Поставяне на въпроси и дискусии, за които няма определена тема.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Възобновява се темата, защото поради технически причини бе омешана с друга и възстановяването и е невъзможно.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Здравейте.
Тъй като тия дни ще карбонизирам ФХ-а имам един въпрос. Как да отрежа и челосам карбонова тръба, така че двете лица да са абсолютно успоредни и рязаното да има перфектен външен вид? Имам си някакви нахвърляни идеи, но ако някой го е правил, моля да сподели.

nelsky

Редовен Потребител
Здравейте, Колеги! Мислех, че лесно ще намеря отговор на този въпрос в Интернет, но се оказа, че съм сгрешил. В закона за националното знаме не пише нищо. Докато ровех в нета, попаднах на стенограма от заседание на някаква парламентарна комисия (от март 2022), където се обсъждаха промени в закона за държавните символи и където се споменаваше, че всъщност тази процедура досега не е регламентирана.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? На всички държавни учреждения и т.н. има национални знамена, какво се прави с тях след като се амортизират?
В моят случай, свалих знамето, което съм поставил в двора, защото почна да избелява и да се прокъсва по ръбовете. Приготвил съм ново за напролет и не искам да изчаквам докато старото висне на парцали. И сега се чудя, какво да правя със захабеното знаме. Няма как просто да го изхвърля в контейнера.

Mutata

Потребител
Доколкото знам, всеки цвят във знамето трябва да отговаря на точно определен номер за цвят според нивата на RGB. Щом вашето знаме е започнало да избелява, значи цветовете му вече не съответстват и според закона то вече не е Българското знаме. Преди няколко години група ислямисти в Пловдив отърваха съд, затова че са развявали знамето на ислямска държава през балкона на квартирата си. Спаси ги това че знамето им не е било на 100% черно, а е съдържало няколко процента син цвят. Колкото до вашето знаме, да, кощунство е да бъде захвърлено в контейнера за смет. Може просто да го приберете някъде, не вярвам да нямате място.

nelsky

Редовен Потребител
Така е, в сегашното му състояние, знамето не отговаря на стандартите и чисто технически то вече не е националното ни знаме. Аз не съм сигурен, че и като ново е отговаряло на изискванията описани в закона, а те са доста детайлни. Но въпреки това, просто да го изхвърля е немислимо.
Вероятно ще го прибера някъде и като се съберат още няколко, след още няколко пролетно-летни сезона, тогава пак ще го мисля. Но все пак, мислех,че процедурата по унищожаването на захабени национални знамена трява да е регламентирана по някакъв начин, а се оказва, че не е така. И сега ми е любопитно как държаните институции се справят с този проблем.

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Така е, в сегашното му състояние, знамето не отговаря на стандартите и чисто технически то вече не е националното ни знаме. Аз не съм сигурен, че и като ново е отговаряло на изискванията описани в закона, а те са доста детайлни. Но въпреки това, просто да го изхвърля е немислимо.
Вероятно ще го прибера някъде и като се съберат още няколко, след още няколко пролетно-летни сезона, тогава пак ще го мисля. Но все пак, мислех,че процедурата по унищожаването на захабени национални знамена трява да е регламентирана по някакъв начин, а се оказва, че не е така. И сега ми е любопитно как държаните институции се справят с този проблем.
Познавам една жена която е управител на фирма за правене на флагове и преди много години бяха започнали една кампания в Пловдив за даряване и сменяне на знамена по обществени сгради...училища,детски градини,общини,пощи,квартални учреждения.
И по стечение на обстоятелствата аз ги превозвах до обектите и мога да ти кажа,че навсякъде старите се изхвърляха.
Захабено скъсано от вятъра и тн. свалено знаме само по себе си вече не е национален флаг и може спокойно да го изхвърлиш или унищожиш,аз като сменям знамената на тераса и по къщите на село ги нарязвам по цветове и изхвърлям.
По важното е че ги сменяш с нови,които да се веят гордо,че много се дразня като видя някъде стари и окъсани знамена.

Нагоре