КРОСМАН пушки и пистолети

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! От къде да се снабдя с резервно О-пръстенче на дотиквача за Кросман 2240...в някоя машинарика да се използват такива ?
 

fishermaniac

Потребител
Някой има ли лични впечатления за кросман мултипъмп 1389 или 2289,и дали някъде в България може да се купят?
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Ето ми новите варианти за пищака най-горната цев е 4.5 с дължина 47.9 см.от Славия 631,другата е 5.5 с дължина 44.4см.от китайка .Цевта на пищака е от Кросман 2250 е 5.5 с дължина 37см.Късия резервоар е дълъг 25 см, другия е 33.5см без дължината на куйкфила .Сега ми остава по-натам да си намеря още една цев в 4.5 дълга 37 см.и ЛЕГО-то ще е готово напълно.Кеф ти пушка,кеф ти пищак калибъра е по желание.Много мерси на Павле за изработката на нещата. :cheers: :cheers: :cheers: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 

Attachments

  • Изображение1056.jpg
    Изображение1056.jpg
    146.5 KB · Прегледи: 271
  • Изображение1057.jpg
    Изображение1057.jpg
    159.7 KB · Прегледи: 222
  • Изображение1058.jpg
    Изображение1058.jpg
    179.4 KB · Прегледи: 229
  • Изображение1059.jpg
    Изображение1059.jpg
    144.4 KB · Прегледи: 221
  • Изображение1052.jpg
    Изображение1052.jpg
    187.3 KB · Прегледи: 238

lynx

Редовен Потребител
Страхотен е патлака, тоя модел е създаден за тунинги. :bravo: :bravo:
Ако някога си взема пистолет, най-вероятно ще е същия модел.
 

didarai

Редовен Потребител
Ново от кросман MSR77MPC :
01-16-13-04-breakbarrel-Nitro-Piston-M4.jpg



http://www.crosman.com/airguns/rifles/b ... rrel/30062
........с фабричен хамстер ;), двустепенен спусък,ГП и сваляща се ръкохватка/мерник и мушка.В 4,5 е и я дават над 22 дж.

Това явно и е първообраза.Вижте цената за пушка с фабрично ГП и включена оптика ;)
http://www.crosman.com/airguns/rifles/b ... rrel/30005
 

fishermaniac

Потребител
Колега,с китайската цев каква точност постигаш на 30-40 метра,защото и аз мисля да правя такава комбинация.Ако имаш и снимки на мишени ще е супер,мерси.
 

didarai

Редовен Потребител
Aй честито на феновете ;)
mav77.jpg

http://www.crosman.com/airguns/rifles/lever/UL77
На снимките за даунлоуд има разлика обаче :

пп

Benjamin MAV 77 Underlever
The Benjamin MAV 77 underlever rifle is going to force Crosman to recognize spring-piston air rifles instead of just calling them all breakbarrels. This is the TX-200 copy from BAM that was once sold by Pyramyd Air. When the quality dropped off, it was discontinued. Hopefully, Crosman will watch the quality on this one.

They didn’t have a firm retail price yet, but hopefully it’ll be significantly under the TX. Otherwise, why buy it? I may test one for you, but I already know that BAM can make a great rifle when they want to. I think it all comes down to price
.

пп2
Тук се казва, че идва в края на март и началото на април и заедно с оптиката ще е около 350$
http://www.youtube.com/watch?v=OhT-btwZtHc
 

Attachments

  • UL77.png
    UL77.png
    642.9 KB · Прегледи: 180

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
То много хубаво ама сега да видим кой ще ги вкара в БГ и ако ги вкарат на каква цена инак в кал 4,5 ако я има право едната ми пушка отива на тезгяха и като се замисля ще е ПЦП-то с всичките му амбалажи ;)
Инак на външен вид си е чист БАМ но тази която показват на клипа е без облечена цев като гледам и няма да ми хареса ако така ще я предлагат.
 

didarai

Редовен Потребител
Тооооо може и никой да не си счупи краката да ги вкарва.Ако стане,със сигурност ще са над 500 лв(сигурно по-близко до 600).Съдейки по другите кросмански цени сравнени с тези тук,а и конкурента(Хасан доминатор) си е там.Но нали до сега и да искахте не можехте да намерите този модел нов и в 4,5 мм.Сега поне ако има кой да я домъкне от САЩ има надежда.Горе в цитата се казва ,че Пирамид.еър са спрели БАМ40 заради влошеното качество,а сега кросман ще го наблюдават и уж ще е по-добро.Иначе мисля със сигурност модела ще е без облечената цев(заради по ниската цена).Лично аз не съм възхитен от модела.Допира ми с него се изчерпва с 10-тина изстрела(БАМ 40) и стрелях с него добре , но този приклад въобще не ме кефи(една от причините заради която не взех една 2-ра ръка про-спорт,а предпочетох да работя върху нов ЦФХ).Заключването на лоста отпред много афиф ми се вижда и почти сигурно е пластмаса.ГП не може да се сложи.Може в крайна сметка като цяло нещата да са на кантар,но за стрелящ рядко стрелец със сигурност резултата ще е по-лесно достижим с ГП,тежка пушка и ФТ приклад.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
didarai написа:
Тооооо може и никой да не си счупи краката да ги вкарва.Ако стане,със сигурност ще са над 500 лв(сигурно по-близко до 600).Съдейки по другите кросмански цени сравнени с тези тук,а и конкурента(Хасан доминатор) си е там.Но нали до сега и да искахте не можехте да намерите този модел нов и в 4,5 мм.Сега поне ако има кой да я домъкне от САЩ има надежда.Горе в цитата се казва ,че Пирамид.еър са спрели БАМ40 заради влошеното качество,а сега кросман ще го наблюдават и уж ще е по-добро.Иначе мисля със сигурност модела ще е без облечената цев(заради по ниската цена).Лично аз не съм възхитен от модела.Допира ми с него се изчерпва с 10-тина изстрела(БАМ 40) и стрелях с него добре , но този приклад въобще не ме кефи(една от причините заради която не взех една 2-ра ръка про-спорт,а предпочетох да работя върху нов ЦФХ).Заключването на лоста отпред много афиф ми се вижда и почти сигурно е пластмаса.ГП не може да се сложи.Може в крайна сметка като цяло нещата да са на кантар,но за стрелящ рядко стрелец със сигурност резултата ще е по-лесно достижим с ГП,тежка пушка и ФТ приклад.
Не искам да казвам кой как да си прави пушката, ама с тия ГП малко се пооляха коментарите в последно време, че едва ли не само с ГП можело да се търсят резултати - това въобще не е вярно щото си има пушки с пружини които имат перфектна точност! ГП-то маха недостатъците по скоро на пушките в по-ниския ценови клас, ако мога така да се изразя. Колко Диани, АА, HW (тези имат такъв модел всъщност) и т.н. реномирани марки предлагат ;)
Разбира се, че приклада не може да е удобен за всички не на всички им е удобен или им харесва, за мен пък е прекрасен никога съм нямал забележки, само ако имаше една накадка на ръкохватката и щеше да е приказка :)
Инак и аз предполагам че ще се улеят с цената ако я вкарат ;) а БАМ 40 кал. 4,5 и втора ръка нямаше от де да се вземе, не само нов :wall: А пък и детайла който заключва цевта ако е от пластмаса и не е облечена цевта по-добре да си взема Хатсан по-тънко ще ми излезе ;)
 

didarai

Редовен Потребител
ГП не е панацея.Всеки стрелял с такава го знае.Пушката си остава пружинка и с нея.В случаите обаче когато намалява отката ,а запазва скоростта е незаменима.Аз по-скоро бих казал,че при пушките с малък откат разликата не е толкова осезаема,от колкото за нисък клас пушки.За мен например стрелбата с Комета 400 си е достатъчно добра и с оригиналната и пружина,но слагането на ГП няма да остане без ефект.За Метеора/Нориката и 125-цата обаче съвсем не е така.Другите предимства също всеки ги знае.Говоря,че с нея и останалото се осигурява предимство за неподготвен/непостоянен стрелец.За този който стреля редовно и във вятър и в студ и в жега , винаги е във форма и има добри резултати с ПП не е толкова важен нито приклада нито липсата на ГП.А теб те видях как се сгъваш(друг май не съм виждал и на снимка с такава поза),щото си висок и слаб и го можеш.На теб хамстер,възглавничка и ФТ приклад не ти трябват,ама за останалите всяко малко предимство е от полза.Не казвам,че пушката е лоша.При мен условията налагат други мерки.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
По-скоро ще е към 700лв.,което автоматично би следвало да насочи твърдите фенове на Б40-ката към оригинала.От БАР ще стъпи към 450 паунда тотал.Това заедно с AA FAC Tunning Kit(export).
Говорим за буков приклад и избор между стандартна или карабинна версия.
Имал съм Б40 и я харесвам.Но сравнена с повечето модели на АА,Вайраух и Диана, е компромис.
Прикладът е добър,дървото-кенеф,Любчо е прав за накатката.
Бих предпочел,обаче това http://www.hesvanzweeden.nl/contents/nl/d77.htm ,щото не съм привърженик на фиксираните цеви.Master и Challenger ще стъпят на 850-900 лв. ,а ги хвалят повече от всичко на АА и Раух като спусък и стрелба от кутията.
Линкът нещо не работи-имам предвид Walther LGV Challenger и Master.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
luft9waffe написа:
По-скоро ще е към 700лв.,което автоматично би следвало да насочи твърдите фенове на Б40-ката към оригинала.От БАР ще стъпи към 450 паунда тотал.Това заедно с AA FAC Tunning Kit(export).
Говорим за буков приклад и избор между стандартна или карабинна версия.
Имал съм Б40 и я харесвам.Но сравнена с повечето модели на АА,Вайраух и Диана, е компромис.
Прикладът е добър,дървото-кенеф,Любчо е прав за накатката.
Бих предпочел,обаче това http://www.hesvanzweeden.nl/contents/nl/d77.htm ,щото не съм привърженик на фиксираните цеви.Master и Challenger ще стъпят на 850-900 лв. ,а ги хвалят повече от всичко на АА и Раух като спусък и стрелба от кутията.
Линкът нещо не работи-имам предвид Walther LGV Challenger и Master.
Стефане провери линка наред ли е, че не ми го отваря ??? може и при мен да е проблема знам ли.

ПП: Мерси, Walther LGV Challenger и аз бях чел за него някъде доста добра пушка си е, и хубава изработка :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Макар и не в темата, но като стана въпрос за модела - ЕТО едно добро превю в 6 страници.
 

didarai

Редовен Потребител
luft9waffe написа:
По-скоро ще е към 700лв.......
........Любчо е прав за накатката.
Наш'те хора ще махнат оптиката и ще си стиснем ръцете на 600 лв .И тогава обаче за тези партяги един доминатор с всичките му екстри,читава цев + ГП ще е труден за пренебрегване.
Последният път когато стрелях в жега , такава пот се ля,та накатката въобще не помогна.Помогна ми кърпата с която се пазех от слънцето и преди стрелба си бършех дланта.За тва и на новият приклад на цфх-са няма и да му слагам,а и той позволява друг тип стрелба/хват,с още по-малко влияние на стрелеца върху точността.Изпробвах го.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Това е най -късия ми вариант на пищака с 30 см.цев.
 

Attachments

  • Изображение1108.jpg
    Изображение1108.jpg
    179 KB · Прегледи: 310
  • Изображение1109.jpg
    Изображение1109.jpg
    119.7 KB · Прегледи: 224

didarai

Редовен Потребител
Нагоре