ChairGun3 Pro - Софтуер за изчисляване на траектория

Milen

Потребител
Метода на колегата dp1962bg за мен е най-добрия. Можеш да видиш на програмата какви са корекциите и после чрез прострелка да ги коригираш. Общо взето програмата смята вярно и за мен е много добра и полезна!
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Tъй като се боря с Чеъргъна по отношение на това какви данни за кликовете показва (При мен не съвпадат) и чета разни неща попаднах на интересна статия как се определя (ЦЕНАТА НА 1 КЛИК) експериментално т.е. дали отговаря на това, което са написали производителите. В статията има логика и смятам да експериментирам. Вероятно след откриването на правилното число за моята оптика и изчислените от Чеъра кликове ще съвпаднат.
http://www.ada.ru/Guns/ballistic/click/index.htm
 

cdman

Администратор
Вчера с голямо учудване и радост видях че чеъргъна е направен вече за iPhone :) , може да се изтегли безплатно от APP STORE , за пореден път се убеждавам че съм си купил правилния смартфон :yahoo:

Във екстрите според мен има даже някакви добавки - например видях сметачка за броя пълнения на бутилката :)

ето и малко снимки:
 

Attachments

  • IMG_0587.PNG
    IMG_0587.PNG
    72.7 KB · Прегледи: 139
  • IMG_0586.PNG
    IMG_0586.PNG
    78.7 KB · Прегледи: 124
  • IMG_0588.PNG
    IMG_0588.PNG
    36.7 KB · Прегледи: 125

andi

Редовен Потребител
Нещо не мога да го сметна сам с черигъна , и затова питам :
Валтера ми е прострелян на център 65м с 1.03гр и 305мс . Забелязах , че от 100 до 70 атм прави още 15-20 изстрела в нещо като второ плато и пак прави групи на 65м ,но 3 см по ниско . Как мога по пропадането да пресметна скороста на тези изстрели ?
 

big_dragon

Редовен Потребител
andi написа:
Нещо не мога да го сметна сам с черигъна , и затова питам :
Валтера ми е прострелян на център 65м с 1.03гр и 305мс . Забелязах , че от 100 до 70 атм прави още 15-20 изстрела в нещо като второ плато и пак прави групи на 65м ,но 3 см по ниско . Как мога по пропадането да пресметна скороста на тези изстрели ?
При мен се получи около 290 мс.
 

andi

Редовен Потребител
Какво взе за база ? И аз мисля че трябва да е около 290- 295 мс , ама по усет . Не мога да се усетя как да го сметна с програмата . Кои данни да оставя и кои да променя ?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
andi написа:
Нещо не мога да го сметна сам с черигъна , и затова питам :
Валтера ми е прострелян на център 65м с 1.03гр и 305мс . Забелязах , че от 100 до 70 атм прави още 15-20 изстрела в нещо като второ плато и пак прави групи на 65м ,но 3 см по ниско . Как мога по пропадането да пресметна скороста на тези изстрели ?

Какво ти е отстоянието на оптиката от цевта?
При каква температура е измерено пропадането?
 

big_dragon

Редовен Потребител
Използвах функцията Toggle compare mode, като в двете графики въвеждаш твоите данни с след това в едната графика променяш само скоростта.

Обърни внимание на въпроса на Фаталния, по тази причина и аз ти дадох приблизителен резултат...
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Някой може ли да помогне и да ми изчертае лентата за тумблера понеже нещо не ми се получава както трябва.Данните са ми следните:
Чашки JBS Exact 0,547г BC 0,0280@NTP скорост 242м/с нулата ми е на 33м височината на оптиката ми е 4,95cm оптиката е голямото Никко кликовете са му 70 или 71 нека който знае със сигурност да каже.Трябват ми в общи линйи от 8-50м макс 55м.
 

big_dragon

Редовен Потребител
scandalo написа:
Някой може ли да помогне и да ми изчертае лентата за тумблера понеже нещо не ми се получава както трябва.Данните са ми следните:
Чашки JBS Exact 0,547г BC 0,0280@NTP скорост 242м/с нулата ми е на 33м височината на оптиката ми е 4,95cm оптиката е голямото Никко кликовете са му 70 или 71 нека който знае със сигурност да каже.Трябват ми в общи линйи от 8-50м макс 55м.
В програмата има една камара фактори, които не са отчетени правилно. Аз я ползвам само за онагледяване и приблизителни пресмятания.
За да си направиш коректен тумблер е необходимо да да ти се повтори траекторията точно с тази в програмата...
Простреляй от рест при пълно безветрие или на закрито на поне три дистанции (10, 30 и 50м), може и повече и след това влез в програмата и променяй БК, скоростта и др. докато повториш пропадането (примерно -20мм, 0мм, -35мм за съответните метри). Така ако разпечаташ лентата на тумблера ще си много близо до истината
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Нещо ми се появи проблем с ChairGun :'( :'( :'(
Преинсталирах го многократно, правих стъпките, които е описал колегата на първа страница, но нищо не става :'(
Някакви идеи?
Стига до тук и това е:
 

Attachments

  • screen shot.JPG
    screen shot.JPG
    39.7 KB · Прегледи: 64

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пробва ли да го деинсталираш, след което да почистиш регистъра, както и ако е останало нещо по папките които самата програма създава? Рестартирай, и ако си със 7-ца стартирай инсталъра като администратор.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
Пробва ли да го деинсталираш, след което да почистиш регистъра, както и ако е останало нещо по папките които самата програма създава? Рестартирай, и ако си със 7-ца стартирай инсталъра като администратор.

Всичко правих!
И регистрите чистих, и файловете чистих, и флашовете чистих, и RESTORE правих и деинсталиране правих, и регионални настройки правих, нищо... :'( :'( :'( :'(
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Свали си нов инсталър. И си спри за всеки случай антивирусната. Не че 100 процента е от това но пробвай...
 
Нагоре