AGN Technology - VULCAN

llcoolj

Редовен Потребител
Ето тук може да видите само с половин оборот на редуктора какво става .

Това ревю го бях гледал преди седмица. Вулкан 3 е брутално мощна пушка от кутията с много добра точност, която няма нужда от никакви доработки. При него няма нужда както при ФХ да се купуват допълнително пауър плениум, тунинг кит , ударници и т.н. , за да се вдигне мощността на 130-150 джаула. Чешките конструктори наистина са създали много добър продукт, без аналог. Шведите и англичаните имат доста да наваксват в това отношение. Вулкан 3 определено ще ми бъде следващата пушка в 6.35мм.
 

georgi-cbr

Потребител
Това ревю го бях гледал преди седмица. Вулкан 3 е брутално мощна пушка от кутията с много добра точност, която няма нужда от никакви доработки. При него няма нужда както при ФХ да се купуват допълнително пауър плениум, тунинг кит , ударници и т.н. , за да се вдигне мощността на 130-150 джаула. Чешките конструктори наистина са създали много добър продукт, без аналог. Шведите и англичаните имат доста да наваксват в това отношение. Вулкан 3 определено ще ми бъде следващата пушка в 6.35мм.
Точно това исках да кажа и аз ,че няма да има нужда от пилене търкане шлайфане заваряне полиране и тн .
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Здравейте колеги! Имам едно малко тъпо питане, но съм нов и ще ми простите :D . Обмислям закупуването на Vulcan 3, обаче виждам, че работното му налягане е 300 бара. Имам бутилка 7 литра, която си пълня до 300 бара , следователно няма да мога да заредя пушката нито 1 път, какви са ми опциите да си пълня пушката ? Реално погледнато няма значение колко литра е бутилката, ако е на работно налягане 300 бара . Остава опцията само за компресор за колата ли ?
 

Djack

Редовен Потребител
Не е задължително да е все на 300 бара, всяко налягане над редукторното ти върши работа. Просто ще имаш 2-3 изстрела по-малко.
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Дамм... То малко трябва да се помисли, ама по-лесно да се пита :-[. Отдeлно го дават някакви нереални на брой изстрели 160 в 6.35 калибър, предполагам, че след като е с редуктор , това означава, че всичките ще са в плато или се бъркам ? Наистина ли е възможно да изкара над 100 изстрела с едно зареждане ?
 

shaman

Редовен Потребител
Вулкан 3 има много приятната възможност да преместиш регулатора в предната или задна част на power plenum-a !
Ако е в задната част - имаш повече изстрели, но с по-малка мощност - това са 160-те изстрела.
Ако сложиш регулатора отпред (както идват вече всчики вулкани) - изстрелите стават 105 по характеристика, но значително по-мощни, защото всичко след регулатора става power plenum.
Реално всеки, който си купи такава пушка първото нещо, което прави е да натегне леко пружината за да вдигне още мощността и броя изстрели намалява.. Но въпреки това си прави поне 5-6 пълнителя без проблем.

Иначе да - всички изстрели до 150 бара (за .25 калибър) ще са с еднаква или почти еднаква скорост.

Screenshot 2022-10-07 at 11.12.39.png
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Да, нагласена на 16 Дж ще изкара и повече може би. Но тогава и редуктора ще работи на доста по-ниско налягане. Вулкана няма смисъл да се помпи на 300 бара, до 260 е достатъчно.
Къде ги гледаш тези характеристики???
 

Laferrari63

Редовен Потребител
Да, нагласена на 16 Дж ще изкара и повече може би. Но тогава и редуктора ще работи на доста по-ниско налягане. Вулкана няма смисъл да се помпи на 300 бара, до 260 е достатъчно.
Къде ги гледаш тези характеристики???
В danubeairguns, пише работно 300 бара, но и не само там, в други сайтове също го видях, че се пълни до 300
 

shaman

Редовен Потребител
В danubeairguns, пише работно 300 бара, но и не само там, в други сайтове също го видях, че се пълни до 300
Точно.. пълни се до 300 бара, а не на 300 :)

Т.е. не е задължително да го пълниш на толкова, но това е максимума на който може да се пълни. ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Аз го пълня на 260. Повече, не е необходимо, защото се товари редукторът. От 260 бара, имам 40 страхотни изстрела - 4 пълнитела, със 104 джаула.
 

jony

Потребител
Колега shaman, регулирането на мощноста само с power-plenuma ли се настройва и това включва ли и промяна на задредукторното налягане и има ли всичко това външен регулатор?
 

shaman

Редовен Потребител
Привет..

Официално може да регулираш мощността само с натягане и отпускане на пружината на ударника.
Пак официално регулаторите са нагласени и няма нужда от промяна на налягането след тях и затова няма външен регулатор.

Неофициално - да може да се променя налягането (примерно на 6.35 е 150 бара - ако се увеличи естествено ще се увеличи и мощността) като за целта трябва да се отвори power plenum-a, да се извади и пренагласи ръчно регулатора.

Според мен AGT са направили пушката с идеята да я извадиш и стреляш, а не както на FX примерно да гласиш постоянно налягания и пружини ;)
 

michorovm

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
ето малко информация и от мене за AGT Vulcan 3 long, но първо да благодаря на Павката (shaman) за това, че беше така любезен да отвори магазина в Русе в събота по нощите и в последствие и за ценните съвети и заинтересованост след продажбата на оръжието! И на Ники от Русе (gadnqra), за ценните си публикации тук, които не пропускам!
Та за съвсем малкото време от както имам оръжието (2 дни) преминах през 2 крайности:
1. При мене от кутията пушката стреляше JSB 2.2 г. с 284 м/с (около 89 J), което беше същото както при FX Crown MK2 (с тунинга) и точност при слъговете задоволителна на 50 м. Хммм ....
2. Ноооо, след консултация с Павката и врътване на регулатора с 1/2 оборот, лека настройка на пружината, пушката стана абсолютно същата, за която Ники споменава няколко поста нагоре, а именно:
JSB 33.95 гр - 303 м/с (101J), NSA 36.2 гр - 286 м/с (96 J), ZAN 37 гр - 286 м/с (98 J), ZAN 41 гр - 275 м/с (101 J)
Това са най-ниските стойности, като вариацията е с 2-3 м/с. По мои наблюдения ZAN обичат скорости 265 - 275 м/с, а NSA по-високи 280 - 290 м/с. Аз това и търсех. От 260 бара, до 160 бара - точно 50 изстрела (5 пълнителя) - 2 бара на изстрел - супер.
Настройката направих за около 1 час на 2 водки, като искам да спомена, че съм пълен аматьор в този вид оръжия и такъв като стрелец с такива.
И сега като точност - ами стреля със слъгове толкова точно както короните ми с чашки!!! С 2 думи от 50 м, група от 10 изстрела събиращи се в 20 стотинки при лек ветрец наляво, ама аз толкова си мога ... Особено с NSA 36.2 гр!!!
Май стана много дълго, но да обобщя - въобще не съжалявам, че купих оръжието! Много добра пушка е този Vulcan :)
 

Attachments

  • target_vulcan.png
    target_vulcan.png
    1.1 MB · Прегледи: 79
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Виждам че пушката е добра,но колко е друг въпрос.Само моля ви не я сравнявайте с FX,че ми става смешно.Като гледам какви групи прави......При FX няма групи.До 50 м. е един калибър.Според мен това е пушка само за лов.
 

du6ata

Редовен Потребител
Виждам че пушката е добра,но колко е друг въпрос.Само моля ви не я сравнявайте с FX,че ми става смешно.Като гледам какви групи прави......При FX няма групи.До 50 м. е един калибър.Според мен това е пушка само за лов.
Не съм стрелял с вулкан имахме при нас един Тайпан ветеран беше супер пушка в 6.35 ноооо не може да се Мери с Импакта това е лично мое мнение
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Виждам че пушката е добра,но колко е друг въпрос.Само моля ви не я сравнявайте с FX,че ми става смешно.Като гледам какви групи прави......При FX няма групи.До 50 м. е един калибър.Според мен това е пушка само за лов.
Бе то и на мен ми става смешно, как се дават една шапка пари, за пушка и после още една шапка, че да я вкараш в час - то цеви, пружини, то портове, дотиквачи, ударници и т.н. И какви групи съм виждал и какви оплаквания съм слушал.... Ама си мълча!
Вулканът е много точна и простичка пушка - недей да съдиш по стрелбата на колегата. Пушката може много повече и е минимум на кантар с Маверик и Импакт. И то, когато са направени и настроени. Че иначе малко ще им е зор.
 

shaman

Редовен Потребител
Момчета... Едно от нещата, което не ми се иска да се случва тук са спорове FX vs. AGT... Същото е като Левски срещу ЦСКА.

Всяка марка си има върли фенове.

Бате Ники както обикновено е прав за това, че Вулкана е по-скоро пушка за "неудобната думичка" ;) Но тя си е наистина предназначена за това.. Предвидено е да стреля основно със слъгове. За една хартиена мишена няма никакво значение дали ще я удариш с чашка и 16J или слъг със 100J.

В интерес на истината и двете марки са добри и вече е въпрос на лични предпочитания..


Не ми се иска и да се намесвам много в тези спорове защото както знаете съм "леко" пристрастен :)
 

Niki

Редовен Потребител
И какво значение има дали групата на 50м е колкото 20ст или 2лв??не знам в България да е излъчила някакъв шампион? Едното его, май? Много е важно как ги правите тия групи? Ще ви призная, ако ги направите от задната седалка през ръка на движеща се кола, това легнал, на подпора, на двунога, в зала, ала бала...
 

gary m

Редовен Потребител
Виждам че пушката е добра,но колко е друг въпрос.Само моля ви не я сравнявайте с FX,че ми става смешно.Като гледам какви групи прави......При FX няма групи.До 50 м. е един калибър.Според мен това е пушка само за лов.
Фн, само за стари хора.;)
Модерни хора, RTI или AGT е пор дърво. Животът.
 
Нагоре