КРОСМАН пушки и пистолети

shooter

Потребител
Проведохме първите полеви изпитания на кросмана
Резервоара е 148 см3
От 180 до 100 атм направи 70 изстрела
в 10 м коридор са 55 бр. /290 -300- 290 м/с/ в диапазона 170 - 110 атм
разхода е около 6.4 см3/J
На този етап мн. добре
Предстоят експерименти на по ниски скорости :)
Вероятно и редуктор
 

lynx

Редовен Потребител
Като гледам какво сте постигнали, май е по-добре да не я пипате.
Отличен резултат, особено разхода.
Пробвайте я на мишена, може да си е супер и да не трябва повече да се човърка.
А и от редуктора ще падне сериозно мощноста.
 

shooter

Потребител
Теоретично
от 200 до 110 атм, ако има редуктор
би трябвало да има 68 изстрела на 290 м/с
или 92 бр. на 250 м/с :)
 

lynx

Редовен Потребител
Сега както е настроено, като сложите редуктора и веднага едни 15-20 метра ще паднат надолу и тогава ще трябва да се изброят изстрелите.
С редуктора също ще падне играчка за да се нацели "правилното" налягане, но сегашните настройки са обещаващи.
Както беше писал един руски редукторен гуру ;) "Винаги приключвай настройките с настройката на редуктора. Той е последното звено за настройване на пушката."
 

shooter

Потребител
Проблема при настройките на редуктора идва
от два основни момента
- с колко пада налягането в задредукторната камера при изстрел
и дали клапана работи коректно при това моментно ниско налягане / от тук идва преразхода при редукторните пушки - при AA EV 2 например, разхода е близо 12см3/J /
- какъв е хистерезиса на редуктора - доколко бързо сработва той при тази описана по горе промяна на налягането

В предните си съобщения XMAN е дал информация по първата точка
и имам основание да смятам, че описаните от Lynx проблеми са решени
предварително, въпрос на обем на задредукторната камера
 

lynx

Редовен Потребител
shooter написа:
.......от тук идва преразхода при редукторните пушки при - при AA EV 2 например, разхода е над 12см3/J /
От къде са тези данни?
Ето го разхода на Божидаровата Ева:
index.php
 

shooter

Потребител
Сори :)

Точно по някой данни, които беше писал Божидар навремето съм си правил
сметки за мене, но явно те не са били коректни или просто са фабричните настройки
Не съм искал да обидя на никого пушката
А може това да ми се е въртяло в главата -
от темата за АА писано от Божидар

"Отговор #42 -: януари 14, 2009, 21:51:00 pm »

Относно отривите си мисля, че ако се направи замерване с JSB коридора ще падне до под 2м/с. Не го направих, защото JSB чашките са свършили при Иво и не ми се хабяха напразно.
Пушката има редуктор, но си мислех , че е настроен на по-високо налягане. Резервоара по външни замервания и предполагаема стена на цилиндъра 2,5мм е приблизително 210сс
Поне се успокоих малко, защото си мислех, че Daystate Grand Prix не се справя много добре с платото. Там резултатите са аналогични, само че има мнооооого повече изстрели в плато.
P.S. Не видях, че сте писали преди да пусна поста

Po= 200 Начальное давление, атм
P1= 80 Конечное давление,атм
V= 210 Объем резервуара, см^3
E= 15,05 Энергия пули, Дж
n= 136 кол-во выстрелов

Ответ:
Расход в см^3/Дж = 11,6 "

Последните данни, които виждам показват, че Божо е постигнал отличен резултат
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Няма от какво да се обиждам ;)
Не сме малки деца, пък и форума е за взаимопомощ.
Последните цитирани данни са вероятно първите, които правих и не са коректни. С времето разбрах, че манометъра на пушката "бяга по тъча". Дава отклонение от порядъка на 20 Бар-а в ниските налягания и затова съм написал крайно налягане 80 Бар-а.
Пък и не бях й баял хич тогава. Сега нещата са много по-добре откъм разход на гориво :D
 
A

Anonymous

Гост
Смятам, че един редуктор ще и дойде дюшеш. Не вярвам разхода да се качи осезателно. Преди да я разгоня до тези скорости даваше разход под 5 на 16J. Разбира се нормално е разхода да е такъв какъвто е на тези доста по-високи скорости. Преди всичко обаче смятам, че колегата трябва да провери как се справя цевта на тая енергия и да търси най-добрата скорост. Иначе в тапата която свързва резервоара с пушката съм му заработил задедукторна камера и няма да изгуби много от дължината на резервоуара. Мисля че стана 5-6 куб.см. Имам и изчистена концепция за редуктор при който пружините ще изпитват деформация около 15%, докато при всички досега които съм виждал е над 50%, което ще гарантира един много дълъг живот на редуктора.
Аз определено съм За редуктор, но преди това има доста важни моменти.
 

didarai

Редовен Потребител
Нова мултипъмп играчка от Кросман.Доста ефектна изглежда.Пластмасова е.Не е скъпа(там де) и има добри отзиви за нея.Групи от 0.6-1" на 25 м. с чашки(5 в магазин или 350 ВВ топчета в резервоар).Нарезна цев,регулируем приклад,релса за аксесоари,диоптричен мерник или оптика на уивър база(според кефа).
M417-6.jpg

http://www.crosman.com/airguns/rifles/pump/M417
http://www.airgunsofarizona.com/blog/20 ... price.html
Видео
 

bateelmo

Потребител
Здравеите момчета, живи здрави през новата година. Имам едно въпросче към притежателите на мародер. Някои може ли да измери прореза на цевната кутия в които се поставя магазина. Колко е широк и колко е разстоянието от нослето на дотиквача до наи долната точка на прореза? Предварително благодаря за което.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Скоро си замерих скоростите на Кросман 2240 с хроното на Братушка и пищака ми даде от 212м.с. до 175 м.с. с JSB 1.03гр.около 20-ина изстрела.По него съм правил следното; 30 см.цев,отрязах от тапата на БК половината резба и сложих кух дотиквач с отвор отстрани.Сега съм решил да махна и половината резба от БК и да изравня дъното на БК където се удря щока и излиза въздуха към цевта.Това с БК-то ще правя и с другия Кросман 1377 и ще видя какви скорости ще даде и той. :yahoo:
 

Attachments

  • valveend1.jpg
    valveend1.jpg
    31.2 KB · Прегледи: 302
  • Изображение0172.jpg
    Изображение0172.jpg
    672.9 KB · Прегледи: 362
  • new-extended-hollow-probe.JPG
    new-extended-hollow-probe.JPG
    50.4 KB · Прегледи: 325

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Днес, след направените доработки по БК-то замерих 233м.с. със чашки JSB 1.03 гр. за първи изстрел и следващите до 6-7 броя изстрели скоростта беше от 204 до 210 за 6-тия .Не съм правил повече бройки ,но скоро ще ги направя понеже ще трябва да си прострелям бързомереца и тогава пак ще му замеря скоростите и колко ще направи изстрели.
 

Attachments

  • Изображение0712.jpg
    Изображение0712.jpg
    181.5 KB · Прегледи: 358
  • Изображение0713.jpg
    Изображение0713.jpg
    186.1 KB · Прегледи: 271
  • Изображение0714.jpg
    Изображение0714.jpg
    194.5 KB · Прегледи: 279
  • Изображение0715.jpg
    Изображение0715.jpg
    126.3 KB · Прегледи: 259
Нагоре