Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте колеги, нека да уважим желанието на нашия колега и да проявим разбиране към стремежът му да си закупи такава пушка. Какво от това, че ловът с въздушно оръжие в България е забранен. Никъде колегата не е споменал, че тази пушка ще бъде използвана за лов. С такова оръжие можеш да си стреляш във всяко едно стрелбище просто ей така за кеф. Не мога да разбера защо се стремите да откажете колегата от избора му, след като нашият закон позволява притежанието на всички възможни калибри пневматично оръжие. В Европа сме няколко държави, които имат изключително либерални закони в частност свързани с пневматичното оръжие. Знаете ли, че германци, англичани, руснаци, белгийци, италианци, французи и да не ги изброявам колко още маняци на пневматичното оръжие ни завиждат за възможността ние да разполагаме с всякакви по калибър и мощ системи. Така че нека да оставим колегата да осъществи своето желание без да се бъркаме в избора му.
Поздрави! :cheers:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Много добре казано колега. А относно пушките в БГ има няколко много добри модела на биг боре. Някои от тях са и много лесни за подръжка. Има и достъпни боеприпаси.
 

andro

Потребител
Борето макар и с кусури поне прилича на пушка ,за разлика от запоените една върху друга тръби които те вкарват във въображем елит...По скоро приличат на дъртите роднини на Бенджамина.
 

YzF

Потребител
А ако успея да пора4ам пушката знаете ли какви приблизително ште са разходите по доставката до БГ да не излезнат приблизително на цената на пушката(500,600лв),4е то няма да си заслужава тогава
 
A

Anonymous

Гост
YzF написа:
А ако успея да пора4ам пушката знаете ли какви приблизително ште са разходите по доставката до БГ да не излезнат приблизително на цената на пушката(500,600лв),4е то няма да си заслужава тогава
Най-добре им прати мейл да ги питаш. Цената на доставка зависи от теглото и начина на пращане - нормална, експресна..
Аз например си поръчах биг боре 909s от PyramydAir. Оттам пращат само с експресна доставка и ми излезе 212 долара само доставката (но пък за 2 дена е в бг)
 
A

Anonymous

Гост
Искам да попитам някой с .45 калибър биг боре 909 - нормално ли е да не може сачмата да се бутне с пръст навътре в цевта, т.е. колко лесно трябва да влиза сачмата в цевта. Имам от тези: http://www.pyramydair.com/s/p/Air_Venturi_45_Cal_232_Grains_Round_Nose_50ct/950. Като я сложа в цевта, тя влиза до определено положение и после вече не мърда по-навътре. Пробвах даже с отверка да я побутна още малко навътре, но не става. Тези сачми са .454 калибър. В пирамид еър по мненията на потребителите би трябвало да е ок това, но мен малко ме притеснява да не стане беля, т.е. тези да са малко надкалибрени.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Нормално е да не влиза с лекота цялата съчма там където започват нарезите. Не съм имал точно такава пушка. Но на пистолет куршума не влиза в цевта откъм дулото, ако влиза дотам където започва гилзата значи цевта е износена. Това е един от начините да се провери цев на пистолет дали е много износена. Мисля, че при твоята пушка е хубаво съчмата да влиза поне до среза за поставяне в цевта, в смисъл да не се вижда съчмата, като я бутнеш с пръст навътре в цевта. Все пак няма как лесно да се нареже, само от побутване с пръст щом достигне нарезите. На какво разстояние започват нарезите на цевта спрямо прореза за поставяне на съчмата? 10мм. или повече, примерно 15мм.

Сподели какви групи правиш на 50 метра, че и аз много съм навит за такава пушка. Колко пари общо ти излезе пушката, ако не е тайна.

Бъди здрав и много точни попадения. :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колега и аз мисля, че е нормално и определено не е недостатък според мен. В случая не може да се прави съпоставка с наще въздухарки в кал.4,5 и 5,5 поради простата причина, че при теб триещите повърхнини са по-големи не само диаметрално, ами и водещия ти пояс е по-дълъг. Тази стегнатост помага да се сведат до минимум загубите от налягане.
Прмерно (като сме тръгнали да даваме примери с огнестрелно ;) )няколко пъти съм избивал куршум от цев ( 9мм)- поради това, че патрона нямаше барут ;) и само от налягането на капсула беше стигнала до половината цев някъде и да ти кажа бая млатене беше докато излезе куршумчето ;) Успех и покажи някой ден резултати от стрелба :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
soundmax написа:
Колега и аз мисля, че е нормално и определено не е недостатък според мен. В случая не може да се прави съпоставка с наще въздухарки в кал.4,5 и 5,5 поради простата причина, че при теб триещите повърхнини са по-големи не само диаметрално, ами и водещия ти пояс е по-дълъг. Тази стегнатост помага да се сведат до минимум загубите от налягане.
Прмерно (като сме тръгнали да даваме примери с огнестрелно ;) )няколко пъти съм избивал куршум от цев ( 9мм)- поради това, че патрона нямаше барут ;) и само от налягането на капсула беше стигнала до половината цев някъде и да ти кажа бая млатене беше докато излезе куршумчето ;) Успех и покажи някой ден резултати от стрелба :cheers:

Любо, резултати от стрелба май няма да може да покаже, защото е забранено тука :lol: :lol:Иначе, аз също стрелях с биг борето на един колега и също проектила се натикваше със зор...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Любо, резултати от стрелба май няма да може да покаже, защото е забранено тука :lol: :lol:
Верно че е така Ники ;) ;) ;) все пак ми беше интересно каква група могат да правят на хартия :D Другото за което се сетих, но забравих да напша е, че все пак при чашките се разчита налягането да разшири полата и да уплътнява, но в случая с тези проектили въобще не е така ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега не се притеснявай че влиза с натиск - точно така трябва. И при мен е така. Е естествено говорим за съвсем премерен и лек натиск - не да я изкъртиш от зор ;) . Това което описваш е съвсем нормално за пушката ти. Soundmax го обясни най точно.
 
A

Anonymous

Гост
Колеги, благодаря за отговорите. Чак сега ги прочетох, че уикенда нямах достъп до интернет. Наред е всичко, стреля си като хората. Съчмата влиза цялата, преди да блокира, т.е. около 10-15 мм, след което започват нарезите на цевта. Огледах го с фенерче, там където се поставя съчмата, мястото е малко по-широко, точно колкото да се постави съчмата. Групи не мога още да покажа, защото за първи път стрелях в съботата с това пушле. Направих глупостта да го пробвам в двора на баба ми. Стрелях в земята, обаче съчмата отскочи и отиде в комшиите отсреща (издрънча по единия им прозорец), ходих да видя да не съм направил някоя поразия, хубаво че всичко се размина. Тази пушка наистина е много опасна и трябва да се третира с много внимание. За тези, които имат желание да си вземат, трябва да кажа, че на мен много ми харесва - опростен дизайн, стил ловна пушка, по-лека и по-удобна за държане от хасана, който имам (бт65), изобщо, хваща окото. Този уикенд ще я пробвам и за точност, защото и на мен ми е интересно как се държи и ще споделя резултати. Иначе, за цената: на мен ми излезе близо 1600 лева, защото си я поръчах от ПирамидЕър - с ддс, мито, други разходи. Тук ще е по-евтина, но просто ги нямаше (а мисля, че и още ги няма), затова се прежалих. От ПирамидЕър идва буквално за 2 дни в БГ, на третия ден отиваш на митницата, освобождаваш я и е твоя :)
 

usera2

Потребител
enyo написа:
Иначе, за цената: на мен ми излезе близо 1600 лева, защото си я поръчах от ПирамидЕър - с ддс, мито, други разходи. Тук ще е по-евтина, но просто ги нямаше (а мисля, че и още ги няма), затова се прежалих. От ПирамидЕър идва буквално за 2 дни в БГ, на третия ден отиваш на митницата, освобождаваш я и е твоя :)
Има ги ;) Въздушна пушка Big Bore 909 9 мм
 
A

Anonymous

Гост
usera2 написа:
enyo написа:
Иначе, за цената: на мен ми излезе близо 1600 лева, защото си я поръчах от ПирамидЕър - с ддс, мито, други разходи. Тук ще е по-евтина, но просто ги нямаше (а мисля, че и още ги няма), затова се прежалих. От ПирамидЕър идва буквално за 2 дни в БГ, на третия ден отиваш на митницата, освобождаваш я и е твоя :)
Има ги ;) Въздушна пушка Big Bore 909 9 мм
Да, за тези знам, аз исках .45 калибър, разпитвах 2 месеца къде ли не, всеки чака доставки (явно всички магазини чакат 1 доставка, за да се снабдят) и накрая не издържах и си я внесох :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Направих глупостта да го пробвам в двора на баба ми. Стрелях в земята, обаче съчмата отскочи и отиде в комшиите отсреща ;) ;) ;) - Изкефих се. А сега и сериозната част - Нашите проектили които използваме са много по-големи от широко разпространените и малко хора имат опит с тях. Те носят достатъчно джаули да пръснат главата на някой като диня. Тъй като проектилите с които стреляме не са облечени те са изцяло от олово, а са и доста големи - това ги прави сравнително меки. Така се получават страхотни рикошети с достатъчна сила да предизвикат много тежки наранявания. Веднъж извадих голям късмет и чак тогава седнах да чета. Бъди много внимателен. Има интересни неща в Quackenbush.
 

klmn

Потребител
Ама ти си късметлия,ходете по горите да прострелвате тия топове,обикновен хатсан ат44 с около 40 дж. енергия дупчи стъкло на 170 метра с класическата дупка като от огнестрелно,с тия гюлета не е добра идея да се пуца в населено място,това е ловна пушка,рикошета винаги го има,аз с асаня като целя мишенка подпряна на камък как мръдна малко и отскача по дърветата наоколо,това за около 80-100 метра.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Така си е - трябва винаги да сме много внимателни. Вече има много ПЦП-та които след леки доработки стават зловещи и дупчат всичко. ВАМ-а ми е 70 джаула, а има и пушки с над 100. Отговорността е голяма и затова трябва да се внимава.
 
Нагоре