Самоделни PCP-та

gogan64

Потребител
lynx написа:
gogan64 написа:
......LYNX или създай нещо и ни го покажи ,или спри да спамиш темата.Като гледам броя на постовете ти,и тяхното съдържание, май основното ти забавление е СПАМ.
Или казано по точно :Навираш си дупето ,където други си мерят пиш..те.

Ок, ще ти покажа как работя аз за да откриеш разликите:
Това са резултатите "преди и след" на моя Рейнджър, който пригодих за далечни стрелби.
При покупката мощноста беше 62 джаула, работно налягане на пушката 210 бара(250 бара на резервоара), брой изстрели 30-40 в коридор 10м/сек, точност-недостатъчна за моите критерии, разход на въздух-лош.
Тунинг:
Монтиране на редуктор, регулируема камера (от 0 до 70 кубика), допълнителен манометър за да е видно налягането преди и след редуктора.
Постигнати резултати:
Към момента мощноста е занижена на около 47-50 джаула в зависимост от проектила.
При зареждане до 210 бара броя на редукторните изстрели е 80, а при заряд до 260 бара изстрелите са 135.
Коридора на платото е 2-3 м/сек с НЕмерени JSB.
Както упоменах по-горе, резервоара си е пригоден за раб.налягане от 250 бара, сега този капацитет вече е е използуваем.
Разхода вече е 7,8 . Отката е двойно по-малък от преди. Нивото на шум при изстрел с модератор вече е "пълна тишина".
Промяната от "заводския" дизайн е малка, баланса на пушката почти не е променен.
Всички добавени и подменени детайли са изработени от "по-различен" усилен дурал и резултата е отличен.
Мощноста на пушката се променя в много широк диапазон за няколко минути с минимум необходими инструменти.
021852897-big.jpg

021852899-big.jpg

За точноста е по-добре е да се изкажат колегите които са изпробвали пушката.
Ето и една мишенка на 100 метра от есента:
021489137-big.jpg

С проекта "Ева" с който се боря в момента очаквам още по-добри резултати, но данните ще ги публикувам след края на доработките.
:cheers:


Елементарно Уотсън.Всеки нормално развит авто-монтьор може да направи чип тунинг на bmw или да смени маслото на мерцедес но да направи кола не може.Тази тема не е за теб и за това което показваш .Добре е модератора да я премести на подходящото място.Тази тема е за САМОДЕЛНИ пушки,а не за ремонт на Рейнджъри. ;)
Покажи ни нещо което си измислил ,конструирал, създал или направил САМ ;)
Сигурен съм че постигнатото върху пушката не е само твоя заслуга,надушвам високо квалифицирана намеса от другаде ;)
 

andro

Потребител
Кое не можеш да преосмислиш ? Писна ми от термина- осрахте темата .Има кой да прецени кое е осрано или не а!Аман от пишман модератори!Като искаш само технически термини, си купувай списания на тази тематика!Тук освен да се правим на велики и разговаряме!Или не е така?
 
A

Anonymous

Гост
andro написа:
Кое не можеш да преосмислиш ? Писна ми от термина- осрахте темата .Има кой да прецени кое е осрано или не а!Аман от пишман модератори!Като искаш само технически термини, си купувай списания на тази тематика!Тук освен да се правим на велики и разговаряме!Или не е така?

Еми всичко е много просто. Гледаш ЗАГЛАВИЕТО и пишеш. В случая пишеш за това което си направил или мислиш да направиш под формата на РСР, публикуваш снимки, или някое чертежче . ;)
А ако, имаш страхове, които неможе да здържаш, отваряш си тема и пишеш за тях ;)
 

lynx

Редовен Потребител
gogan64 , ти също си ползувал за заготовка ЦФХ, а не си сътворил всичко сам по самодела.
За квалифицираната намеса не си прав, всичко аз съм си правил от А до Я.
В началото питах този и онзи за някои неща, но впоследствие всичко си прекроих и сглобих сам.
Не знам какво надушваш за намесата, май ти е запушен носа или са те излъгали! ;)

Дай по-подробни данни за твойте постигнати резултати и ще те оценим подобаващо.
Май точно за теб "някои хора разказваха", че стреляш с 360 м/сек, но ще се въздържа от подобаващ коментар. ;)
 

gogan64

Потребител
lynx написа:
gogan64 , ти също си ползувал за заготовка ЦФХ, а не си сътворил всичко сам по самодела.
За квалифицираната намеса не си прав, всичко аз съм си правил от А до Я.
В началото питах този и онзи за някои неща, но впоследствие всичко си прекроих и сглобих сам.
Не знам какво надушваш за намесата, май ти е запушен носа или са те излъгали! ;)

Дай по-подробни данни за твойте постигнати резултати и ще те оценим подобаващо.
Май точно за теб "някои хора разказваха", че стреляш с 360 м/сек, но ще се въздържа от подобаващ коментар. ;)

От ЦФХ съм ползвал цевта и лостчето на спусъка.А резервуара е от АТ44,с живота на хората не си игтрая с тия 200 бара.Всичко друго е изработено и направено да работи от мен.Приклада е изработен от майстор дърворезбар, щото аз съм инженер а не дърводелец.Виждам че разбираш от пушки но на тази няма с какво да и помогнеш,за да стане по добра за стрелба ,дори не можеш да си скъсаш чорапогащника на нея.Жалко че не можа да я видиш на живо ,за да се възхитиш на отличната работа на майстора дърворезбар,както и на безупречната работа на механиката и , а за точноста и в двата режима на стрелба .....................................нямам думи.
Да е жив и здрав колегата ни да си я ползва със здраве.
На всички колеги :ЧЕСТИТА КОЛЕДА! МНОГО ЩАСТИЕ И УСПЕХИ ! :cheers: :cheers: :cheers:
 

Attachments

  • Photo-0047.jpg
    Photo-0047.jpg
    388.3 KB · Прегледи: 289

Loki

Потребител
Приклада е изработен от майстор дърворезбар, щото аз съм инженер а не дърводелец.

Гогане, не се засягай, но май именно дърводлец е правил приклада.. :-\
Колегата Андро е сто пъти по-добър, а мойто портфолио ще го видидите към началото на лятото.. живот и здраве..
 

gogan64

Потребител
ТЕМАТА НЕ Е ОБРЕЧЕНА! Докато има хора с ентусиазъм и идеи.

Нямам намерение да се заяждам с когото и да било,особенно с тези обхванати от класически нацисизъм,изживяващи се като боговете на пневматиката, които като безмъртни се разхождат из темите и ръсят "компетентни" мнения за всичко.

Не случайно НАЙ- сериозните капацитети в тази област ,ни гледат СЕИРА отсрани и продължават да работят и творят без шум и фоерверки!

Това е темата за мен, и надявам се за тези които търсят начин да сътворят нещо с двете си ръце, за собствено удаволетворение предимно.

ЛОКИ виждал съм твоя работа .Шапка ти свалям. :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
:offtopic: :offtopic: :offtopic:
Поздрав за Loki и gunod.
По-спокойно, момчета. Тук сме за споделяне на мнения, не за нападки! И всеки има право на собствени такива.
 

Loki

Потребител
Абе хора, нямам нищо против никой, нито искам да се правя на велик- то няма за какво, просто ме е яд, че можещи колеги не искат да прояват и вложат малко естетически привкус.. :pardon: но.. както и да е- не е толкова важно, наистина.. Извинявам се ако съм засегнал някой!
Обаче защо всяка критика и спор веднага се определя като спам и- анатема.. Само с пера ли да се галиме, еми за кво тогава ги показваме тия самоделки..?! Не сме секта, а свободно мислещи хора!
Уважавам работата на Гоган64, защото е вложил мисъл, опит, труд и мерак (написал съм го), но приклада е лека излагация като дело на дърворезбар, особено накатката (поне от това мисля, че малко разбирам), и.. колегата gunod веднага ме прати на майната си да си отварям тема... еми ядосах се!
Аз много искам да я има темата за самоделките, но не сме ние тези които я обричат, всички чакаме януари.. може да я наречем примерно "алтернативни пневматични системи или устройства"- нещо от тоя род ;) аз ще си направя, па ако ще и 10 купешки да имам, от доста врме събирам акъл за материали, технологии, стругари и всякакви възможности- все пак съм начинаещ и не мога без поне година теория и експерименти...

Поздрави на всички и успешна Нова година!
 

HellBoY

Потребител
Всяко нещо с времето си , по принцип когато някой направи сам нещо каквото и да било гледа първо да го изпробва , тества и да му се порадва.
Външния вид не е толкова важен на първо време.
Но мерака да "правиш" нещата по-добри никога не секва (освен ако не ти паднат излишни пари) и рано или късно се стига и до външния вид.
А и не винаги човек разполага с точните машини и матеряли на момента ... иска се време и обмисляне.
Това че има хора които създават и постват резултатите в суров или завършен вид може само да обогато този форум :cheers:
 

sainnerman

Потребител
Тази тема е доста интересна освен на мене и на други хора , остава и тя да се затрие като за заглушителите и смятам повече въобще да не участвам в този форум повече ,неможе ли да се архивират и да стои заключена че траябва да се трие
 

gogan64

Потребител
АЛТЕРНАТИВНИ ПНЕВМАТИЧНИ СИСТЕМИ........................Това ми хареса :yahoo:
Дано не се наложи да излизат в нелегалност, дори и под това име.А темата да отива при саундмодераторите хич не ми се ще!
Паживэм,увидим!
 

shooter

Потребител
CaMyPau написа:
Абе , пуснах снимките на американката с оглед това някой да напише нещо за нея, пък то каква стана... Айде някой от майсторите да напише нещо за затвора, че ми се вижда интересен.. Въздуха през него ли минава ?

usft-bolt-up-web.jpg

usft-bolt-down-web.jpg

Понеже въпроса е интересен, ама не намери развитие
тука има представяне в 3 части на това чудо /от Tom Gaylord/
което мене лично ме кефи
http://www.pyramydair.com/blog/2007/08/ ... art-1.html
http://blogsearch.google.com/blogsearch ... r.com/blog
цената на пушката в различните модификации
https://mac1airgunstore.com/index.php?c ... a1f0fc5932
http://www.mac1airgun.com/retailprices.htm

Ще кажа и какво ме впечатли в ревюто
от 112 до 88.5 атм пушката прави 25 изстрела / на 26 j/ в коридор от 3 м/с
без редуктор. Посочени са групи от 9 мм /5 изстрела/ на дистанция от 46 м и група от 16 мм /25 изстрела/ на прибл. 47 м.
Смисъла на този пост е, че посочената схема на БК и ударник
е максимално опростена и много ефективна при едни ниски налягания
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Да ви покажа една самоделка на един човек с който скоро се запознах в Казанлък на стрелбището правена е преди около 4-5 години, 16 калибър е вижда се с какво стреля повече информация ще дам вечерта или утре ;) Евентуално ще се пусне в продажба за информация се обърнете към мен ако има интерес, също така човека продава и компресор мисля че беше за налягане до 200-220 бара но пак ще пиша и за него като получа повече информация :cheers:
 

Attachments

  • DSC00112.JPG
    DSC00112.JPG
    130.8 KB · Прегледи: 289
  • DSC00117.JPG
    DSC00117.JPG
    46.7 KB · Прегледи: 386
  • DSC00122.JPG
    DSC00122.JPG
    129.1 KB · Прегледи: 393

praetorian

Редовен Потребител
Ай стига е.... :eek: :eek: :eek:Тоз вече утрепа рибата, няма майтап :wall: :wall: :rambo: :rambo:Няма май смисъл да питам, колко изстрела прави с едно зареждане ;)Любо, ти гърмя ли с тоя топ? ???
 

st_beer

Редовен Потребител
soundmax написа:
Да ви покажа една самоделка на един човек с който скоро се запознах в Казанлък на стрелбището правена е преди около 4-5 години, 16 калибър е вижда се с какво стреля повече информация ще дам вечерта или утре ;) Евентуално ще се пусне в продажба за информация се обърнете към мен ако има интерес, също така човека продава и компресор мисля че беше за налягане до 200-220 бара но пак ще пиша и за него като получа повече информация :cheers:
Любо тя тая пушка е пусната в обява доста отдавна. Наистина впечатляващ калибър за съжаление обаче неприложим за хоби па и за други цели. Според писаното в обявата няма цилиндър а просто се закача с маркуч за бутилката. Това ще рече че за да стреляме с нея трябва са неразделни двете и ако решим да я ползваме по предназначение ще трябва ходим из гората като водолази с бутилка на гърба.
http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t ... 8%E1%FA%F0
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
А сигурно може да се направи и с резервуар за 2-3 изтрела,то повече не трябват с това нещо.Само ми е интересно бренеке 32гр с каква ли скорост може да се засили?Ако го засили с 230-тина м/с си е добре,а другото важно е каква ли точност има?Най вероятно цевта е от някоя ловна пушка така че точността трябва да е добре.
 
A

Anonymous

Гост
Магнум патроните(76 mm) развиват налягане до 1050 бара
нормалните патрони (70mm) развиват налягане като за нормални
пушки до 650 бар.
 

sainnerman

Потребител
soundmax написа:
Динка по спомен за гладкоцевните пушки патроните имат малко над 300 бара (според зависи от вида), може и с по-малко да има боеприпаси затова не е невъзможно да се достигне по-висока скорост и максимално доближаване до съответната енергия ;)
Който не е ходил на лов той не знае за какво става стума .С тая гаубица въздухарха ,само по хартия от място можеш да стреляш , знеш ли дивеча примерно прасето каква скорст развива и че имаш време за реакция 2-3 секудни да не говорим че трябва и точно да го уцелиш , че не пада иначе .Да не говорим през какви тръни и сукаци се ходи , ама после :meat:
 
Нагоре