ФТ Движение "Мускетари"

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Благодара за пожеланията колеги.
Реших и за да пробвам в този клас 16J, дано се получи :rambo:
Вальо към теб ще имам малко въпроси, но малко само да се опрявя от този грип.
Следва почерпка от моя страна като се видим.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не е въпроса с каква пушка стреляш, важното е както каза Пламен да си мускетар по убеждение.
Идеята да е в теб, да се виждаме на сбирките и да постреляме за удоволстивие.
Всеки да стреля с каквато пушка го кефи, това не бива да бъде повод за разделение.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
На моя пост № 94 сме двамата с Павката. Двама мускетари с еднакви мускети.
Честито и от мен, Павка :cheers: !
Само малко да ме светнеш, че бях офлайн миналата седмица и нещо съм пропуснал: като гледам двамата мускетари от пост №94 - ами той само единия е с пушка ???. Компа ми ли нещо не е наред, или си оставил Вальо без Хамерли, пък той от мъка още се ослушва да си промени подписа ??? ;) ?!
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Оправих си поста. Вече сме двамата с Павката, а най-отпред си ти Пацо и казваш "там е трасето, :rambo:"
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
а най-отпред си ти Пацо и казваш "там е трасето, :rambo:"
Ааааааааа, не на мен тия :mad: ! Вече сме 2011 - някъде из по-задните фигурки ме търси :no:! Така де, и аз съм човек, мускетар дет се вика. Цевите ми ръждясаха, погребите ми се препълниха ... ваш ред е да турите някоя кокошчица, та да стрелна и аз на състезание :shootup: ;) !
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
shstanchev написа:
Вальо защо точно трима тъпчат жепане а не повече!? и кои са?

Двамата сме с Павката. Двама мускетари с еднакви пушки. Най отпред да командва тапосах Пламен, ама той се дърпа и не ще ;)
Архитекта написа:
Ааааааааа, не на мен тия :mad: !

Архитекта написа:
ваш ред е да турите някоя кокошчица, та да стрелна и аз на състезание :shootup: ;) !

И на твоята улица ще огрее слънце ;) :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте пичове, няма ли скоро да правите нещо като състезанийце покраи Велико Търново, натискат ме да да ходимна натам ..... няма да е неползотворно идването ни я ;) ;) ;) ама да се надявам до тогава да имам нова пружинка, че ще се наложи да прося от Огито да ми предостави БАМ-чо за състезанието :-[ да видя добре ли се грижи за него и как го храни ;) ;) Надявам се че не се сърдите че ви пиша в темата ;) Поздрави ! :cheers:

ПП Е март де нямах предвид веднага да се прави ;) ;) а пък следващия месец да се надяваме всички пак, че и повече да сме във Варна ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не се сърдим, че пише разбира се.
Негласно се подразбра, че преди март няма да има нищо.
Отдава ме го на зимният сезон.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
ПП Е март де нямах предвид веднага да се прави ;) ;) а пък следващия месец да се надяваме всички пак, че и повече да сме във Варна ;)

Имаме идея да направим една генерална тренировка преди Варна. Не сме уточнили още мястото. Дали около Лясковец или Ловеч. Чакаме Илиян и Дидо да се изкажат по въпроса.

П.П. Ще е ХФТ. :cheers:
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Зимна летаргия. Изпозамръзнаха ВИ цевите. Моята всяка вечер се почиства с олово.Пък то скъпо пустото.
 

ilian

Потребител
Сори момчета обаче аз изгубих всякакъв интерес към стрелбата по тенекиени мишени :-\,така че повече мен не ме бройте за фт състезания :pardon:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Дидо, ти си човека. Провери дали става покрай Лясковец и да забодем дата.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Единственото време в което мога да пообиколя е събота или неделя. Ако времето е хубаво ще гледам да се поразходя.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Огледай когато имаш възможност. Ако не става, имам нещо друго в предвид. Резервно място " Final destination".
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Смятам че е време леееекинко да се преброим :exclaim:
Павката даде идея за дати... за мускетарски мероприятия....

Но нямаме актуална информация
1.колко сме
2.с какъв инвентар разполагаме
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен сме 6 човека - Пламен, Дидо, Вальо, Слави, Оги и Павлов, само не разбрах Иван от Сопот дали се вписа в движението, ако е и той заначи сме 7 човека.
Аз и Огито имаме да набавяме по още 3 бр мишени.
До края на февруари и това ще стане, нали все пак плануваме от края на март да започнем активно :rambo:
За мен казвам, че разполагам с рулетка, тесла, хронометър, спрей за мишени, 2 бр. клипбордове, 2 бр. химикалки и 20 разпечатани състезателни карти.
За нуждите на движенито има 30 бр. табелки за позициите, 6 бр. табелки за начина на стрелба, 30 бр. колчета с табелки който се постовят до
мишените. И табелка с надпис "Зона прострелка" и табелка с надпис "Зона стрелба"
Пирони и шайби достатйчно за закрепване на маркиращата лента.
Остава само да вземем маркираща лента.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Да, това е статистиката - 7 сме. Ванката се включи в първата вълна мускетари /то не че има втора :D/ и отдавна е оборудван с единия от моите "курници". Трите куфарчета в търновската банда също са надлежно оборудвани.
Конкретна информация за умалителите най-полезно ще е да даваме при потвърждение за включване в предстоящо мероприятие. За да може водещият съвсем точно да си планира трасето :yes:.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
pavloff написа:
Понеже аз подех идеята за датите съм длъжен да ви информирам за решенията до сега:
Пламен и Слави са за варианта спонтанни срещи.
Аз съм за идеята ориентировъчан календар.
Само Иван не съм го питал какво мисли.
Чакам отвори от Дидо, Вальо и Оги за да решим с мнозинство.
Поздрави

Ако трябва да кажа какво ми се иска, то май няма да съвпадне с това което ще се получи... По принцип идеята с ориентировъчни дати не е лоша, но трябва много внимателно и предварително да се съобразят с метеорологични условия, със празнични и почивни дни и най-вече със срещи на други места, за да имаме посещаемост. Иначе най-често се оказа че правим спонтанни мероприятия, и ни се получава, само дето е редно поне седмица по-рано да предупредим всички. От колегите от Софийската група имаме ясно заявен интерес, и ще се постараем да върнем жеста с добре подредено трасе и организация, така че най-добре е да измислим нещо и да действаме.
 
A

Anonymous

Гост
Господа, аз като един немускетар, се извинявам, че ви пиша в темата, но ми хрумна следната идея - мислили ли сте за движещи се мишени? Например такива, които се движат перпендикулярно на погледа на стрелеца? Или пък такива, които се приближават / отдалечават от стрелящия?
 
Нагоре