ChairGun3 Pro - Софтуер за изчисляване на траектория

DoDo

Потребител
Имам проблем с програмата. Пускам я, появява се малкото синьо/бяло лого в началото, а след това не се зарежда самата програма. Пробвах да я преинсталирам, пробвах и нови и стари версии, но пак същото :wall:
 
A

Anonymous

Гост
DoDo написа:
Имам проблем с програмата. Пускам я, появява се малкото синьо/бяло лого в началото, а след това не се зарежда самата програма. Пробвах да я преинсталирам, пробвах и нови и стари версии, но пак същото :wall:
Моля те, ако намериш решение на проблема, би ли го описал тук, защото явно се среща често.

Аз съм имал същия проблем на поне две различни машини, и така и не разбрах причината. Моето решение беше или:
1) да инсталирам програмата във виртуална машина
2) да променя shortcut-а така, че да се стартира в "compatibility mode" за някоя по-стара версия на windows
3) оправи се след като преинсталирах windows
 
A

Anonymous

Гост
За съжаление не. Работеща инсталация на ChairGun продължава да си стартира успешно след смяна на въпросната настройка.
 

DoDo

Потребител
ДА, пробвах вече какво ли не. А преди 2 месеца работеше нормално ???
 

jimmy_mln

Потребител
При мен работят и двете версии на програмата (1.0.3 и 1.0.4) и на vista и на 7 с регионални настройки България :crazy:
 

DoDo

Потребител
Най-накрая я подкарах :yahoo:
Проблема с нетръгването (показване само на синьо/бялото лого) на ChairGun-a е бил в това, че програмата не се разбира добре с последната версия на Adobe Flash Player-a. Аз сложих предпоследната версия.
Обяснявам при мен как се оправи:
(1) Деинсталирате Chairgun, (2) Деинсталирате Flash Player с тази програма Uninstall_Flash, като преди да започнете трябва да сте затворили браузърът си (Opera, Mozilla, Internet Explorer) и всичко което използва Flash Player (3) Рестартирате компютъра (4) Инсталирате Chairgun (5) Инсталирате Flash_Player, а след това Flash_Player_ActiveX и сте готови.
Това е за Windows XP.
Дерзайте :)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Опцията incline на ChairGun3 /и 4/ дава промяната в параболата при вертикален ъгъл на стрелба. Но и при двете версии не успях да я накарам да възприеме отрицателен ъгъл. Приема го като цифра, но рисува същата парабола както при положителен ъгъл. В опциите на прозореца ясно е написано, че приема ъгли от +90 до -90 градуса. Моля ако някой колега знае решение на този проблем да сподели :).
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
;) Точно и аз си правих експерименти тези дни и установих същото, (от как се спомена под какви ъгли са стреляли на световното) принципно за мишените които са по- височина имам и практически опит че отговаря, но досега не съм стрелял от високо към ниско или поне не под такива ъгли. :)
 

dilom08

Редовен Потребител
Я да попитам и аз, от къде до къде се мери височината на оптиката? Имам предвид положението(разтоянието) й до цевта. Всъщност мери се само височината на стойките( например 30мм) или се мери до центъра на тубуса?
 

lynx

Редовен Потребител
Мери се от центъра на оптиката до центъра на цевта.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Получих отговор на въпроса за отрицателния ъгъл на стрелба при ChairGun3 : полски хакер ми призна, че е омазал тази опция заради мишените при скалната тераса на състезанието в Морско, за които днес Божо ни разказа :mad: ;). Хакерчето обеща тези дни програмата да проработи :D.
 
A

Anonymous

Гост
Ако някой компилира програмката за PDA цена няма да има :)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Програмата дава възможност да си разпечатате лента за тумблера на оптиката и диаграма за капачките в дотове и т.н.
От падащото меню tools-labels,etc.-scope caps или turret tapes :bravo:
 

poacher

Потребител
Наистина в менюто TOOLS има полезни неща, които повечето от вас вече ползват.
Малко ИНФО за тези, които ги е домързяло да се ровят :)



Отпечатване на ленти за тумблер:
poacher написа:
Първо отивате Reticles и избирате Generic Mil-Dot.
После отивате на Configure -> Units -> Metric (минавате на метрична система).
Въвеждате калибър, грамаж на чашката, скоростта, втора нула на прострелка, височина на оптиката (от центъра на цевта до центъра на оптиката), увеличение, максимално разстояние на което ще стреляте (което да се показва на тумблера).
Ако паралакса ви е "нарисуван" в метри, оставяте така настройките. Ако е в ярдове връщате на Imperial (Configure -> Units -> Imperial).

Сега вече отивате на Tools -> Labels, etc. Там има няколко опции за принтиране на "подсказки".
За лента за тумблер избирате Tools -> Labels, etc. -> Turret Tapes ...
Гласите си цветовете, шрифта, размера на тумблера, колко завъртания/оборота да ви показва (от 1 до 4), кои разстояния да ви показва (всички, само четни, само нечетни или други)... и давате Save или директно Print на самозалепваща се хартия.
Честито! :)

P.S. На снимките едната лента е в метри, другата при настройки в ярдове. Вижда се разликата ;)


Калкулатор за брой зарядки от бутилка (FillCalc):


Отпечатване на карта с корекции в дотове или кликове (Range Card):


Отпечатване на етикети с корекции за залепване в/у капачка на оптика (Scope Cap Labels):


Генериране и отпечатване на различни видове мишени (TargetGen). Например:


Разцъкайте и другите функции на програмата. Може да намерите още полезни неща ;)
 
Нагоре