен. Браво на производителя :bravo:
 

Attachments

  • P3100135.JPG
    P3100135.JPG
    525.3 KB · Прегледи: 695
  • P3100136.JPG
    P3100136.JPG
    553.3 KB · Прегледи: 511

bateelmo

Потребител
Браво Слави ! Отдавна го мислех и аз тоя вариант . Ня ма как да има по добро предложение цена-качество от кометата. Първо много въздух кована цев редуктор дървен приклад регулаторна мощност заглушена цев. Просто няма такова животно на тая цена. А сега и в България само дето нещо не ми се отваря парашута ама и това ще стане. А да знаеш има ли я в 6,35 в БГ.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Търговеца каза че купувам последната бройка от 4 внесени. Даде ми я за 1070лв. с щуцер за зареждане, а барабана ми беше БОНУС. Иначе струвал 80лв. (другите магазини го продавали отделно). Лошо впечатление ми прави това че дотиквача "хлопа", или ми липсва някаква втулка или така ги сглобяват. На щуцера ми липсва една сачма... Щастието не е пълно, но търговеца ми обеща нов щуцер безплатно при следващия внос... Някой няма ли стоманени сачми от лагери? Развих тапата на заглушителя да погледна вътре какво става. Камерата и празна, няма шайби, няма кечета. Изрязах си едно кече и го "монтирах". Ще проверя днес дали има ефект. Отворих спусъка за донатакмяване и откачих пружината която държи спусъка да не се мандахерца. Сега стана хептен нежен. На първата снимка се вижда оригиналната "зла" пружина (по дългата) и нейната заместничка по-тънка и по-къса. На втората картинка спусъка - поглед отвътре. На всички детайли има ограничителни пластмасови шайби, та детайлите да не се трият в кутията.
На третата снимка ... сами виждате празно е и е дълбоко 11см.
 

Attachments

  • P3110137.JPG
    P3110137.JPG
    543.1 KB · Прегледи: 574
  • P3110138.JPG
    P3110138.JPG
    521.7 KB · Прегледи: 561
  • P3110139.JPG
    P3110139.JPG
    560.7 KB · Прегледи: 531

klmn

Потребител
Е щом и така заглушава - супер,а на тапата отвора колко му е Ф?
 

st_beer

Редовен Потребител
shstanchev написа:
На третата снимка ... сами виждате празно е и е дълбоко 11см.

На ФХ рояла също са така заглушителите (изпразнени от съдържание). Само с кече няма се получи въздуха ще почне го увлича и ще се раздърпа след време не веднага. Ако си поиграеш малко никакъв проблем да се наредят 3 камери и ще онемее направо. Ти имаш много натрупан опит в ровичкането на пушки няма ти ръся мозък :cheers: :cheers: :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
тапата отпред е на шестограм 7мм.
камерата е 27мм.

Мисля да направя както казва Миро. Ще направя камери но в момента нямам ролки. Предполагам тогава ще замлъкне ;) дори на 40J.
 

st_beer

Редовен Потребител
A

Anonymous

Гост
За моя ползвах ватичка от филтър за ширм , навита стегнато върху такива ролки и привързана с конец . С три камери е , но първата до цевта е без вата . Получи се добре , чува се само клапана като щрака . Отвора на тапата ми е 6.5 мм . Стана и късичък -140 мм.
 

bateelmo

Потребител
Аиде бе Станчев що я скри таз комета, не стреляш ли с нея? Нищо не пишеш . Направи ли я да стреля като снаипер ? Даи малко нови впечатления.
 

vanko

Редовен Потребител
bateelmo написа:
Аиде бе Станчев що я скри таз комета, не стреляш ли с нея? Нищо не пишеш . Направи ли я да стреля като снаипер ? Даи малко нови впечатления.

Платото само по себе си говори!

_КОМЕТА_3a4ac_27723124.jpg
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
bateelmo написа:
Аиде бе Станчев що я скри таз комета, не стреляш ли с нея? Нищо не пишеш . Направи ли я да стреля като снаипер ? Даи малко нови впечатления.

Към момента е без оптика и не стрелям с нея, но мога да кажа че си е супер пушката. Цяло плато не съм замервал, но потвърждавам табличката от предния пост от 200 до 100 бара хроното показва все едно и също 278-280м.с. и то за цели 80 изстрела :) Не търся супер точност от нея, но стреляхме от маса тестово аз срещу едно АТ-44 на около 30м. (бившото на @ilian) бих го :yes: Стреляхме и двамата с ЖСБ 1,03 гр. като АТ-то ги стреляше с 300м.с.
Половината ми мишени от по 5 изстрела бяха просто дупки 10-15мм. И двамата не се престаравахме в прицелването и оптиките ни бяха на х9 и си стреляхме за кеф.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ванко, в това плато са 164 изстрела - супер а ? Вярно траекторията с тази скорост е като за майстори :D но пък забравяш за помпане....
 

andro

Потребител
Бахти Кометата ,стреля като Ева,става въпрос за коридора :eek:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
andro написа:
Бахти Кометата ,стреля като Ева,става въпрос за коридора :eek:

Не ми се хабят 80чашки да стрелям през хронографа, просто меря от време на време около 200бара после около 150бара и накрая, към края на "зеленото" около 100бара. Никога не съм виждал по голяма разлика от +-2м.с. т.е. ако приемем средна скорост 279мс. най ниски показания може да се видят около 277м.с. и най-високи около 281м.с. Като около 200 бара преобладават 280-281 а към края към 100 бара 278-279м.с.
Пушката работи много добре, просто съм доволен и това е! :cheers:
 

bateelmo

Потребител
Еи това исках да чуя , то Ванко много не го слъшам щото скобарниците много не ме интересуват. Мнението на Станчев ми е по ценно щото отдавна я заглеждам таз комета , сега само да внесат и калибър .25
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не мога да се стърпя да се похваля ;)
Днес изкарах на разходка Кометката. При предните експерименти нагоре-надолу...
Първо натегнах пружината, така че болта започна да превърта т.е. докрай колкото може. Резултата - тегаво зареждане и стабилен удар на ударника по БК-то. Резултата 282-283м.с. и въздуха "излезе" от 200-100бара за около 40 изстрела, като на 100бара скоростта беше 270м.с. Точността от тези вибрации се влоши.
Почнах да я намалям додето скоростта слезе на 272-275м.с. (ЖСБ 1,03). Резултата и на 200бара и на 100 бара та чак до 90... еднаква скорост.
Днес я напомпих до 200 и като поизстина отиде на 195 бара и стрелях до около 115 бара - 90 изстрела :yahoo: с 39J :yahoo: на снимката се вижда показанието на манометъра - остана ми въздух поне за още два барабана.
Направих и една мишена на 50м. на увеличение на х9. При първата група (и двете седнал от ФТ поза) много се старах - 12изстрела 30мм., втората като я почнах задуха вятър и я подкарах сватбарската... то си и личи де 45мм. :D
 

Attachments

  • P4050002.JPG
    P4050002.JPG
    1.4 MB · Прегледи: 675
Нагоре