КРОСМАН пушки и пистолети

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Какво стана с темата за Кросман пушки и пистолети?Защото ме интересува инфото за Кросман 2240,ако може да е на отделна тема или да се пише за него в темите за бенджамина и марудера.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Аз също скоро си купих такъв, но сега е в бокса за тунунг. Ще пиша като стане готов. Съгласен съм да има тема за пистолети Кросман, но не специално за 2240 а и за подобните нему....
 

cdman

Администратор
Re: КРОСМАН пушки и писолети

PUNISHERvw написа:
Какво стана с темата за Кросман пушки и пистолети?Защото ме интересува инфото за Кросман 2240,ако може да е на отделна тема или да се пише за него в темите за бенджамина и марудера.

Виждам че темата е зачезнала :) ще я открия днес - вероятно е слята и нещо се е объркало
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Някой разполага ли с подобно животно и ако е да, моля да даде малко инфо от 1-ва ръка...

http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%BAa-crosman-benjamin-392-pump-5.5-%D0%BC%D0%BC.html

_________________4c62b32f9af0b.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Към колегите закупили 2240:
Ще чакаме да споделите впечатления,групи ,скорости ,а може и снимки.Някой май беше поръчал и комплект за пълнене с въздух.Кво стана?.Аз също си мисля за такъв пистолет.Сега остава да настроя и жената да си мисли така ;).Евентуално по Коледа някой дъртак в червено(от ЕКОНТ ;)) ще ми го донесе живот и здраве.Честно казано ми се иска да си взема такъв с дълга цев(2250 или 2300),за да не се налага и с цев да се занимавам,но май по нашите магазини ги няма.Друг вариант е да чакам лятото и ако брат ми идва насам от щатите да ми донесе един.Ще видим.

Междувременно ето и малко снимки на тунинговани
http://www.airgunartisans.com/Crosman_2240.htm
и минимума който аз бих направил:
1286106386_igcp7864_2240matt640x480.JPG

Нови чирени,
ръкохватка за зареждане отляво,
плаваща цев,
бързомерец
и разбира се персоналните предпочитания(подобрения) в скоростите и спусъка.

Правило три го знаеш....


пп
Не бях ги чел правлата.Само предполагах,но не и че се спазват толкова стриктно(особено след уточнението ;))
Щом има правила,правилно е да се спазват.
Насилието изчезна,а за протокола....по живи твари не стрелям. :cheers:
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Някой може ли да ми поръча тази част , в която се завива по голямата бутилка от 88 гр.или да я изработи евентуално .Аз стигнах до тук сега ми трябва повече въздух за :rambo:.
 

Attachments

  • C-EXAMPLE.jpg
    C-EXAMPLE.jpg
    35.3 KB · Прегледи: 736
  • DSC00226.JPG
    DSC00226.JPG
    503 KB · Прегледи: 935
  • DSC00230.JPG
    DSC00230.JPG
    503 KB · Прегледи: 676

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Може да не е точно за тази тема и ако не , някой мод да премести поста,но ще питам тук понеже става въпрос за същата 88 гр. бутилка с СО2.Колега иска да си я направи за многократна употреба и да си пълни след като веднъж вече е продупчена от иглата.Става ли с преходник-клапан като този на скицата по-долу.
1286113333_lhnz3967_334800x600.JPG
 

павле

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Мога да се похваля вече с два кросмана енин пцп .
И още едн на диосксид които работи без балончета пълня го направо от пожарогасителя.
Но имам проблем загубих си зарядното за фото апарата и не мога да снимам :'(
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Пита ли твоя човек колко пари ще иска да ми направи и на мен цевна кутия ???
 

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Защо масово при тунинг на този пистолет,се прави нова цевна кутия?
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

защото модела 2240 е само пластмасова кутия , другите са с метална 2300 Т и т.н
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: КРОСМАН пушки и писолети

didarai написа:
Защо масово при тунинг на този пистолет,се прави нова цевна кутия?
.. и на оригиналната няма захващане за оптика, както и захващането на цевта е много мижаво..
 

Вячеслав

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Много просто ;) Оригиналния модел се предлага само с някакво подобие на пластмаса. Неприятен полиетилен или нещо от сорта. След няколко разглобявания започва да поддава. Предвид ниската цена е по-рентабилно да си вземеш такъв и да си направиш от метал. Другата причина е ,че няма монтажи за оптически или какъвто и да е друг прицел. Иначе с малко по-дълга цев става вълшебство. ;) Ама тези ,които го имат знаят. :D
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

аз си купих от Холандия такива на кросман стойки за сахващане на цевта ,монтирал съм един бързомерец ,не седи лошо даже е доста стабилна ,но май и аз ще минавам на метална цевна кутия по добра визия има като че ли!
 

biserterziyski

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Павле,даи моля те кординати на твоя стругар за цевна кутия и резба(втулка) за заглушителя :crazy:
 

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Тук продават барабар с цеви в комплект.Има и други интересни неща за кросманите.Лошото е ,че е в Канада.
http://www.dlairgun.com/Crosman-Accessories.html
А за 1377 по нашите места някой чувал ли е нещо?
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

didarai написа:
Тук продават барабар с цеви в комплект.Има и други интересни неща за кросманите.Лошото е ,че е в Канада.
http://www.dlairgun.com/Crosman-Accessories.html
А за 1377 по нашите места някой чувал ли е нещо?
слаба работа стрелял съм с такъв трябва да помпаш като луд до като изкараш някаква прилична скорост не си заслужава парите по нашите ширини , за щатие ок като цена ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Притев на колегията...
Имам следното питане:
искам да си взема един Crosman 22.. серията,четох за 2250 са по добри заради металната си цевна кутия(вярно ли е).И ако може колега запознат с модифицирането на такъв пистолет в ПЦП да внесе малко светлина.
Мислех за следните промени:
подмяна на цевта с по-дълга.
Обличане на цевта и заглушаване.
и най-важното ....преработка в ПЦП. :yahoo:
Да видим какво ще излезе накрая.
Още не съм закупил пистолета така ,че дайте съвети какъв и от къде.
Ето това съм набелязал за сега : http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=236_146&products_id=923
Поздрави на всички... :cheers:
 

павле

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

На двата кросмана цевната кутия е пласмасова .
2250 има предимства че има монтажи за оптика които ако правиш нова метална цевна кутия са ненужни има и прклад и по дълга цев а кросманските цеви са добри.
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

търся някой мераклия да ми изработи дървени или кокалени чирени за 2240 ако има мераклий да се обадят или ако някой познава в софия майстор да каже :cheers:
 
Нагоре