КРОСМАН пушки и пистолети

gogan64

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Никой ли не забеляза че на първата снимка с прекрасната модификация на спусък за серията 2240-2250-2300 и др. липсва нещо.Пружинката на основния запъвач. :crazy:Намерих я в завършен вид за тези които искат да усъвършенстват своят пистолет/пушка/ с отличен спусък.
 

Attachments

  • 2-stage.jpg
    2-stage.jpg
    275 KB · Прегледи: 488

gogan64

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Това което показваш е оригиналния,с два лоста-запъвач и спусък.А Този е част от тунинг,и то отличен.
 

Attachments

  • 2-stage.jpg
    2-stage.jpg
    275 KB · Прегледи: 327

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Колеги ,в темата която беше преди да бъде изтрита за Кросман пушики и пистолети бях постнал един чертеж- схема за стругар с размери на метална цевна кутия за 2240 , ако някой я е свалил и е има, ако може да ми я изпрати че не мога сега да я намеря :wall:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: КРОСМАН пушки и писолети

sainnerman написа:
Колеги ,в темата която беше преди да бъде изтрита за Кросман пушики и пистолети бях постнал един чертеж- схема за стругар с размери на метална цевна кутия за 2240 , ако някой я е свалил и е има, ако може да ми я изпрати че не мога сега да я намеря :wall:

И на мен би ми била полезна, ако Светльо пази някой архив и има време да ровне ще е супер...
 
A

Anonymous

Гост
Re: КРОСМАН пушки и писолети

gogan64 написа:
Никой ли не забеляза че на първата снимка с прекрасната модификация на спусък за серията 2240-2250-2300
Един прекрасен спусък би се характеризирал с усилието упражнено върху него. От снимката едва ли може да се придобие представа за това. Хубаво е, ако са представени и такива данни.
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

cdman пазиш ли наистина някъкъв архив на темата за кросман пистолети и пушки незнайно защо е изтрита..... :eek: :(, защото наистина там бях постнал размерите на металната цевната кутия от едини руски форуми... които са важни за потребителите на на този това оръжие !!!!очаквам адекватен отговор !
 

Иван Димов

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

това ли ти трябва?
 

Attachments

  • 2240.JPG
    2240.JPG
    61.9 KB · Прегледи: 1,030
  • 2240-1 (1).JPG
    2240-1 (1).JPG
    29.5 KB · Прегледи: 387
  • 2240-2.JPG
    2240-2.JPG
    29.7 KB · Прегледи: 456

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Не че е някаква особена трудност да се сети човек за технологията на производството и',но ето този как си я прави:
http://anotherairgunblog.blogspot.com/2 ... -post.html
В три части е,а линка е само на първата.Другите са в страничното меню на страницата.
 
A

Anonymous

Гост
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Ето едно чертежче на цевна кутия и от мен.
983741.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

А каква ще е разликата (в кои размери), ако се използва 4,5 мм цев?До колкото знам на повечето марки(пружинки като евентуални донори) външният диаметър на 5,5 и 4,5 е еднакъв.На сайта на Кросман обаче предлагат 2 варианта на цевната кутия за различните калибри.Някой да знае защо?.
 

Иван Димов

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Освен диаметъра на дотиквача,не виждам къде другаде трябва да се променя. :pardon:
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

didarai написа:
Не че е някаква особена трудност да се сети човек за технологията на производството и',но ето този как си я прави:
http://anotherairgunblog.blogspot.com/2 ... -post.html
В три части е,а линка е само на първата.Другите са в страничното меню на страницата.
>
Didari не е въпроса кака се прави ??? , а в размерите.... но това като така наречен конструктор би трябвало да го знаеш , че тия неща се правят по чертеж а не с чук и длето :nonono:
 

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Иван Димов написа:
Освен диаметъра на дотиквача,не виждам къде другаде трябва да се променя. :pardon:
Ами и аз така си мисля,но тогава ония за какво продават 2 различни?Другото което ми минава през главата е външния диаметър да е различен на техните цеви.
----------------------------
@sainnerman
Честно ти казвам въобще не разбрах за какво говориш.Никъде не съм се "наричал" конструктор,но и това не ми е чуждо.Завършил съм технолог,често ми се налага да си използвам знанията придобити като такъв ,а с чертежи работя всеки ден.Линка съм го дал като демонстрация на технологията на изработка.Вярно ,че някои моменти могат да се спестят от нея и човека там се престарава,но вижда се,че е свършил работата добре.Със сигурност ,ако не чертеж поне скица си е използвал,и очевидно не работи с чук и длето. А ако под "как се прави" се разбира технологията,то тя е точно толкова важна колкото и чертежа,щото чертеж с някакви размери,които обаче си нямаш и на представа как да постигнеш не важи изобщо. :-\
 

didarai

Редовен Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Link към Кросман форума.Има интересни неща.
Вече си формулирах и поръчката за заготовка от която нататък ще се развиват нещата,остава живот и здраве,брат ми да си дойде лятото и да ми я домъкне. :yahoo:
Единствено още не съм решил в 4,5 или в 5,5 да е.Не съм намерил още данни за това колко м/с ще е 4.5 мм чашка през 24" цев. ???.От къстъм шоп-а карабините идват с метална цевна кутия,така ,че работата ми на половина намалява. :)
--------------------
+ link към поредния брой къстъм-изации,но такава около която се въртят моите намерения още не съм намерил.

ПП
Порових се малко из форума на Кросман.Един твърди,че 2400 в 4,5 мм с 0,5 гр. чашка ,от 24" дълга цев излиза с 190 м/с (+- 15 м/с) което прави около 10 джаула.Твърди също ,че с малки доработки лесно ще се вдигне енергията до 13 дж. което е приемливо за мен.Друго което прочетох е ,че 5,5 мм. и 4,5мм. цеви са с един същ външен диаметър,а също така и че 4,5 мм били по-качествени от 5,5 от които имало чести оплаквания.Друг собственик обаче на 2 цеви в 22 кал и една в .177 твърди ,че първите две съвсем леко са "назад" от 4,5 милиметровата.Замервал съм 2260 с хронографа на Sury и даде 156 м/с с 1 грам чашка.В момента същата пушка е модифицирана и собственика и твърди,че е осезаемо по-мощна,но за сега няма с какво да замеря и коментарите за модификациите,ще оставя за по-късно.
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Ето какво е правено по него:
Стоманена нова цевна кутия , удължен стоманен затворен болт ,нова обувка за спусъка ,сменени болтове с инчови шестограмови , нова по-силна пружина на ударника, уплътнен трансферен порт с о-пръстен , полиран спусък , полиран ударник , бързомерец 1х35 ,преходник за модератор
Графиката показва че прави 25 изтрела от 142.8 до 132.3 м/с с 14.8 gr чашка ,след което скороста пада драстично
Най важното което не съм пипал още е клапана това, което трябва да се направи за да се вдигне скороста разбирасе за сметка на изтрелите е по-долу в приложената снимка
Другото което си мисля е да го пробвам в 4.5 кал. :cheers:
 

Attachments

  • IMG_8323.JPG
    IMG_8323.JPG
    195.8 KB · Прегледи: 358
  • IMG_8327.JPG
    IMG_8327.JPG
    236.6 KB · Прегледи: 301
  • IMG_8330.JPG
    IMG_8330.JPG
    169.7 KB · Прегледи: 455
  • test 2240.JPG
    test 2240.JPG
    96.2 KB · Прегледи: 263
  • valve.jpg
    valve.jpg
    25.5 KB · Прегледи: 405

павле

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Браво много готин пищов е станал.
Цевната кутия от родното производство ли е или я поръча от вън?
Аз утре съм намислил да пробвам една кретения ще напълня този кросман дето го направих на пцп с диоклид сега има резервоар от над 73.5 кубика които пълен с течен диоксид ще трябва да даде над 100 истрела . :rambo: имам бая залежали чашки от ефтините за бастисване и един пълен пожарогасител с диоксид и съм отпуска .
Ако имах и хронограф за пробите :yahoo: .
 

sainnerman

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Благодаря ти Павле, всичко съм поръчвал от вън стойноста е горе доле 1,5 от стойноста на пистолета ,можех и в домашни условия да ги напрявя ,но исках да е пипнато като хората , едни дървени чирени добри му трябват и клапан да пипна.и ще заспи ... мисля че повече не трябва за co2 , мислил съм и за и за HiPAC на 2500 psi но проблема е че нямаш равна скорост там 4 до 5 изтрела силни от 750 до 500 fps и това е. все пак искам да и4ма визия на пистолет и не желая да го превръщам в пушка имам си достатъчно такива ;)
 

павле

Потребител
Re: КРОСМАН пушки и писолети

Днеска пострелах малко преди да завали и направих теста които исках.
Стреля си ПЦПто и с диоксид без проблем направи 50 хубави истрела с едно зареждане като стрелката на манометъра стоеше закована на 50 бара силата си е като с оригиналната кросманска механика без разлика само дето има по як преразход.
 
Нагоре