AGN Technology - VULCAN

georgi-cbr

Потребител
Чакайте малко сега много се засилихте с тоя Вулкан,Да , аз също ще си взема такава ,ясно че е добра пушка, но не е космически кораб , изкарахте Импакта че не е пушка тя за тва струва 4 бона щот не е пушка .Айде по спокойно дръжте коня малко.Пуснете си Ютубата има достатъчно клипове какво може ФХ -са и какво не. Лека и доходна .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Чакайте малко сега много се засилихте с тоя Вулкан,Да , аз също ще си взема такава ,ясно че е добра пушка, но не е космически кораб , изкарахте Импакта че не е пушка тя за тва струва 4 бона щот не е пушка .Айде по спокойно дръжте коня малко.Пуснете си Ютубата има достатъчно клипове какво може ФХ -са и какво не. Лека и доходна .
Не става въпрос за това, а за съвсем други неща. Чети внимателно. И двете пушки са много хубави.
 

georgi-cbr

Потребител
Чета го много добре Ники,след прочетеното човек може да си помисли ,че който си е взел ФХ без значение модела се е преебал ,то гроздето кисело казала лисицата.Нищо лично към никой просто изразявам мнение.Пък кой както иска да го приема и разбира.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
Виждам че пушката е добра,но колко е друг въпрос.Само моля ви не я сравнявайте с FX,че ми става смешно.Като гледам какви групи прави......При FX няма групи.До 50 м. е един калибър.Според мен това е пушка само за лов.
Не съм съгласен с това.
Взех Урагана от колегата 7842 на 9 януари тази година.
Имах мерак веднага да я тествам, но нямах никаква работна оптика.
Сложих му Хоук 2-7х32.
На увеличение х5 и дистанция 65 метра от позиция подпрян на задния калник на колата направих това:
Сега с двунога и оптика Сайтрон (без задна опора) правя тази група на 100 метра.
AGN е брутално точна пушка без да се правят доработки.
Моята не е Вулкан лонг, а е Ураган, но пак е от същата порода - AGN.
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Виждам че пушката е добра,но колко е друг въпрос.Само моля ви не я сравнявайте с FX,че ми става смешно.Като гледам какви групи прави......При FX няма групи.До 50 м. е един калибър.Според мен това е пушка само за лов.
Аз мога да я сравня само с FX Crown, защото това съм имал и както казах не съм професионалист. Отдавна съм спрял да ходя на лов и не мисля да го правя с пневматично оръжие. Но едно мога със сигурност да кажа, че Короната (2 пушки) не стреля еднакво след прибиране и на следващия ден след изваждане от калъфа. Моля, прочети по англоговорящите форуми за този феномен - shift POI FX ..... Някак си е странно за пушки по 5-6 хил. лв с тунинга.
 

georgi-cbr

Потребител
Не съм съгласен с това.
Взех Урагана от колегата 7842 на 9 януари тази година.
Имах мерак веднага да я тествам, но нямах никаква работна оптика.
Сложих му Хоук 2-7х32.
На увеличение х5 и дистанция 65 метра от позиция подпрян на задния калник на колата направих това:
Сега с двунога и оптика Сайтрон (без задна опора) правя тази група на 100 метра.
AGN е брутално точна пушка без да се правят доработки.
Моята не е Вулкан лонг, а е Ураган, но пак е от същата порода - AGN.
да колега прав си ,и после адаша 7842 ,си взе ФХ ,но въпреки всичко Вулкана си остава най великата пушка в галактиката
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Модераторски Екип
да колега прав си ,и после адаша 7842 ,си взе ФХ ,но въпреки всичко Вулкана си остава най великата пушка в галактиката
Колега, 7842 си взе ФХ по други причини. Урагана му идваше слаб за целите, които има (и които в този форум не се коментират). И съм сигурен, че ги знаеш какви са.
Урагана не може да надмине 92 джанки. Той търсеше 140. Само това е причината да го смени!
 

michorovm

Редовен Потребител
Момчета... Едно от нещата, което не ми се иска да се случва тук са спорове FX vs. AGT... Същото е като Левски срещу ЦСКА.

Всяка марка си има върли фенове.

Бате Ники както обикновено е прав за това, че Вулкана е по-скоро пушка за "неудобната думичка" ;) Но тя си е наистина предназначена за това.. Предвидено е да стреля основно със слъгове. За една хартиена мишена няма никакво значение дали ще я удариш с чашка и 16J или слъг със 100J.

В интерес на истината и двете марки са добри и вече е въпрос на лични предпочитания..


Не ми се иска и да се намесвам много в тези спорове защото както знаете съм "леко" пристрастен :)
Павка, аз съм фен и на 2-те! Не знам защо ми тълкуват така мнението някои колеги. Исках да дам някои данни, а то .... Абе БГ форум - май ще спра да пиша вече тук.
 

georgi-cbr

Потребител
Павка, аз съм фен и на 2-те! Не знам защо ми тълкуват така мнението някои колеги. Исках да дам някои данни, а то .... Абе БГ форум - май ще спра да пиша вече тук.
Колега прав си , и Пафката е прав ,но в случая никой не спори с никой просто всеки може да изрази мнение по въпроса .Да и двете пушки са хубави спор няма ,даже и аз ще си купя Вулкан ,но за да съм спокоен което в днешно време е най скъпото нещо в човешкия живот ще си купя и един ФХ и така ще спя спокойно като коте във вълна .Приятна вечер на всички във форума и на тези извън него .И много малки групи да правите.
 

njatanasow

Редовен Потребител
да колега прав си ,и после адаша 7842 ,си взе ФХ ,но въпреки всичко Вулкана си остава най великата пушка в галактиката
Написах да не сравняват Вулкана с ФХ единствено заради прецизната стрелба,а не за използването и за други цели.Понеже колега пусна мишена с Въпросната пушка аз също ще пусна.
Става дума за FX BOSS 7,62 Стреля 2,9гр с 300 м/с (можеш да изчислиш джаулите
Тук са 5 изстрела в калибър
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    169 KB · Прегледи: 92
  • 1.jpg
    1.jpg
    145.6 KB · Прегледи: 90

michorovm

Редовен Потребител
Супер, наистина искам някога да порасна като тебе в този спорт! Аз стрелях през оптика за първи път края на март тази година. Но моля за една снимка от 50 м. с някой FX модел със слъг, не с чашка, независимо от енергията поне на 50 м., иначе сравнението м/у калибрите (за енергия) и проектилите не е някак си честно.
 

Ivan888

Редовен Потребител
283860174_501587605089393_726258583405972237_n.jpg

FX Maverick VP .22 - 50 m слъгове. Като се има в предвид че съм доста слаб стрелец. Мощността си е сериозна за .22. Да не спамя ще си кажа тук моите 2 ст. по въпроса. Лично аз бях пред колебание между Вулкан 3 и Маверик. За мен маверика взе превес заради своята фунционалност, кеф ти .22 кеф ти .30. И не съм съгласен че се искат много пари още след закупуване за да стреля добре пушката. На моето VP му трябваше само кита за слъгове за 70 лв и това бяха резулататите с фабрични лайнер, пружина, порт и т.н. Вулкана го взимаш и стреляш, мавеика също, само че маверика може надграждаш (да даваш едни пари отгоре, които при мен не се оправдаха). Знам за поне още един колега с подобни сърбежи. Вулкана притежа уникална цев и красив приклад, който на мен ми дойде малко "дървен" и тежък. Та и двете пушки са супер и от "кашона", само дето FX-овете са възможни да предизвикат " сърбежи". Поздрави и хубава вечер банда.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Абсолютно същите групи си прави и Вулканът. Има достатъчно снимки и клипове навсякъде. Като гледам в темата за ФХ, не са нито чак толкова безпроблемни, нито чак толкова точни. Това, което ме накара да пиша, обаче е нещо, което отдавна ме подразни - конкретно за Импакт и Маверик - за да стане пушка, няколко собственика минаха през големи перипетии - смяна на цеви, трансферпортове, ударници, шраудове, втулки и т.н. Така ли е? - Така е! Производителят обявява едни джаули, а то било съвсем друго - трябвало и да си купиш допълнително още доста неща! Така ли е? - Така е! Пушката стреляла перфектно, е да ама след смяна на цеви, шраудове и други доработки! Така ли е? - Така е! Извинявайте, ама редно ли е?! Все едно съм си взел Бигмакс, или Херкулес?! Ше изсипя една чанта пари и после ще разглабям и настройвам и напасвам?! Че и части ще поръчвам, или изработвам?! Колеги, това ли е кисело грозде?! Аз моя избор съм го направил, както всички останали - въз основа на информация. И в чуждите форуми, а и тук - има достатъчно. Нито ще оплювам марката, нито ще кажа, че е лоша, ама много моля да не ми се говори за грозде. Който ме познава - знае защо. А имената, на колеги, дето се чудеха, как да си вкарат пушките в ред?! Няма да ги казвам, че не ми е удобно, без разрешението им, ама никак не са малко. И групи от 7 - 8 - 10 см съм виждал на 50 метра. Избирах между двете марки и при мен, тези неща наклониха везните в полза на Вулкана.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Когато групите говорят и Вулканите мълчат.Аз също ще замълча просто няма какво да кажа с тия групи ме уби.
Братле, аз със моя Вулкан, още не съм стрелял, поради липса на време. Но на 50 метра, съм виждал същите групи от Павел - shaman и друг колега. Има снимки, тук във форума, на подобни групи на 70 и 100 метра, с Вулкан. Аз също ще пострелям тия дни, заедно с Левент - llcoolj. Всяка хубава пушка стреля така на 50 метра. Аз имам свидетели на подобни групи с турски пушки и то на по-големи дистанции.
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Колеги, да не разводняваме темата, моля! Исках да направя нещо като ревю на модела от моя скромен опит. Единствено само Ники от Русе го е направил. Направих сравнение между 2-та МОДЕЛА, А НЕ М/У 2-ТЕ ФИРМИ и то за стрелба със слъгове!
Притежател съм на Crown и Vulcan, и 2-те са си супер, но за различни проектили.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
ФХ са много хубави пушки. Имал съм 2 ФХ-са - Гладиатор и Бос. Правил съм си ги и бях доволен. Минали са ми още 6 през ръцете - 3 Гладиатора, 2 Боса и 1 Кроун, на колеги. В интерес на истината, бяха скалпели. С Боса, правех същите групи на 50 метра с JSB 2,9 гр. Скоростта беше 292 - 300 м/с. Гладиаторите и понякога и Босовете имаха проблем с клапани и редуктори. Понякога и манометрите се скапваха. Механиката им е безупречна. Надявам се, да са ме разбрали колегите, какво исках да кажа.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги, да не разводняваме темата, моля! Исках да направя нещо като ревю на модела от моя скромен опит. Единствено само Ники от Русе го е направил. Направих сравнение между 2-та МОДЕЛА, А НЕ М/У 2-ТЕ ФИРМИ и то за стрелба със слъгове!
Притежател съм на Krown и Vilcan, и 2-те са си супер, но за различни проектили.
Колега, честито за новата играчка и много десетки. Според мен си направил отличен избор с Вулкан 3 :rambo: Относно коя пушка с каква цел се ползва е до мераците на собственика , а не на пушката :) Тях не ги коментираме тука :) Потвърждавам , че Гошето 7842 не му допадаха достигнатите мощности в 6.35мм (92-93 джаула) на Урагана и за това го пусна да се продава. Пушката му беше скалпел и си е в момента, както се вижда от снимките на колегата Бай Колю по нагоре. След това колегата 7842 си купи Маверик и с доста мерак и средства го направи скалпел със слъгове с мощност от 130 джаула в каливър 6.35мм (не в 7.62мм). Както е написал Николай по нагоре, тънкият момент е точно тука. При Вулкан 3 с едно врътване на регулатора с 1 - 1/2 оборот и леки настройки на пружината достигаш мощности от 140-150 джаула в 6.35мм , а при ФХ Импакт или Маверик доваш още един чувал пари за да достигнеш тези мощности :) Което на мен лично не ми харесва. Това е мое лично мнение и не ангажирам никого с него. Иначе и двата производителя на ВО са много добри и кой, която му е на сърце да я грабва без да мисли :rambo:
 
Нагоре