Моят автомобил.

Grimit

Потребител
И друго става , при работещ двг почваш да ги препипваш един по един , ако има пробил кабел няма начин да не разбереш :crazy: ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Преди месец в темата на Монтанската група бе показана една снимка на "тубингован" Москвич от раните 80.
Това навя една носталгия у мен ;) Та се поразрових за малко тунинг.....
;) ;) ;)



Това бе пусната снимка от монтанчани :worship:
108384.jpg


108382.jpg


108381.jpg


334688.jpg


370613_398.jpg


370638_313.jpg


1260548545_skorosten-lost.jpg


015498605.jpg
 

angelmr

Редовен Потребител
Dejmos написа:
За кабелите са ми казвали една хитрост.
Палиш колата на тъмно и гледаш дали има искри по кабелите, т.е. дали изолацията им е пробита.
Ако няма, значи още не са за смяна.

Това ще свърши работа само ако имаш утечки в изолацията. Ако си с проблем като моя идващ от корозия на контактите или на проблеми вътре в самия кабел никакво светкане няма да видиш, а кабела пак няма да работи адекватно. Аз моите ги смених и от тогава колата заспа. А преди това се чудих от какво ми идва прекъсването.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ауди пожелава лека нощ на Мерцедес.
http://vbox7.com/play:8ac904a0
 
A

Anonymous

Гост
Измислиха оправдание да глобяват за непремахната стара винетка или стикер за ГО. Намалявала зрителното поле на водача, ограничавала видимостта. Значи, докато винетката/стикера е в срок, е малка и няма проблем да е на стъклото, нещо повече, длъжни сме да ги залепим. И за една нощ, в която й срокът е изтекъл, тя мистериозно пораства и става пречка за видимостта :eek: Това ако не е абсурд.

Друг абсурд. Тротоарите са на общината, когато събира такса тротоарно право. Но завали ли сняг, когато трябва да се чисти, изведнъж престава да е на общината и става собственост на ползвателите на сградата до тротоара ??? Интересно, ако някой иска да разположи сергийка или нещо от рода на тротоара през зимата, дали тротоарът става двойна собственост - на продавача за да чисти и на общината - за да му взема пари за това...

Предполагам, че бързо ще се сетите и за още подобни абсурди. Да ги видим.
 
A

Anonymous

Гост
А забелязахте ли на винетките как е написано на английски, къде трябва да се впише рег. номер? Как едното R е написано Я :) .
Dejmos, нека да не са ни виновни все другите. Напълно е нормално да се глобява за не премахнат стар стикер (без значение винетка, гражданска, техн. преглед). Не може да си оставиш всички лепенки за 10 години напред, които да ти заемат половината предно стъкло. При нас идват МПС-та, които имат по няколко актуални винетни стикера (на различни държави). Вероятно можеш да си представиш, как ще изглежда стъклото, ако три поредни години не си маха стикерите. като цяло не разбирам защо трябва да се лепи винетния стикер, след като е записан номера на автомобил на него? Защо трябва да се залепя стикера за гражданска, като така или иначе полицаите не го смятат за доказателство, че имаш гражданска?
 
A

Anonymous

Гост
Не ме разбра.
Според тях винетката започва да пречи на видимостта след като й изтече срока. Същата винетка не е пречела само ден по-рано ???
 

HellBoY

Потребител
По-скоро е за олеснение на проверяващите. Виждал съм автомобили с по 10 налепени седмични , месечни , годишни винетки ... е ако спре пътен полицай такъв автомобил той трябва 10мин. да преглежда коя винетка е актуалната.
 

usera2

Потребител
Доколкото съм чувал глоба има на невалиден стикер. В това число и за гражданската. Аз и много други като мен я плащам на вноски четири пъти, представете си колко стикера ше има ако не ги махам след три години :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
Dejmos Аз те разбрах още първоначално (поне така си мисля). :) Тя си пречи колкото когато е валидна, толкова и когато не е валидна. Глобяват те само, ако си оставил да ти пречи невалидна. След като изтече нейната валидност, тя става непотребна и само заема място. Къде ще си залепиш новата, когато старата ти е заела мястото, където най-малко пречи стикера? ???
 
A

Anonymous

Гост
Истината е, че им трябваше оправдание след първоначалното недомислено изявление, че ще има сериозна глоба за винетки, а се оказа, че нямат законово основание за такава глоба. За замажат положението и да не изглежда толкова глупава ситуацията. И изкараха тази изсмукана от пръстите причина за глоба. Всъщност толкова неща ни накараха да лепим по тия стъкла, че тази глоба изглежда малко лицемерна.
Махам си старите стикери, лепя си новите, дори преди тази кампания. Но все пак оправданието им ми се струва глупаво.

П.П. Мисля, че е въпрос на време някой адвокат да се остави да го глобят 20лв за немахната винетка и после да спре да си лепи винетките, използвайки акта за основание.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Винетките имат специална зона отделена от холограмното изображение, която наподобява (или е същата) покритието на регистрационния номер.
Вероятно знаете, че камерите фокусират именно там и целта е в много близко бъдеще камерите да ловят и нарушители без винетки.
Ако старата винетка си е на мястото, камерата ще установи наличието на винетка, но дали тя е била актуална към момента на снимката няма да може да се докаже.
Затова искат да се маха винетката веднага след като е изтекла.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Стационарните камери са с много висока резолюция и със сигурност ще може да се види валидна ли е винетката. Друг е въпроса че в полицията нямат необходимия ресурс от ИТ специалисти и едва ли ще се захванат с обработката на толкова много снимков материал...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Нали това е идеята да се маха винетката след изтичането на валидността и.
Камерата просто отчита има/няма.
Щом няма, снима. И готово. Няма нужда да гледат валидна ли е или не.
По този начин снима и при превишаване на скоростта. Щом не превишаваш не снима, а щом превишиш, хайде в чувала.
Затова спрятат солидна глоба за непремахната невалидна винетка и не се косят, че нямат IT специалисти.
 

usera2

Потребител
Камери извън населено място не съм чувал да има, а винетка за населено място не се изисква. На новата винетка номера ми почти не се вижда вече, избелял е, а лятото още е далече :)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
usera2 написа:
Камери извън населено място не съм чувал да има, а винетка за населено място не се изисква...
Това, че не си чувал не означава, че няма.
Eтo една, която зная. Мидата на пътя София - Русе. Ела да ти я покажа.
Снима и в двете посоки и много, ама много рядко се случва да не работи. Според стара информация от края на миналата година , камерите са 15, а местата на които са пригодени да се монтират са 30. Казват, че ги местят. Точно тази дано не е била на мястото си, когато миналото лято минах от там като се връщах от София.
Вероятно има и други такива, за които не зная.
 

Attachments

  • Kameri.jpg
    Kameri.jpg
    187.9 KB · Прегледи: 41

ininia

Потребител
ФТКС
Със сигурност има до бензостанцията на Лукойл на магистралата над Ботевград и при два от трите тунела към София.В самата София пък вече нямат брой. ;)
 

Alamo

Потребител
ivodoc написа:
usera2 написа:
Камери извън населено място не съм чувал да има, а винетка за населено място не се изисква...
Това, че не си чувал не означава, че няма.
Eтo една, която зная. Мидата на пътя София - Русе. Ела да ти я покажа.
Снима и в двете посоки и много, ама много рядко се случва да не работи. Според стара информация от края на миналата година , камерите са 15, а местата на които са пригодени да се монтират са 30. Казват, че ги местят. Точно тази дано не е била на мястото си, когато миналото лято минах от там като се връщах от София.
Вероятно има и други такива, за които не зная.

Е що си маркирал мобилните камери? Това са камерите в полицейските коли/засади и за това ти излизат толкова много. Камерите за скорост снимат само при превишаване на скороста над 30км/ч (преди бяха по-малко, но поради много нарушения и малко куки не могат да ги обработят в срок). трафик камерите и скоростните камери снимат в инфрачервения диапазон и нищо освем номера не се вижда. На мота снимка всичко беше черно, имаше силует на кола и ярко греещ номер, при това посред бял ден.
 
A

Anonymous

Гост
А моята беше толкова ясна и подробна, че можеха да я ползват за личната карта.
 
A

Anonymous

Гост
Вчера се върнах от фирмено обучение и един от колегите от друг град, каза че скоро е получил известие, че са го снимали. Оказало са е, че това е снимка от предни пят, когато е идвал на обучение. Предния път бяхме май месец миналата година на обучение. Оказва се, че около 9 месеца е времето за обработка на снимките от камерите. Със сигурност има камери извън населените, като обикновено са поставени на бензиностанции.
 
Нагоре