КРОСМАН пушки и пистолети

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от PUNISHERvw, 16 Септември 2010.

1. domminator

domminator Потребител

Публикации:
    55
    Можете ли да ми кажете какви са размерите на проходните отвори на 2300(клапан,втулка, цев),и може ли някой да даде размери или чертеж на кух дотиквач за двата калибъра 177cal и 22cal :cheers:

2. PUNISHERvw

PUNISHERvw Редовен Потребител

Публикации:
    369
    от:
    София
    Тези снимки съм ги свалил от руски сайт.Моя дотиквач е за 5.5 чертеж нямам,но мога да дам размери ф 5.4 на челото,
    дължина на челото 8.4, страничен отвор за въздуха ф 3.5, централен ф 4.5

Прикачени Файлове:

3. domminator

domminator Потребител

Публикации:
    55
    Мерси колега

4. silver bullet

silver bullet Редовен Потребител

Публикации:
    442
  5. domminator

domminator Потребител

Публикации:
    55
    Може ли някой да ми каже, колко изстрела прави Кросман 2300 с една 12гр бутилка и с каква скорост.
    Минах моят 2240 в 177кал и искам да разбера дали е добре като скорост и брой изстрели

6. traun

traun Потребител

Публикации:
    103
    от:
    София
    и аз да помоля за информация за това http://arms.bg/product/362/vazdushna-pu ... 5-5mm.html гледам я от няколко дни и все повече ме засърбява!!!от данните си вадя извод че ще е доста интересна!

7. dinkata

dinkata Редовен Потребител

Публикации:
    1,774
    от:
    Първомай
    Честно да ти кажа не е толкова интересна... върви колкото ПЦП-тата, а е на светлинни години ЗАД тях :pardon: :cheers:

8. traun

traun Потребител

Публикации:
    103
    от:
    София
    а бе де да знам.аз от моя гледна точка разсъждавам така:имах ПЦП което продадох.на снимката.ама някак си не ме кефеше идеята да тръгна да си стрелям и да помъкна и помпа с мен.да - съгласен съм че е много по разумно да си взема бутилка но като турих на кантар цялата инвестиция и времето през което ще ми доставя удоволствие някяк си нещата не застанаха хоризонтално. :)и за това както писах в друга тема си купих един СО2 H&K Р30 на умарекс.комбиниран - стреля с чашки и топчета.абе не издържах и десет дни без пуцалка!все още не съм стрелял с него.ОБАЧЕ не ми мина крастата и за пушка.та за това питах за въпросния модел на кросман - защото ми се струва някакъв компромисен вариант.не е ПЦП ма не е и пружинка.а и ако се вярва на инфото - 290 м/с си е предоволна скорост.моя асан с баракуда мач даваше 310 м/с.
    и благодаря!!!
    абе нещо не излизат емотиконите

9. shstanchev

shstanchev Модератор Модераторски Екип ФТДМ

Публикации:
    2,362
    от:
    Ловеч
    И аз така се лутах. Пружинка - ПЦП - пружинка.
    Просто вярвай ми Кросмана с газова пружина ще е нещо ~~~
    След като опльокаш една-максимум две кутии чашки ще разбереш че връщане назад няма.
    Аз имам в историята си 4 Хатсана АТ-44 във всички калибри. Смея да твърдя че няма пружинна пушка, която да им излезе насреща.
    Говоря и като точност и като сила.
    Имах и една от най добрите пружинни пушки - Диана 56.
    Окончателно вече съм само с ПЦП-та.

10. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,841
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Това в линка май е малкия кросман(950фута в сек) . Имам впечатления с по-големия му "брат" -първия (и може би единствен в БГ) Trail NP XL(1100фута в сек) . Много добре направена пушка с постоянно 34дж(мерено)"плато" , тиха, точна и с много добра визия . За 1 разходка с нея неусетно може да отидат и 1 малка кутийка чашки , без да те интересува кога и как ще зареждаш въздух .
    Сравнение с Хатсан 125\135 с допълнително сложена ГП изобщо не може да става- поне 2 класи е отгоре . Сравнение с ПЦПто е много по елементарна за употреба и поддръжка - нямаш разправията с помпи , бутилки,зареждания, маркучи, уплътнения и подобни .
    ПЦПто има други предимства , за които "плащаш" с горните разправии .

11. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,707
    Те тука де ;)
    http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=4
    Това , както и горното на Анди си е точно претекста с който се ползва една пружинка била с ГП или не така,че колега след като си имал вече ПЦП и си преценил,че не си за него и нямаш спортни амбиции някакви ,разбира се ,че е по-добре пружинка(квато и да е) от колкото нищо. :cheers:

12. traun

traun Потребител

Публикации:
    103
    от:
    София
    абе ако някога се върна към РСР сигурно ще вляза в отбора на суматраджийте.днес в магазин сафари в младост ги гледах.има изложени 6 бр.може би с такава пушка кефа ще ми е пълен.
    сори за офтопика.
    иначе все повече се зазяпвам в кросмана с газовата пружина.поръчал съм на две места да ми кажат на ква цена и с ква отстъпка може да ми ги намерят.от това което гледам в саитовете си мисля че това ще е мойта пуцалка.кофти че не мога да я видя и пипна на живо.

13. domminator

domminator Потребител

Публикации:
    55
    Някой може ли да ми даде размера на металната цевна кутия за кросман(тази която е на 2300)трябва ми поне да знам колко е Ф-то

14. didarai

Публикации:
    2,707
  15. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТКС ФТДМ

Публикации:
    3,403
    от:
    Троян, Козлодуй
    Тоя с газовата го дават над 180 м/с и цената му е много добра. Ако не рита много и е точен може да се популяризира..

16. didarai

Публикации:
    2,707
    Да!Цената му е добра(там де),но виж за какъв баланс(и то на ПП) става въпрос.Теглото също не е въобще малко.Мерника му е като на Кометата ,а тази му конструкция никак не е добра така,че надали ще става за прецизна/спортна стрелба.По скоро за пликлинг/фън и някоя и друга гад. :shootup:
    Е нали знаеш........хората като чуят ГП(еле пък Нитро Пистън :D) и си мислят ,че са хванали господ за шлифера. ;)

17. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТКС ФТДМ

Публикации:
    3,403
    от:
    Троян, Козлодуй
    Аз за това говоря. То за тези пари спортен пистолет едва ли някой би очаквал...

18. chopara

chopara Потребител

Публикации:
    109
    Някой може ли да ми каже от къде да си поръчам/купя главната тръба за Crosman 2240 на разумна цена, или с какво да я заместя, тръбите със стандартни размери от
    железарията не стават.

19. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    558
    от:
    Пловдив
    Някой да знае от къде да си купя crosman 2250xt.Благодаря

20. FreeMan

FreeMan Редовен Потребител

Публикации:
    1,510