Оръжейни магазини Росбул Арм

t.marev

Редовен Потребител
Преди време, бях попитал тук във форума, какво е предимството на помеднените чашки и отговорите бяха в стил - "абе не се занимавай с глупости щото ще го скапеш този китайски Браунинг"....Срязах и смачках две-три чашки и качих снимките тук. Май не бяха чисто олово, някаква сплав мааалко по-твърда /ако я ритне мравка, ще си навехне крака/, но доста по-жилава от оловото. Понеже се поразрових тогава, мисля че беше сплав от антимон и олово. После се обадих на Емил Боев /приятел от детинство/ и решихме, че помеднените чашки имат по-малко съпротивление при триене с желЕзната цев и следователно ще фЪркат по-бързо. Тази хипотеза се потвърди частично от факта, че помеднената чашка се забива 1.5 мм по-дълбоко в дъска от чисто оловната. Същевременно при удар в твърда повърхност, помеднената се деформира по-малко. Тези разлики отпращат помеднените чашки в арсенала на специалните видове стрелби.
Благодаря на luft9waffe, че е изровил данните за твърдостта на металите, нещо което мен ме домързя да направя. Ясно се виждат разликите.
Дали помеднените чашки скапват цевта? Най верятно не. Дали е подходящо използването им в спортната стрелба? Според мен, не. Дали е оправдано използването им при специални видове стрелби, определено да.
 

Rosbul Arm

Потребител
Здравейте. Отново е налична платформа за прострелване на оръжие PRM с универсално предназначение. Безплатна доставка при поръчка онлайн!
1f449.png
За повече инфо чукнете тук: https://bit.ly/3gsHlcI
 

Attachments

  • PRM-platforma.jpg
    PRM-platforma.jpg
    251.3 KB · Прегледи: 50

hunter_78

Редовен Потребител
По въпроса за помеднените чашки,бях обещал да кача снимки....ето ги.Не са в оригиналната кутия защото ги прехвърлих в кръгла по разбираеми причини.Ако някой ги иска бих му ги подарил,намират се във Варна.Интересното е че задната част е по тежка и при свободно падане се завъртат с полата на пред.
 

Attachments

  • Screenshot_2023-02-15-18-40-09-411_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2023-02-15-18-40-09-411_com.miui.gallery-edit.jpg
    350 KB · Прегледи: 81
  • IMG_20230215_184158.jpg
    IMG_20230215_184158.jpg
    193.6 KB · Прегледи: 81
  • IMG_20230215_184130.jpg
    IMG_20230215_184130.jpg
    274.1 KB · Прегледи: 73
  • Screenshot_2023-02-15-18-40-32-290_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2023-02-15-18-40-32-290_com.miui.gallery-edit.jpg
    266.6 KB · Прегледи: 82

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Чшш...това са куршуме с "изместен" център,влизат през прасеца и излизат през ухото,медното покритие всъщност е със стелт функция а в балистична траектория над река Рио де ла Плата може да порази цел с големината на индийски орех!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
По въпроса за помеднените чашки,бях обещал да кача снимки....ето ги.Не са в оригиналната кутия защото ги прехвърлих в кръгла по разбираеми причини.Ако някой ги иска бих му ги подарил,намират се във Варна.Интересното е че задната част е по тежка и при свободно падане се завъртат с полата на пред.
Знае ли се, какъв грамаж са? Така, като ги гледам, може да са над 1,3 гр.
 
Последна промяна:

hunter_78

Редовен Потребител
По описание са 1,65 ама.....преди няколко месеца разчиствах и ги прехвърлих от тяхната кутия в такава от jsb и я изхвърлих.
 

Attachments

  • Screenshot_2023-02-16-06-34-34-885_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-02-16-06-34-34-885_com.android.chrome-edit.jpg
    247.1 KB · Прегледи: 55
  • Screenshot_2023-02-16-06-34-58-036_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-02-16-06-34-58-036_com.android.chrome-edit.jpg
    174.3 KB · Прегледи: 55

t.marev

Редовен Потребител
Тоше, ако са 1,65 гр., Браунингът ще види бая зор с тях.
Ники, ще пробваме.....Ако се озори Красавицата, ще ги пренасочим към слонската пушка. Тя сегИ е със оптика и ще видим докъде ще ги фърга. Ще докладвам какво е положението.:cheers:
 

Rosbul Arm

Потребител
Здравейте. Получихме ново зареждане на въздушни пушки от Norica Airguns. Има един нов модел за България: Въздушна пушка Norica Omnia ZRS™ 5.5мм GRS с революционна технология Zero Recoilless System, която се състои в елиминиране на отката в момент на изстрела, осигурявайки на стрелеца максимална точност. Патентовано е от Norica Airguns 1917. За повече информация вижте тук: https://shortly.bg/lPcqU

norica-omnia-zrs-gas-piston.jpg
 

Rosbul Arm

Потребител
Здравейте. Получихме ново зареждане на въздушни пушки от Norica Airguns. Има един нов модел за България: Въздушна пушка Norica Omnia ZRS™ 5.5мм GRS с революционна технология Zero Recoilless System, която се състои в елиминиране на отката в момент на изстрела, осигурявайки на стрелеца максимална точност. Патентовано е от Norica Airguns 1917. За повече информация вижте тук: https://shortly.bg/lPcqU

View attachment 105588
Ето и видео тест / ревю:
 
Нагоре