COMETA LYNX V10 AIR RIFLE

praetorian

Редовен Потребител
Абе, на тази пушка като и гледаш конструкцията, ще ли да може да се изкарат 275 мс с 1.17 ???
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Пушката не съм я разглобявал, предполагам че не е проблем тази скорост.

Но сладкото на тази пушка не е мощността, а "безбройните" и точни изстрели в "разумните" граници до 40J.
:cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Слави, време е да сложиш оптика и на твоята. Гледай хората какво правят
 

Attachments

  • cometa_lynx.jpg
    cometa_lynx.jpg
    107 KB · Прегледи: 427

lordged

Потребител
това оптика ли е, или е откраднал телескопа от обсерваторията ...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Оптиката си е класна... за нея няма да говорим.
Пушката е по-интересния момент.
Както виждам шишето (големия цилиндър) е подменен с такъв позволяващ ФТ приклад да го ЕВА.
Спусъка съм го направил много благ, но е с много дълъг ход. На мен не ми е подходящ за ФТ.
 

st_beer

Редовен Потребител
shstanchev написа:
Спусъка съм го направил много благ, но е с много дълъг ход.
Много точно написано. Това беше единственото което не ми хареса когато стрелях с нея. Ееееееееейййй докато гръмне душата ми излезе да си държа дъха ;) ;). Само хода му оправи иначе е супер като нежност въпреки че аз съм свикнал с още по нежен спусък. Пушката е прекрасна и много ме накефи. Ако някога пак реша да сменям пушка следващата ми ще бъде такава. :cheers: :cheers: :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
За кой ход говорите, на първа или втора степен?
Няма ли регулировки... на ААто има реглаж и на това за което не съм се сещал...

ПС Едни въпроси ми се въртят:
Може ли да изкара поне 50 изстрела с >50j?
Как е като точност тогава?
Ако не се представя добре дали се дължи на цевта или на вибрациите?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ще правим отбор "Комета" ;)
Ще скъся хода... но нещо като че ли му свикнах вече ???

И да те поправя Миро. Четох ти поста в темата за Хатсан
st_beer написа:
4. 10 заряден барабан + еднозарядна пластина - кеф ти риба кеф ти паламуд

1. В сайтовете съм го гледал че го пишат че е 14-заряден.
Е... на практика е 13-заряден в кал.5,5
2. Еднозарядната система не е с пластина. Има едно пласмасово колело, което е много удобно за еднозарядна стрелба... и не само. Може да си заредиш една сачма в цевта и една в колелцето и да направиш два много бързи изстрела.

А за тези които питаха за мощността на пушката съм снимал и "ФАК" прижината за ударника. Аз си стрелям със "слабата" пружина щото и 38J са ми напълно достатъчни.
 

Attachments

  • P4250009.JPG
    P4250009.JPG
    1.5 MB · Прегледи: 355

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Попаднах на схемата на тази "сладурана" :)
 

Attachments

  • despiece_pcp.pdf
    969.8 KB · Прегледи: 293

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
praetorian написа:
Абе, на тази пушка като и гледаш конструкцията, ще ли да може да се изкарат 275 мс с 1.17 ???

Гледах... гледах и хванах шестограмите ;)
Смених "слабата" пружина на ударника с която даваше макс 38J.
Сложих и ЯКАТА. Утре ще има тестове :rambo:
 

Attachments

  • P4270013.JPG
    P4270013.JPG
    159.5 KB · Прегледи: 325

lynx

Редовен Потребител
Слави, навий двете пружини една в друга преди да ги напъхаш и наистина ще стане "яката работа"! ;)
После ще дърпаш лоста за зареждане със спомагателна тръба, но ще видиш какъв е максимума който може да изкараш с помоща на пружини ;)
Усещам, че скоро ще разглобиш да разгледаш и редуктора ;) ;)

Майтапа на страна!
Ако искаш да я засилиш, май ще е най-добре да започнеш с клапана и проходните отвори.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Позна Рачо. Това си мислех и аз преди теста, но трябваше да се изпробва понеже много колети питаха и аз съм опитното зайче.
Та така "яката" пружина олабена докрай 267м.с. (ЖСБ 1,03гр.), натегната до степен "аха да не се зареди че се събират витките на пружината" 275 м.с.
Значи ... без промени по редуктора и проходните отвори не може да се извадят повече от 40J.
Аз съм изключително доволен от сегашното състояние на стрелбата с тази пушка с 38J, така че приключвам с тестовете за скорост.

п.п. съвсем в началото пушката стреляше на макс с 282м.с. ???
 

Evanko

Потребител
На първо четене днес, замина щифта на сайд левера. :eek: Прекалено е мек, непрекъсното падаше. Иначе кефът е голям - пълна тишина при стрелба.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Честито Evanko :cheers:
Това с щифта да не те притеснява.
Днес ви казах да не "напъвате" пушката.
В Кометката има някои странни решения :D
Например спусъковия механизъм и другите подвижни части "лагеруват" на оси изработени от ламарина ??? а не от плътно желязо.
Та този щифт го огледай и най добре го смени, щото и той е изработен от същия мАтриЯл
 

TeXHo

Потребител
Стандартен пружинен щифт. Защо са решили да сложат такъв на място, подложено на ударите на въздуха...странно решение.
Поне като точност оправда всички очаквания пушката. Останалото се лекува :cheers:
 

Evanko

Потребител
Руло, ама Стефани, мекичко бая. Ти имаш ли проблем с дотиквача, при мен мърда доста и натиска чашките в единия края, като стрелям с еднозарядния барабан.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Evanko написа:
Руло, ама Стефани, мекичко бая. Ти имаш ли проблем с дотиквача, при мен мърда доста и натиска чашките в единия края, като стрелям с еднозарядния барабан.

Явно не си чел постовете ми от тази тема?!
виж този пост
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 96#p119996
Има луфт, но ако не прибързваш със връщането на сайд левъра, няма проблем.

Да не излезе накрая че не си харесвам пушката :D Напротив :exclaim:
Има си слабости като всички които са минали през ръцете ми,.
 

Evanko

Потребител
Kупих си пружинен щифт от Евроболт, но проблема на пръв поглед си остава. След няколко презареждания се смачка и е готов да изпадне. Май варианта е плътен щифт, като на Хатсана.
 
Нагоре