ФТ Движение "Мускетари"

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Архитекта написа:
През 2010г. уважихме дисциплината ФТ с три състезания в Търново. Така че, който има идеи за ХФТ - мисля че през новата година е редно да уважим и тази дисциплина с някое мероприятие :rambo: !
Аз съм ЗА, даже се сещам за терена. Нека пукне пролет, ще го проверим и ще действаме.

Абе спеца...
напрай и на нас по един два умалитеря!?

Слави, няма проблеми, дайте ТТ данни и ще ви направя.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Аз съм си оставил отделна оборудвана пушка за тази дисциплина. Край на досадната смяна на оптики :yahoo: !
Е, има и още една причина да си оставя пушката: чашките Про Хънтър са известни със своята "партидност". Та като попаднех на свястна партида и изкупувах всичко от търговеца. И новата година ме завари с ... 20 кутийки чашки ???. То мани им парите, ами всичките до една са прекарани през везната :wall:. Та единствения повод да ги поотикам може да бъде само ХФТ :rambo: ;) !
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
И аз искам ХФТ. "Бракониера" ми ръждяса.

П.П. Дидо за кой терен мислиш?
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Над Лясковец около манастира. Едно време там имаше полигон и карахме военно обучение. Мисля, че може да се намери подходящо място. Ходил съм там да оглеждам и съм намирал провесени по дърветата, разни пластмасови бутилки и други джаджи порядъчно надупчени. Това ми навява мисълта, че някой ходи там да :rambo:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Поздравителните адреси към мускетарската идея отшумяха, но конкретен интерес за включване в Движението от колеги от други региони за момента няма. Затова мисля, че ще бъде полезно да добавя накои пояснения, които адресирам към ФТ/ХФТ почитателите от други региони:
1. Основният акцент на идеята е оптимизиране до минимум времето за разгръщане и прибиране на състезателното трасе. Затова идеята би имала смисъл само ако се прилага единствено в чистия си вид - броят състезателни мишени е равен на броя участващи мускетари по 4. Всяко отклонение от схемата - преотстъпване на куфарче от отсъстващ мускетар, или добавяне на инцидентни гостуващи мишени ще обезсмисли идеята и ще ни върне там, където вече сме били. Т.е. - единственият път за увеличаване организационния ни потенциал е включването на още последователи в Движението.
2. Има немалко колеги от други региони, за които включването в Движението няма да бъде дори и финансов разход. Те просто разполагат с необходимия личен инвентар. Има и колеги, които частично притежават такъв инвентар и с още малко средства могат да си го допълнят. Ето точно какво би коствало на един колега от по-далечен регион да се включи като мускетар в наше мероприятие, освен окомплектоването на личното куфарче:
Просто трябва да дойде на срещата максимум 40 минути след сборния час, да си монтира мишените при вече забитите от аранжора колчета и да им разпъне вървите до стрелковата линия, която също вече ще бъде обозначена с лента. Това е - за 20 минути е готов и отива на прострелка. Сборният ни час обикновено е 10.00. Ако дойдете в 10.40 - в 11.00 сте свободни за прострелка.
3. В първата вълна мускетари от нашите два региона общо взето се включиха всички колеги с изявени ФТ/ХФТ интереси и не очакваме скоро нови попълнения. Затова разчитаме и на подкрепа от колеги от други региони, които оценяват потенциала на идеята и биха спомогнали за общото ни забавление като се включат в Движението. Така и така като гости на наше мероприятие ще изминете стотици километри - вместо да стреляме по 20 мишени, с подкрепата на още един мускетар от друг регион можем да стреляме по 24. А ако са трима - ето ни пълноценно 30 мишенно трасе, разгърнато и събрано при същия разход на време :yes:.
4. Романтичният ни девиз "Един за всички - всички за един!" в прагматичен превод всъщност означава: "Минимум хамалогия - максимум кеф!". Бас хващам, че ако се придържаме плътно към схемата ще разгръщаме обозначени от-до трасета за час, час и четвърт.И заедно с гостите ни на мускетарските състезания ще стреляме по падащи мишени - с гарантиран баланс за всички класове и редовно поддържани в техническа изправност от техните собственици :).
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ето ги моите животинки с монтирани умалители, чакат да влязат в употреба. Мисля, че трябва да направим ХФТ-то в Лясковец, преди срещата в Варна 16-17.04. Да потренираме малко ;)

П.П. Днес валираха стадиона в Леденик. Няма ги вече туфите. Стана конец. Който е идвал знае за какво става въпрос.
 

Attachments

  • Изображение0064.jpg
    Изображение0064.jpg
    131.8 KB · Прегледи: 108

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
Мисля, че трябва да направим ХФТ-то в Лясковец, преди срещата в Варна 16-17.04. Да потренираме малко ;)
И аз мисля, че ще е добре така да направим. Но не трябва да е състезанието "само за пружинки", за да може всеки да стреля с ХФТ пушката си .
Минавал съм по този терен и съм пускал някоя и друга чашка. Със сигурност не е особено безлюдно и особено чисто място. За второто - може би зависи колко навътре в горичката ще се навлезе. Най-добре Дидо ще ни каже къде по-точно вижда трасето :).
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Като се пооправи времето ще прескоча да поогледам по подробно. Миналата година като ходих просто гледах с други очи. Иначе Пламене прав си, че не е особено безлюден район. Но ще видим. Лъскайте цевите (и шпагите).
 

ilian

Потребител
При мен има много подходящо място за трасе за ХФТ ,ама нали не съм мускетар не смея да предложа ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
ilian написа:
При мен има много подходящо място за трасе за ХФТ ,ама нали не съм мускетар не смея да предложа ;)

Стига си ме разсмивал ;).
Ти ли не си мускетар?
Не го вярвам.
Я дай предложение за трасе и да стягаме мишените, че не остана време за :rambo:
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Че какво ти пречи да станеш, няма да те караме да говориш на френски я.
 

ilian

Потребител
Значи днес бях на терена и мястото е перфектно за фт или хфт няма значение,тея дни ще говоря с кметицата на селото и ще пиша как стоят нещата :yes:.Ако искате другия месец може да си спретнем нещо,зощото предполагам че няма да има проблеми от към разрешението за провеждане на среща или състезание ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Браво Пламане, много добре казано, напълно съм съгласен с теб. :clap:
Както казва един друг колега мускетар......ХАПСЕЛЮТНО ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
ilian написа:
При мен има много подходящо място за трасе за ХФТ ,ама нали не съм мускетар не смея да предложа ;)

Според мен не се бърка, че не си мускетар. И защо не си мускетар? Я отговори ей тук, на мен и на всички. И старото ти оправдание ФТ-то не ми харесва(не ми се отдава) отпадна по очевадни причини ;)
 

ilian

Потребител
valens1968 написа:
ilian написа:
При мен има много подходящо място за трасе за ХФТ ,ама нали не съм мускетар не смея да предложа ;)

Според мен не се бърка, че не си мускетар. И защо не си мускетар? Я отговори ей тук, на мен и на всички. И старото ти оправдание ФТ-то не ми харесва(не ми се отдава) отпадна по очевадни причини ;)
Ами пушката ми не е за фт(примерно) ;)
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Таааааакааааааа ли ;) Ще ме умориш. Ама за несъстезателно ХФТ е много добра а :no:
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Илиянски, не се помайвай ами подавай заявление, че групата има нужда от още щикове.
 

ilian

Потребител
Аха ;),няма грешка.Не че мен ме бърка,че стрелям с 45дж. асан ама не е баш по правилата ;).Ако се запаля достатъчно маже и една в 16дж. да си взема,обаче по скоро съм на другия полюс ;),нещо в 80-90дж. ме дразни :rambo:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
С времето ще ти мине (80-90 дж) ;) Не съм чувал за въздушна пушка с такава мощност и да стреля перфектно точно, че да те изкефи :cheers:
.................................................................EDIT............................................................

Вече чух:http://www.crosman.com/airguns/benjamin/BPE3571 Многозарядна, калибър .357 (9 mm), 20 изстрела за 1 пълнене, 203 джаула (по-мощна от флоберка)., много точна до 100 м :eek:
Изстрел на 75 ярда с нея:http://www.youtube.com/watch?v=xy7fZtRh84Q

45 Дж Асан по кои правила не е? Това си е клас "unlimited" И аз с "Бракониера" ;) съм в този клас.

Както ще да е. Виж въпроса със кметицата и да действаме :rambo:
 
Нагоре