ChairGun3 Pro - Софтуер за изчисляване на траектория

A

Anonymous

Гост
Аз пък изпитвам трудност да определя височината на оптиката.
Ясно ми е кое разстояние трябва да се определи, но понеже оптиката не се показва върху цевта, а си седи закрепена над пружинно-буталната група, не знам как точно трябва да стане. Въпроса е дали тази част, която се показва от цилиндъра е в пълния му диаметър.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    494.9 KB · Прегледи: 219
  • 2.jpg
    2.jpg
    634.2 KB · Прегледи: 191

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
lor1ner написа:
Аз пък изпитвам трудност да определя височината на оптиката.
Диаметъра на предната гривна на оптиката/2 + просвета между същата гривна и цилиндъра + превишението между горната повърхност на цилиндъра и горната повърхност на цевта + диаметъра на цевта/2 . За да замериш третата стойност - превишението: слагаш някакъв линеал по горната повърхност на цилиндъра да надстърчи над цевта и замерваш просвета между линеала и горната повърхност на цевта. Ако конструктивен елемент в предния край на цилиндъра, или механичният мерник ти пречат - ще трябва да импровизираш: Вдигаш линеала над мерника и го държиш в успоредност на цевта. Замерваш просвета при цилиндъра примерно 15мм, просвета при цевта 21мм. 21-15 = 6мм за стойност "превишение" :).
 
A

Anonymous

Гост
Колеги ето ви пакет с програми садържашт два калколатора ,едана програма за изчисляване на траектория и една за телефон.
Ето линка:http://www.megaupload.com/?d=02DI91EF
Програмите са архивирани за да ги използвате трябва да се разархивират с "winrar" или с друга програма.
Прилойението за телефон трагва на NOKIA 5530 , NOKIA 5800 и на други телефони с операционна система symbian.Програмите съм ги тествал и работят.Програмата за телефон я тествах на nokia 5530 и трагна нормално.
Ако има въпроси ме търсете на скайп:x_viper_x.
 

Milen

Потребител
Колеги, някой знае ли как може да се види пропадането на съчмата в коридор примерно от 10м при простреляна оптика на 50м. Не можах да се справя с ChairGun.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Milen написа:
Колеги, някой знае ли как може да се види пропадането на съчмата в коридор примерно от 10м при простреляна оптика на 50м. Не можах да се справя с ChairGun.
Влез в меню Graphs и включи режим Drop (пропадане)
След това в прозорчетата Range и Start може да си настроиш дистанциите на които те интересува пропадането.
 

Milen

Потребител
Влез в меню Graphs и включи режим Drop (пропадане)
След това в прозорчетата Range и Start може да си настроиш дистанциите на които те интересува пропадането.
[/quote]
Така виждам само пропадането на съчмата. Мен ме интересува изместването от центъра на 50м в режим POI. Лошото е, че когато сменям скоростта, програмата коригира параболата така, че попадението да е в центъра.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Milen написа:
...Лошото е, че когато сменям скоростта, програмата коригира параболата така, че попадението да е в центъра.

За да получиш правилен отговор, задай правилно въпроса.

Влизаш в режим Toggle Compare Mode, Става с десен клавиш върху лентата с имената на графиките. Ще се появят квадратчета до името на графиката и една лента с кръгчета за избор.
Включваш квадратите и избираш от лентата с кръгчетета Един и същи ъгъл - Same Angle. Сега виждаш четирите параболи едновременно и може да променяш параметрите на всяка поотделно при еднакъв ъгъл на наклона на цевта.

Поиграй си малко и ако има въпроси пак питай....
 

Milen

Потребител
big_dragon написа:
Milen написа:
...Лошото е, че когато сменям скоростта, програмата коригира параболата така, че попадението да е в центъра.

За да получиш правилен отговор, задай правилно въпроса.

Влизаш в режим Toggle Compare Mode, Става с десен клавиш върху лентата с имената на графиките. Ще се появят квадратчета до името на графиката и една лента с кръгчета за избор.
Включваш квадратите и избираш от лентата с кръгчетета Един и същи ъгъл - Same Angle. Сега виждаш четирите параболи едновременно и може да променяш параметрите на всяка поотделно при еднакъв ъгъл на наклона на цевта.

Поиграй си малко и ако има въпроси пак питай....
Много благодаря! Стана!
 

delpx

Потребител
Здравейте. На няколко места вече чета че има балистичен калкулатор за телефон. Може ли някой да каже как се казва програмката и под каква ОС върви?
 

big_dragon

Редовен Потребител
delpx написа:
Здравейте. На няколко места вече чета че има балистичен калкулатор за телефон. Може ли някой да каже как се казва програмката и под каква ОС върви?

Казва се Стрелок.

Аз го ползвам с Android, но го има и за Sinbian.
http://ada.ru/Guns/ballistic/calc/index.htm
https://market.android.com/details?id=com.borisov.strelok&feature=search_result
http://strelok.borisov.mobi/

ПП Вече закъснях...
 

st_beer

Редовен Потребител
Бих искал да помоля знаещите да ми помогнат да си настроя тази програмка да ми покаже най-коректно да си направя едно листче с дотовете къде на кой метър колко да свалям или колко да вдигам което да сложа на капачката на оптиката.
Стрелям с чашки баракуда обаче за 5,5 няма в списъка на програмата а аз не зная къде какви данни да попълня точно в програмата.
Това са чашките с които стрелям:
140.jpg


Искам да си я прострелям на 35 метра пушката.Скоростта с която стрелям е 253-257 м/с или съм я усредил на 255 м/с. Оптиката ми е 3-12х44 стрелям на максимално увеличение през повечето време.

Ето какво ми се получи:



Ще съм благодарен ако имам някакви неверни данни въведени да ми помогнете да ги коригирам и да си направя една хубава и вярна разпечатка.
Благодаря предварително.
 

ilian

Потребител
Трябва да измериш точно на колко високо ти е оптиката,за да се получи вярна схемата :yes:
 

st_beer

Редовен Потребител
Ами мерих от центъра на цевта до центъра на оптиката и мисля че съм го попълнил това над увеличението което scope height 4,500 см (ако е това де)
 

ilian

Потребител
Точно това е,понеже и в програмата е толкова заложено за това те попитах :cheers:
 

big_dragon

Редовен Потребител
st_beer написа:
......
Ще съм благодарен ако имам някакви неверни данни въведени да ми помогнете да ги коригирам и да си направя една хубава и вярна разпечатка.
Благодаря предварително.

Въведи правилния диаметър на капачката на окуляра и ще получиш хубава разпечатка.
Желая ти успех...

ПП Аз ги лепя с двойнозалепваща лепенка.
 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    54.7 KB · Прегледи: 306

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
И аз от доста време се блъскам с тази програма, но не успях да постигна достатъчно добра повторяемост на изчисленията. Явно освен, височина да оптиката, BC, надморска височина, влажност на въздуха, скорост и т.н. нещо не достига за точно изчисляване. Какво имам в предвид. След като първоначално монтирах оптиката след доста игра с програмата накрая стигнах до прострелка на всеки метър. Най-големи разлики се получиха в пропадането от 42 до 50м. На 50м програмата смяташе 37 клика, а на практика бяха 58. На всичкото отгоре, монтажите които ползвам правят така, че оптиката се настройва за 50м в самия край на регулиране на тумблера. Реших да повдигна задния и край за да се кача по към центъра на настройка. Направих го като на предната скоба махнах лепенката от долната половина на монтажа и за увеличаване на ефекта я поставих като втора на задния долен монтаж. По груби сметки, това наклони предния край на оптиката по посока на цевта с 0.25 градуса. Ефекта беше осезаем. Първо получих още един оборот за настройка по височина, но по-интересното е, че корекциите по кликове се промениха изцяло спремо предните прострелъчни стойности. При една и съща нула (35м) преди на 50м - 58 клика , а сега 40 клика. Разлики има и по-назад в дистанциите, но са по-малки. Смятам, че в програмата е заложено като параметър успоредност между цев и тръбата на оптиката, а вероятността такава да се получи е много малка или свързана с монтаж на прицела на специален стенд. Освен това поради технологичните оклонения (в следствие на механичната обработка)от формата на монтажите и мястото върху което се поставят вероятно се получава и пространствено пресичане на оста на цевта и оста на оптиката. Всички тези неща биха усложнили доста софтуера и може би затова не са внесени като коригиращи парамери.
Както и да е. Аз се убедих, че прострелка на всеки метър или през 2 е най-сигурно. Най-малко не се чудя какво става като не уцеля - ясно е че проблема не е в Чеъргъна а в мен.
 
Нагоре