Самоделни PCP-та

gogan64

Потребител
Ето ви тогава нещо хем красиво хем безумно точно.Както бях писал в предишния пост,пушката стреля в два режима.Слабия даде скорост 207 м/с или малко над 20 джаула ,Силния 295 м/с или 43 дажула.Чашка 1 гр.В дупката от 5 истрела на 25 м. трудно може да се пъхне нормална цигара.
Мирославе /МОРКО/ ти си предател.Като колегите от форума разберат це съм прецакал цяло ГАМО ЦФХ ще ме презрат .
А сега НАЗДРАВЕ за отличната работа,и ЧИСТИТ коледен подарък на нашия колега .
Дай Боже всекиму!
 

Attachments

  • Photo-0048.jpg
    Photo-0048.jpg
    430.7 KB · Прегледи: 200
  • Photo-0047.jpg
    Photo-0047.jpg
    388.3 KB · Прегледи: 221
  • Photo-0046.jpg
    Photo-0046.jpg
    412.2 KB · Прегледи: 197
  • Photo-0045.jpg
    Photo-0045.jpg
    439.9 KB · Прегледи: 181
  • Photo-0044.jpg
    Photo-0044.jpg
    386.2 KB · Прегледи: 156
  • Photo-0043.jpg
    Photo-0043.jpg
    428.8 KB · Прегледи: 178
  • Photo-0042.jpg
    Photo-0042.jpg
    441.8 KB · Прегледи: 187
  • Photo-0041.jpg
    Photo-0041.jpg
    441.2 KB · Прегледи: 191
  • Photo-0040.jpg
    Photo-0040.jpg
    357.5 KB · Прегледи: 181

njatanasow

Редовен Потребител
Колега gogan64
Пушката изглежда наистина чудесно ,но какви са тези 25 метра за 43 джаула,или нещо не съм разбрал,тази дистанция я остави на пушки до 16 дж.(дано не се обиди някой колега :))
Как стреля на 50 метра,ако си пробвал.
 

gogan64

Потребител
njatanasow написа:
Колега gogan64
Пушката изглежда наистина чудесно ,но какви са тези 25 метра за 43 джаула,или нещо не съм разбрал,тази дистанция я остави на пушки до 16 дж.(дано не се обиди някой колега :))
Как стреля на 50 метра,ако си пробвал.
И на 50 е пробвана, но гледам да не обидя някои колеги.Щото тази може да си го мери предимно с пушки от високия клас, и в двата режима и безкомпромисна.Всичко зависи от задприкладното устройство и добрия избор но съчми.Групата и на 50 м. е под 2см.
На LYNX съм задал едно въпросче на лични .Дали ще ми отговори?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Абе , пуснах снимките на американката с оглед това някой да напише нещо за нея, пък то каква стана... Айде някой от майсторите да напише нещо за затвора, че ми се вижда интересен.. Въздуха през него ли минава ?

usft-bolt-up-web.jpg

usft-bolt-down-web.jpg
 

gogan64

Потребител
PERIL написа:
niko написа:
Пак осрахте темата.
Ама много я усрахте. Има ли модератори????
Не е необходимо да се разчиства.
Темата е за самоделни пушки и е добре да остане такава.
Трябва да усъвършенстваме себе си и уменията си за да постигнем това което искаме от пушките си.И тук е мястото където могат да обменят идеи , да се спори .В спора се ражда истината ,или ако се намеси модератор, няма истина, а посредственост.

Въздуха минава през затвора!Вижда се и удърника върху щока на БК
 

angelmr

Редовен Потребител
Към спорещите:
Вижте последните две страници и кажете дали ви харесва така темата. Съгласен съм че дизаина е част от направата на една пушка, но тук малко прекалихте. Не е предмет на тази тема да се определя коя пушка е красива и коя грозна, а още по-малко тук е мястото за нападки към някой че бил правил грозни пушки.
 
A

Anonymous

Гост
Няма нужда да се срамува от направеното.Така го вижда,така е могъл,така го е направил.
Които може по-добре да го направи.
Всеки средно сръчен човек,може да вземе някоя пушка,да прочете тук там и да я"подобри" тунингова.Краиния ефект много пъти е с по-ниско качество от началното положение.
Но никои не си го е признал.
CaMyPau написа:
Абе , пуснах снимките на американката с оглед това някой да напише нещо за нея, пък то каква стана... Айде някой от майсторите да напише нещо за затвора, че ми се вижда интересен.. Въздуха през него ли минава ?
Относно механиката на пушката това е често използван похват от Gary Barnes.

Наподобява еваникс (относно ударната група-петле)но не съвсем.
 

Attachments

  • 373599.jpg
    373599.jpg
    67 KB · Прегледи: 322
A

Anonymous

Гост
Да въздуха минава през него.Имам прототип които работи.
По този начин се печели място защото затвора е ултра къс и лесно се сменя калибара.
Недостатъка основния е че много трудно се балансира тази ударна група.
 

gogan64

Потребител
PERIL написа:
Да въздуха минава през него.Имам прототип които работи.
По този начин се печели място защото затвора е ултра къс и лесно се сменя калибара.
Недостатъка основния е че много трудно се балансира тази ударна група.
Върху нещо подобно като тази на снимката работя в момента .Основната идея е компактност .Тези минус 100мм от цилиндрично-пълзящ затвор ме блазнят отдавна.За баланса на удърната група ще се консултирам с теб ,преди да я изработя ,защото имам три варианта като идея.От регулиране на бойната пружина на петлето ,до промяна на тежеста му ,или и двете заедно.

LYNX или създай нещо и ни го покажи ,или спри да спамиш темата.Като гледам броя на постовете ти,и тяхното съдържание, май основното ти забавление е СПАМ.
Или казано по точно :Навираш си дупето ,където други си мерят пиш..те.
 

DANNY

Редовен Потребител
andi написа:
бля - бля- бля ...............
Самоделно : нещо което работи , ниско технологично и с подръчни материали . Този които го прави влага СВОЕТО виждане за функционалност и никои няма право да го критикува !


Не бих казъл, че всичко е БЛЯ- БЛЯ!
Има моменти когато трябва да се кажат нещата такива каквито са!
Има моменти в които трябва да спреш човек да не инпровизира!
Не забравяйте, че през цялото време се борави с високи налягания и може да стане някой сакатлък!
За мен лично тая тема е много по-опасна от тема за модераторите /която бе изтрита от форума/.
Не би трябвало всеки да се пробва с направата на PCP! Защото може да застраши не само своя но и чужд живот!


НАДПИСА В ДОЛНАТА ЛЯВА СТРАНА НА СНИМКАТА -RIP -Rest In Peace или казано на български "Почивай в мир" би трябвало да говори достатачно! :death:
А примери за експерименти от псевдо "майсори" могат да се извадят много от мрежата!
user1279_pic3723_1250146192-1.jpg


p1.jpg


p2.jpg


p3a.jpg


p3b.jpg
 

gogan64

Потребител
Това са последици от пълнене с кислород.Добре е да се знае.
Препоръчително е за тези които сами правят своите пушки да ползват заводски резервуари,преминали тестове.
 

st_beer

Редовен Потребител
@akraba1
Случват се нещастни случки всеки ден и никой не е застрахован. Кой може да ми гарантира че моята,твоята или на който и да е купена пушка от магазина че не може да аварира и направи проблем. Това че нещо е правено в завод,правени са му проби и т.н не означава че с него видите ли сме в безопасност. Слагаме ли си главата да лежи на 200 бара отгоре трябва да сме го обмислили предварително и да сме готови да се разделим с нея. Много се плашите и много я мислите.Спазвайте си мерките за безопасност останалото е в ръцете на всевишния.
:cheers: :cheers: :cheers:
 

andro

Потребител
Имаше подобен клип ,как на ръка правят нарезите на цевта на тежка картечница!Калашника дето се пръсна на оня амуджа навярно е правен там!Ами пълнете на230-240 при указани 200 и се молете.
 

lynx

Редовен Потребител
gogan64 написа:
......LYNX или създай нещо и ни го покажи ,или спри да спамиш темата.Като гледам броя на постовете ти,и тяхното съдържание, май основното ти забавление е СПАМ.
Или казано по точно :Навираш си дупето ,където други си мерят пиш..те.

Ок, ще ти покажа как работя аз за да откриеш разликите:
Това са резултатите "преди и след" на моя Рейнджър, който пригодих за далечни стрелби.
При покупката мощноста беше 62 джаула, работно налягане на пушката 210 бара(250 бара на резервоара), брой изстрели 30-40 в коридор 10м/сек, точност-недостатъчна за моите критерии, разход на въздух-лош.
Тунинг:
Монтиране на редуктор, регулируема камера (от 0 до 70 кубика), допълнителен манометър за да е видно налягането преди и след редуктора.
Постигнати резултати:
Към момента мощноста е занижена на около 47-50 джаула в зависимост от проектила.
При зареждане до 210 бара броя на редукторните изстрели е 80, а при заряд до 260 бара изстрелите са 135.
Коридора на платото е 2-3 м/сек с НЕмерени JSB.
Както упоменах по-горе, резервоара си е пригоден за раб.налягане от 250 бара, сега този капацитет вече е е използуваем.
Разхода вече е 7,8 . Отката е двойно по-малък от преди. Нивото на шум при изстрел с модератор вече е "пълна тишина".
Промяната от "заводския" дизайн е малка, баланса на пушката почти не е променен.
Всички добавени и подменени детайли са изработени от "по-различен" усилен дурал и резултата е отличен.
Мощноста на пушката се променя в много широк диапазон за няколко минути с минимум необходими инструменти.
021852897-big.jpg

021852899-big.jpg

За точноста е по-добре е да се изкажат колегите които са изпробвали пушката.
Ето и една мишенка на 100 метра от есента:
021489137-big.jpg

С проекта "Ева" с който се боря в момента очаквам още по-добри резултати, но данните ще ги публикувам след края на доработките.
:cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Белия манометър е след редуктора, той си е заводски вграден.
Там стената е минимум 13-15мм.
Шийката на стандартните манометри е 10мм и се навива цялата в детайла.
 

lynx

Редовен Потребител
Другия отчита налягането преди редуктора, това в което ти се струва че е "вкопан" е декоративен дуралов капак, а манометъра е навит отдолу в детайла на който е навит резервоара.
 
Нагоре