Поставяне на въпроси и дискусии, за които няма определена тема.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Възобновява се темата, защото поради технически причини бе омешана с друга и възстановяването и е невъзможно.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Здравейте.
Тъй като тия дни ще карбонизирам ФХ-а имам един въпрос. Как да отрежа и челосам карбонова тръба, така че двете лица да са абсолютно успоредни и рязаното да има перфектен външен вид? Имам си някакви нахвърляни идеи, но ако някой го е правил, моля да сподели.
 

nelsky

Редовен Потребител
Здравейте, Колеги! Мислех, че лесно ще намеря отговор на този въпрос в Интернет, но се оказа, че съм сгрешил. В закона за националното знаме не пише нищо. Докато ровех в нета, попаднах на стенограма от заседание на някаква парламентарна комисия (от март 2022), където се обсъждаха промени в закона за държавните символи и където се споменаваше, че всъщност тази процедура досега не е регламентирана.
Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? На всички държавни учреждения и т.н. има национални знамена, какво се прави с тях след като се амортизират?
В моят случай, свалих знамето, което съм поставил в двора, защото почна да избелява и да се прокъсва по ръбовете. Приготвил съм ново за напролет и не искам да изчаквам докато старото висне на парцали. И сега се чудя, какво да правя със захабеното знаме. Няма как просто да го изхвърля в контейнера.
 

Mutata

Потребител
Доколкото знам, всеки цвят във знамето трябва да отговаря на точно определен номер за цвят според нивата на RGB. Щом вашето знаме е започнало да избелява, значи цветовете му вече не съответстват и според закона то вече не е Българското знаме. Преди няколко години група ислямисти в Пловдив отърваха съд, затова че са развявали знамето на ислямска държава през балкона на квартирата си. Спаси ги това че знамето им не е било на 100% черно, а е съдържало няколко процента син цвят. Колкото до вашето знаме, да, кощунство е да бъде захвърлено в контейнера за смет. Може просто да го приберете някъде, не вярвам да нямате място.
 

nelsky

Редовен Потребител
Така е, в сегашното му състояние, знамето не отговаря на стандартите и чисто технически то вече не е националното ни знаме. Аз не съм сигурен, че и като ново е отговаряло на изискванията описани в закона, а те са доста детайлни. Но въпреки това, просто да го изхвърля е немислимо.
Вероятно ще го прибера някъде и като се съберат още няколко, след още няколко пролетно-летни сезона, тогава пак ще го мисля. Но все пак, мислех,че процедурата по унищожаването на захабени национални знамена трява да е регламентирана по някакъв начин, а се оказва, че не е така. И сега ми е любопитно как държаните институции се справят с този проблем.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Така е, в сегашното му състояние, знамето не отговаря на стандартите и чисто технически то вече не е националното ни знаме. Аз не съм сигурен, че и като ново е отговаряло на изискванията описани в закона, а те са доста детайлни. Но въпреки това, просто да го изхвърля е немислимо.
Вероятно ще го прибера някъде и като се съберат още няколко, след още няколко пролетно-летни сезона, тогава пак ще го мисля. Но все пак, мислех,че процедурата по унищожаването на захабени национални знамена трява да е регламентирана по някакъв начин, а се оказва, че не е така. И сега ми е любопитно как държаните институции се справят с този проблем.
Познавам една жена която е управител на фирма за правене на флагове и преди много години бяха започнали една кампания в Пловдив за даряване и сменяне на знамена по обществени сгради...училища,детски градини,общини,пощи,квартални учреждения.
И по стечение на обстоятелствата аз ги превозвах до обектите и мога да ти кажа,че навсякъде старите се изхвърляха.
Захабено скъсано от вятъра и тн. свалено знаме само по себе си вече не е национален флаг и може спокойно да го изхвърлиш или унищожиш,аз като сменям знамената на тераса и по къщите на село ги нарязвам по цветове и изхвърлям.
По важното е че ги сменяш с нови,които да се веят гордо,че много се дразня като видя някъде стари и окъсани знамена.
 

Shadow_91

Новодошъл
Здравейте колеги,
Имам 2 въпроса към колегите с HDP 50 модела на Umarex /подчертавам, че става въпрос за пистолета, а не револвера, че много хора се бъркат/.
Има ли някой, който да използва така наречения speed loader и доволен ли е?
Ако има такива кой модел/коя марка използвате и от къде може да се закупи?
И втория ми въпрос е за лазер. Имате ли наблюдения, кои са точни, кои сте ползвали и дали сте доволни от тях.
Благодаря предварително на отзовалите се колеги!
 

RR TANEV

Новодошъл
Здравейте
Някой знае ли какво ново може да се види на такива изложения ?
какво може да се научи , да се купи нещо по-евтино, и и за какво си заслужава да отидеш на такова изложение?
Ходил ли е някой на такова изложение ,и Какви са впечатленията?
в края на изложението дали ще има по-евтино оръжията се закупи?
или приспособления както и оптики, и дали има въобще смисъл да се закупува от Англия?
Знае ли някой Какви са законите за внос на Ваздушна Пушка от Англия към България?
Ще има ли подобно мероприятие или експозиция в България скоро и къде?
 
Последна промяна:

qnko

Потребител
Мога да посоча няколко изложения в европа на които между милитарията, фелеристиката, нумизматиката и антикварията се появява понякога и въздушно.
В България има антикварна борса в Търново. Следващата ще е първата събота на март.
В Швейцария има няколко стрелкови борси годишно, но за чужденец е трудно да купи въздушно, трябват набор от документи.
В Германия последните няколко години се закриха почти всички стрелкови борси, закриха и най-голямата и стара в Касел. Остава само борсата във Виргес. Следващата ще е в началото на Март.
Чехия. Следващата голяма борса в Прага е на 25ти март.
Белгия. На 26ти март има голяма стрелкова борса и в Антверпен. Средата на април пък е най-голямата в Европа борса за милитария и всичко около тази тема в Синей.
Франция имат десетки борси всеки месец.
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, правя една пушка в момента и по невнимание съм развил голямата тапа на шишенцето със силиконовото масло та се полях.
Знае ли някой как се чисти това от памучна тъкан? Анцунг, постелка.. стана мармалад .
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мите, има разтворители за силиконово масло като спрей и други препарати с които се прави разтвор 1-2 % тов.
Но зависи какви са и тъканите, защото някои разтворители може и тях да увредят.
Преди доста време, като ми чистиха колата отвън и вътре, юнака беше разлял шише със силикон с което лъскаше таблата на колите. Шефа му дойде, пръсна с някаъв спрей, попи с гъба и после с някакъв разтвор два три пъти минава петното. Ама си беше доста голямо, като дланта примерно.
Е, оставиха я колата и да я изперат после седалката, даже всичките ги изпраха безплатно.
 

dberov

Редовен Потребител
Мите, има разтворители за силиконово масло като спрей и други препарати с които се прави разтвор 1-2 % тов.
Но зависи какви са и тъканите, защото някои разтворители може и тях да увредят.
Преди доста време, като ми чистиха колата отвън и вътре, юнака беше разлял шише със силикон с което лъскаше таблата на колите. Шефа му дойде, пръсна с някаъв спрей, попи с гъба и после с някакъв разтвор два три пъти минава петното. Ама си беше доста голямо, като дланта примерно.
Е, оставиха я колата и да я изперат после седалката, даже всичките ги изпраха безплатно.
Ами аз затова питам че сефте ми се случва със силиконово масло да се оплескам. Зная за кръв например че трябва в хладка вода, червено вино се лекува с бяло вино и пак в хладка вода, тия маска на петролна основа се перат, но за силикон ще ида утре в магазин за препарати.
Свърши ми силиконовото масло та си купих ново с 2 тапи и стана белята, майната му. Дреха е.
 

gonzo-garage

Потребител
Пробвай на друго подобно като дрехата парцалче. Капни от маслото и опитай с бензин за запалки "Зипо".
Пробвай и с ацетон, но след почистване трябва да го изпереш.
Питай и в химическо чистене дали ще ти я почистят
 

dberov

Редовен Потребител
Имах аз един израелски препарат който чистеше всичко що е петно, не мога да го намеря никъде.
Бензин ЗИПО имам, с това е безопастно и не мирише, ще пробвам но ацетона е силен, това не.
 

dberov

Редовен Потребител
Да беше казал още в началото,че си ковидясал,да ти кажа какво да вземеш и всичко приключва за ден. Това абсолютно сериозно.
Я кажи тук че аз (пу пу да не чуе дявола) още не съм го пипвал да го имам на ум елача.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Първо да кажа,че по тая схама се лекуваха всички мои познати лекари . Официално такова лечение никой не назначавл,защото Партията беше решила да мори хората със скъпи и безполезни лекарства!!!
1 Ивермектин или Пандекс ,разлиаката е само в ЦЕНАТА и в двете активната съставка е Ивермектин. Пандекс е за животни и струва около 10 лв, Ивермектин е за хора и е към 90 лв. Аз се лекувах с Пандекс. Познатите ми доктори също! Пандекс се взема на първия и третия ден по 1мл на 50 кг тегло.
2 Авирон - по схемата дадена в листовката.
3 Фамотидин - сутрин и вечер по едно.
4 Бромхексин - по схемата в листовката,като първия ден дозата е двойна.
5 Аспирин - вечер по един. Пие се месец -два.
6 Витамини - цинк+К+Д+селен.
Какво се случи при мен. Това в разгара на Ковида.Събудих се посред нощ с треска,подскачах от студ. Температура - 39 градуса. Тествах се ( сам в къщи) - отрицателен. Сутринта вече дадох положителен рпзултат. Тъй като бях подготвен с лекарствата ги почнах веднага. До вечерта нямаше и помен от температурата и треската. Вече се чувствах абсолютно здрав. Всеки ден съм се тествал и положителни иезултати давах още 11 дена , но не съм имал АБСОЛЮТНО НИКАКВИ симптоми. При сина по същия начин протече. Всички мои познати , лекували се по тая схема и те това споделят.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Колеги, някой използвал ли е скоро куриерска фирма за доставки от UK на покупка от онлайн магазин с цена около 1000 паунда с избягване на обмитяване?
Габко вече са спрели доставките от UK и доставят само от Германия.
Габиели вече доставят само личен багаж, не приемат пратки от онлайн покупки.
Последно използвах услугите на https://www.ggbg.bg буквално вчера получих пратката, но имат условие да е до 200 паунда и искат платежното за покупката като доказателство а аз ще плащам около 1000 паунда, така че и тоя куриер отпада.
Сега разглеждам http://dostavki.co.uk ужким приемат но никъде не се упоменава дали се обмитяват или не.
 
Нагоре