Big Bore , Caliber -0.450, 0.50

Yasho

Потребител
след 8-10 дни ще ми дойдат боретата 9мм и 11,43мм
проблем са съчмите при големия калибър ама ще измисля нещо
 

lynx

Редовен Потребител
МСА-то мисля че имат всички калибри в наличност.
Доста са скъпи, но на първо време ще свърши работа.
 

Беселин

Потребител
Някой да знае колко изстрела с горе долу еднаква скорост дава Big Bore 9mm с 380cc резервоар, а с по-голям?
 
A

Anonymous

Гост
Може да е в полза на някой и тоя момент идва :) ...... sam yang big bore 909 s
 

Attachments

  • IMG_0730.jpg
    IMG_0730.jpg
    531 KB · Прегледи: 761

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това не са ли клиповете на момчетата от СТЕЛИТ ГРУП ?
 

Беселин

Потребител
Колеги мислех, че Big Bore са ПЦП-та пройзведени от корейската фирма, чието дело са познатите ни пушки с имената Sam Yang Big Bore .45 и ShinSung Dragon Slayer.50.Май нещо се бъркам?Данеби Big Bore да е едно условно наименование на свръхмощните въздушни пушки?
 
A

Anonymous

Гост
Колега Big Bore означава в превот "Голям Отвор", което е станало нарицателно за Въздушното оръжие в големите калибри като .45 .50 и т.н. :) :cheers:
 

sainnerman

Потребител
Колеги....... ония ден успях да се докопопам до това нещо.....Beaumont и да пострелям, такава красота ви казвам намя никъде ....... няма друга такава пушка .......всичко на тая пушка е ръчно правено , затова и цената е такава стрелях в Холандия наистина е бижу....
http://www.airguns.nl/applications/web_ ... p?item=137
на сто метра цепи капачка в 50 cal :yahoo: имаше един с 22 cal. e тоя ме разби направо беше сложил някакви мишени като капачки които се въртят като ги уцелиш .... е тоя нямаше пропуск средна скорост около 340 метра с Daystate Rangemaster на 150 -200 метра няма пропуск , направо флоберка ви казвам ,че флоберката е по слаба някъде лети с 320 метра викам му на лов ходиш ли с това казва че е забравнено ама , бил утрепал две сърни вече ... ако имам пари бих си взел това животно .... доста е дълга бих казал , но изработката е повече от перфектна всчико е изпипапно до детайл цените са от 6000 лв нагоре.
Искам да ви кажа че гърми като топ ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
защо всички въздушни пушки се стравняват с флоберки не ми е ясно.Че търговците по малките магазинчета си ги ръсят от рода на- тази въздушна пушка е по- яка от флоберка- ясно. Но и тук?? Енергията на един патрон 22лр е между 140 и 260 джаула в зависимост от боеприпаса.но да се твърди че 340 м/с с 1.9 гр е повече от 109 джаула е несериозно.
 
A

Anonymous

Гост
Не е точно така, флоберковите куршуми имат по добър БК- 0.1- 0.19, а съчмичката ще си изгуби половината мощност още на 50 тия метър. Изходът е "съчмичките" на eley, БК 0.115, 2 грама, но са малко надкалибрени- 5.65мм. В руския форум има много писано.
http://krale-schietsport.nl/product_inf ... 23bd223933

Елей е английска фирма, но въпреки това патроните им са наистина на световно ниво... да не кажете че отричам всеки английски прехвален боклук. Патроните 22лр на тази фирма дават разлика няколко милиграма, правили сме тест с треньора.
 

Беселин

Потребител
dilom08 аз онзи ден минах през МСА да си търся монтажи за оптиката и продавача обясняваше на един мъж около 40 годишен как два изстрела с ЦО2 пищов обръщали колянна става и съответно този пистолет е много подходящ за самозащита и охрана на дома та няма някой да разправя, че еди си коя пушка е по-яка от флоберка.Ето заради такива.....
 

Yasho

Потребител
дойдоха дълго чаканите биг боре 9мм вия е новата ми пушка страхотен,45кал не са пратили проектили и немога да пуцам да го видя :)
 

Беселин

Потребител
Яшо направи един тест на 9мм да видим за какво става въпрос.С едно зареждане колко изстрела, група някаква, колко джаула, снимки на някоя пробита талпа :D такива работи.Вярвам, че ще е интересно на всички.
 
Нагоре