КРОСМАН пушки и пистолети

Дискусия в 'Компресионна Пневматика' започната от PUNISHERvw, 16 Септември 2010.

1. PUNISHERvw

PUNISHERvw Потребител

Публикации:
    326
    от:
    София
    Какво стана с темата за Кросман пушки и пистолети?Защото ме интересува инфото за Кросман 2240,ако може да е на отделна тема или да се пише за него в темите за бенджамина и марудера.

2. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    3,388
    от:
    Троян, Козлодуй
    Re: КРОСМАН пушки и писолети

Аз също скоро си купих такъв, но сега е в бокса за тунунг. Ще пиша като стане готов. Съгласен съм да има тема за пистолети Кросман, но не специално за 2240 а и за подобните нему....

3. cdman

cdman Администратор Модераторски Екип

Публикации:
    1,489
    от:
    София

Виждам че темата е зачезнала :) ще я открия днес - вероятно е слята и нещо се е объркало

4. CaMyPau

Публикации:
    3,388
    от:
    Троян, Козлодуй
  5. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,488

Към колегите закупили 2240:
    Ще чакаме да споделите впечатления,групи ,скорости ,а може и снимки.Някой май беше поръчал и комплект за пълнене с въздух.Кво стана?.Аз също си мисля за такъв пистолет.Сега остава да настроя и жената да си мисли така ;).Евентуално по Коледа някой дъртак в червено(от ЕКОНТ ;)) ще ми го донесе живот и здраве.Честно казано ми се иска да си взема такъв с дълга цев(2250 или 2300),за да не се налага и с цев да се занимавам,но май по нашите магазини ги няма.Друг вариант е да чакам лятото и ако брат ми идва насам от щатите да ми донесе един.Ще видим.

Междувременно ето и малко снимки на тунинговани
    http://www.airgunartisans.com/Crosman_2240.htm
    и минимума който аз бих направил:
    Нови чирени,
    ръкохватка за зареждане отляво,
    плаваща цев,
    бързомерец
    и разбира се персоналните предпочитания(подобрения) в скоростите и спусъка.

Правило три го знаеш....

пп
    Не бях ги чел правлата.Само предполагах,но не и че се спазват толкова стриктно(особено след уточнението ;))
    Щом има правила,правилно е да се спазват.
    Насилието изчезна,а за протокола....по живи твари не стрелям. :cheers:

6. PUNISHERvw

PUNISHERvw Потребител

Публикации:
    326
    от:
    София

Някой може ли да ми поръча тази част , в която се завива по голямата бутилка от 88 гр.или да я изработи евентуално .Аз стигнах до тук сега ми трябва повече въздух за :rambo:.

Прикачени Файлове:

puxli харесва това.
  7. didarai

Публикации:
    2,488

Може да не е точно за тази тема и ако не , някой мод да премести поста,но ще питам тук понеже става въпрос за същата 88 гр. бутилка с СО2.Колега иска да си я направи за многократна употреба и да си пълни след като веднъж вече е продупчена от иглата.Става ли с преходник-клапан като този на скицата по-долу.

8. павле

павле Потребител

Публикации:
    177

Мога да се похваля вече с два кросмана енин пцп .
    И още едн на диосксид които работи без балончета пълня го направо от пожарогасителя.
    Но имам проблем загубих си зарядното за фото апарата и не мога да снимам :'(

9. CaMyPau

Публикации:
    3,388
    от:
    Троян, Козлодуй

Пита ли твоя човек колко пари ще иска да ми направи и на мен цевна кутия ???

10. didarai

Публикации:
    2,488

Защо масово при тунинг на този пистолет,се прави нова цевна кутия?

11. sainnerman

sainnerman Потребител

Публикации:
    118

защото модела 2240 е само пластмасова кутия , другите са с метална 2300 Т и т.н

12. CaMyPau

Публикации:
    3,388
    от:
    Троян, Козлодуй

.. и на оригиналната няма захващане за оптика, както и захващането на цевта е много мижаво..

13. Вячеслав

Вячеслав Потребител

Публикации:
    372
    от:
    Пловдив

Много просто ;) Оригиналния модел се предлага само с някакво подобие на пластмаса. Неприятен полиетилен или нещо от сорта. След няколко разглобявания започва да поддава. Предвид ниската цена е по-рентабилно да си вземеш такъв и да си направиш от метал. Другата причина е ,че няма монтажи за оптически или какъвто и да е друг прицел. Иначе с малко по-дълга цев става вълшебство. ;) Ама тези ,които го имат знаят. :D

14. sainnerman

sainnerman Потребител

Публикации:
    118

аз си купих от Холандия такива на кросман стойки за сахващане на цевта ,монтирал съм един бързомерец ,не седи лошо даже е доста стабилна ,но май и аз ще минавам на метална цевна кутия по добра визия има като че ли!

15. biserterziyski

biserterziyski Потребител

Публикации:
    116

Павле,даи моля те кординати на твоя стругар за цевна кутия и резба(втулка) за заглушителя :crazy:

16. didarai

Публикации:
    2,488

Тук продават барабар с цеви в комплект.Има и други интересни неща за кросманите.Лошото е ,че е в Канада.
    http://www.dlairgun.com/Crosman-Accessories.html
    А за 1377 по нашите места някой чувал ли е нещо?

17. sainnerman

sainnerman Потребител

Публикации:
    118

слаба работа стрелял съм с такъв трябва да помпаш като луд до като изкараш някаква прилична скорост не си заслужава парите по нашите ширини , за щатие ок като цена ;)

18. Anonymous

Anonymous Гост

Притев на колегията...
    Имам следното питане:
    искам да си взема един Crosman 22.. серията,четох за 2250 са по добри заради металната си цевна кутия(вярно ли е).И ако може колега запознат с модифицирането на такъв пистолет в ПЦП да внесе малко светлина.
    Мислех за следните промени:
    подмяна на цевта с по-дълга.
    Обличане на цевта и заглушаване.
    и най-важното ....преработка в ПЦП. :yahoo:
    Да видим какво ще излезе накрая.
    Още не съм закупил пистолета така ,че дайте съвети какъв и от къде.
    Ето това съм набелязал за сега : http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=236_146&products_id=923
    Поздрави на всички... :cheers:

19. павле

павле Потребител

Публикации:
    177

На двата кросмана цевната кутия е пласмасова .
    2250 има предимства че има монтажи за оптика които ако правиш нова метална цевна кутия са ненужни има и прклад и по дълга цев а кросманските цеви са добри.

20. sainnerman

sainnerman Потребител

Публикации:
    118

търся някой мераклия да ми изработи дървени или кокалени чирени за 2240 ако има мераклий да се обадят или ако някой познава в софия майстор да каже :cheers:

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена