COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

lynx

Редовен Потребител
Според мен за £700+ може по-добра пушка да се вземе, но всеки сам си избира.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
gdelev написа:
Интерсно как в америката тази пушка е ~700$ , а в европата е ~£750+ ?..
http://www.straightshooters.com/cometa/ ... icing.html

То това беше и обявения, преди време, ценови диапазон на lynx - £550-£600

пс - има и няколко сайта в които lynx V10 е £575
http://www.carabinasypistolas.com/pcp_a ... nx_v10.php

На последния линк е даже с оптика. Бях почнал да сънувам новия Асан, но може да изчакам и при нас белким огрее... Ма като знам какви са ни търговците, надали... :pardon:
 

didarai

Редовен Потребител
Оги!Почти никакъв интерес не проявявам към ПЦП-тата,но това честно ти казвам от пръв поглед ме грабна.Прилича визуално много и на ....."ШАМПИОНА ,Пушката на пушките ,хирургичен инструмент " ;).Доста екстри при него също са на лице.Ако беше с ТХ приклад щеше да е още по-добре,но и така е красота ,а ако и разликата при ПЦП-тата(Комета-Хасан) е запазена като при пружинките(2 пъти) и качеството,усещането/комфорта ,точността и т.н. също,няма да се сещаш за турчина повече ......вземеш ли Комета. ;)
Така,че разликата в цената може и да си струва,а и не е казано от наш търговец да се вземе.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Значи от днес имат лиценз да продават оръжие!Защото вчера магазина още нямаше такова! :)
 

azzaro

Потребител
А как не се научиха в Български магазин да пишат описанието на продукта на български език???!!! А до колкото разбирам и тази бутилка е 220см3 което си е малко при това на 200 бара. Да се надяваме че ще е добра пушка за тези пари.Хайде някой мераклия да пусне ревю за нея!
 

lynx

Редовен Потребител
Според мен са я пуснали на добра цена, очаквах по-висока стартова у нас.
 

azzaro

Потребител
Според някой сайтове в кал.22 прави 14 изстрела ,а в .177-17бр. Това разбира се е с 220см3 бутилка.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
azzaro написа:
Според някой сайтове в кал.22 прави 14 изстрела ,а в .177-17бр. Това разбира се е с 220см3 бутилка.

220 кубика за 14 изстрела - трябва да са с бая джаули.. Асаня ми правеше 30 с 42-45 джаула. Със 180 кубика... Дано не са преоткрили преразхода от Комета..
 

didarai

Редовен Потребител
azzaro написа:
Според някой сайтове в кал.22 прави 14 изстрела ,а в .177-17бр. Това разбира се е с 220см3 бутилка.
Според собственика на ревюто което съм постнал по-напред (не съм го чел цялото,но първото му по-скоро предположение е )

But then again, it all depends on the power level you have your gun set to and the velocity spread you're willing to accept (but you already know that). I'd predict @30 FPE around 40-45 shots and @20 FPE around 70-80. Take that with a huge grain of salt because like I said, I didn't really test.

И по нататък друг цитат с мощности и изстрели(не видях с какъв резервоар обаче):

V 10......................500 shots / 8 Joules.
.200 shoots / 22 Joules
80 shoots / 42 joules
------------------------------
Cal 4,5mm...........................aprox. 28 / 30 joules
Cal 5,5mm............................ aprox 40 / 44 joules
Cal 6,35mm...........................aprox 50 / 54 Joules
До колкото набързо прочетох има много добри отзиви за цевта и регулатора и не впечатляващи за спусъка.
Това според собственик на пушката и превод (на английски) от друг сайт в споменатата тема.
 

klmn

Потребител
CaMyPau написа:
azzaro написа:
Според някой сайтове в кал.22 прави 14 изстрела ,а в .177-17бр. Това разбира се е с 220см3 бутилка.

220 кубика за 14 изстрела - трябва да са с бая джаули.. Асаня ми правеше 30 с 42-45 джаула. Със 180 кубика... Дано не са преоткрили преразхода от Комета..
тия лъжат нещо,и моя хатсан изкарва към 30 изстрела,е в плато са двайсе и нещо,ама това с тежкото ЖСБ.
 

lynx

Редовен Потребител
Азаро, бъркаш.
Това е колко чашки събира барабана за всеки калибър:
"Magazine capacity:
17 shots in .177
14 shots in .22
10 shots in .25"
Ето го барабана за .22
Lynxmag1.jpg
 
Нагоре