Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

павле

Потребител
Колеги къде в София в кои магазин има най голям избор на проектили 9мм.
 

Беселин

Потребител
Ти се радвай ако намериш въобще някъде муниции в този калибър.Чак разнообразие да търсиш ми се струва нереално
 

old shatterhand

Потребител
Здравейте , малко да посъживя темата...Някой има ли идея дали може да се трансформира 909S 44cal към 550 сс ? Малко да увеличим дробчето, че леко асматична ми се струва малката бутилка...Също така някой ще обясни ли точно разликата между 44 и 45 cal ? :confused: На пръв поглед не откривам такава...или просто от прекалено скоро я имам за да навляза в материята. С проектилите също срещам трудности... :sorry:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Разликата в калибъра е следната: 44 кал.=10.97мм. 45 кал.=11.43мм. Двата калибъра се различават и по маса на проектила, а съответно и по дулна енергия. Относно резервоара - може. Вариантът е да си изработиш или да си поръчаш.
 

old shatterhand

Потребител
Дайте съвет за проектили ...от кои сте най-доволни или какви да се търсят да се поръчат или леят евентуално...Както и за резервоара ми стана интересно, от къде може да се поръча или евентуално изработи тук.
 

anibis

Редовен Потребител
old shatterhand написа:
Дайте съвет за проектили ...от кои сте най-доволни или какви да се търсят да се поръчат или леят евентуално...Както и за резервоара ми стана интересно, от къде може да се поръча или евентуално изработи тук.
Вземаш алуминиева тръба Д16Т около 4мм стена да има правиш тапа с Куик/фил и си готов. :cheers:
Много от самоделките са с такива резервоари /то не само те/
 

lynx

Редовен Потребител
anibis написа:
Вземаш алуминиева тръба Д16Т около 4мм стена да има правиш тапа с Куик/фил и си готов. :cheers:

.....и си готов, ама за Рая ;)
Една шупла да има в материала и си пътник.
Обикновено инцидентите се случват при зареждане на резервоара от бутилката, а тогава сурата ти е на 2 педи от резервоара.
Шънсът да оцелееш не е много голям. ;)
 

praetorian

Редовен Потребител
Е резервоар самоделен предполага водна проба :) Задължителна.Тапи с о- пръстен вътрешен ПРЕДИ резбата.Мисля, че така няма да има проблеми.
 

pavkata_1234

Потребител
Аз имах резервоар (асански).......целия беше на язви вътре......как не гръмна си е чист късмет!!! :eek: Късно го видях ,но моментално го смених с нов!
 

old shatterhand

Потребител
Саунд модератор дали може да се намери от някъде ? Бихте ли препоръчали нещо готово и ефективно ? Ако в един момент ми писне да лея проектили и реша да мина към 9мм , ще стане ли само със смяна на цевта ?
 

Беселин

Потребител
Освен ако някой не ти направи модератор не виждам от къде ще намериш.Минаването от цев .50 към цев 9мм не вярвам да стане лесно, но и да стане от къде ще си намериш 9мм цев?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС

павле

Потребител
Номера с резервара го забрави на 500кс. е двоен отпред осмицата е с 3 отвора, твойта е с два ще трябва да се прави нова сложна за изработка и ще е скъпа .
Цевта нее проблем да се смени с друг калибър .
Нещо важно, с по тежки проектили има по малък преразход за една и съща мощност.
 

old shatterhand

Потребител
Хмм, не знам колко е сложно за осмицата, понеже и ложата ще трябва да се дълбае, тьй като в момента е по-плитка си мисля или поне по снимки като сравнявам така ми се струва. Главния проблем си мисля, ще е намирането на резервоар...
В момента стрелям със сферични проектили (сачми) , които сам си отливам, но ми се иска по-голямо разнообразие на амуниции да имаше... :rolleyes:
Освен да я продам или бартер ...като , е ли ще да е по-лесния и евтин вариант :rolleyes:
 

old shatterhand

Потребител
Gadnqra написа:
Разликата в калибъра е следната: 44 кал.=10.97мм. 45 кал.=11.43мм. Двата калибъра се различават и по маса на проектила, а съответно и по дулна енергия. Относно резервоара - може. Вариантът е да си изработиш или да си поръчаш.
E аз в момента стрелям със сачми 457 , което е 11.6мм... :rolleyes:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И това е възможно. При въздушните пушки в големите калибри съм забелязал, че наистина има вариации в калибрите. При огнестрелното оръжие няма такова вариране. Между другото тези данни, които съм дал са за огнестрелно и явно производителите на ВО не ги спазват с голяма точност. Обяснявам си го с това, че огнестрелните оръжия стрелят предимно с облечени проектили, а нашите с голи оловни, които са сравнително меки.
 

old shatterhand

Потребител
Ще измеря тези дни вътрешния диаметър и да видим,да ги сравним, за да не излече, че надписа 44кал е по друг стандарт и всъщност си е същата като 45 кал... :rolleyes:
 

павле

Потребител
Има разлика в калибрите на формите за преднопълнещо огнестрелно понеже там проесктила се натиква в барабан или през цевта и при вкарването се калибрира.
 
Нагоре