КРОСМАН пушки и пистолети

A

Anonymous

Гост
Re:CO2 пистолет crosman 2240

искам да попитам дали ако се сложи по силна пружина на чука ще се вдигне малко скороста на сачмата
 

andro

Потребител
И аз се здобих с мултикомпресионна пушка,Кросман 2100.След яко четене почнах постепенен тунинг,уплътних преходния отвор ,поставих о пръстен на досилателя и така елиминирах максимум утечките .Резултата, от пушка външно приличаща на играчка се получи доста мощно и точно оръжие ,жалко че нямам хронограф но скороста с чашки е над 220 м.сек.Имах Ханел 112 и поне визуално имам представа за това какво могат 170 м.сек в 4.5 калибър.Ще сменя пластмасовия приклад с дървен с по удобна форма и набузник .Следва накопителната камера и помпата .Така че не подценявайте" играчките ". ;)
 

andro

Потребител
Днес разглобих Кросмана или Плъха ,както го наричат в руските форуми напълно !Изкарах камерата и и смених о пръстените .Самия демонтаж на помпата е доста шибана работа ,но се справих.Има остри ръбове на цилиндъра и ,които трябва да се отнемат.След сглобката усетих истинските възможности на тази играчка ,верно помпенето за постигане на мах. налягане е зор работа.Та плъха е идеален за лов ,въпреки цевта, която ако я види човек не може да не се усмихне ,не знам дали има ф 8мм.но е много добре полирана и с прилични нарези.Оказа се ,Кросман 2100 е много популярна в Русия ,в техен форум има над 300 страници за нея ,след монтиране на подходящ кит правят скорости от порядъка на 300 м.сек. :eek:.Доста от четящите сигурно ще се усмихнат снисходително ,но повярвайте пушката си заслужава уважението.
 

Иван Димов

Потребител
Поздравления за ентусиазма и крайния резултат. :yes:
И аз съм намислил да си спретна една подобна играчка, от Кросман 1077-4.5мм.,пък каквото излезе. ;)
 

andro

Потребител
Днес пробвах Кросманчето на пределни дистанции ,мира не ми даваше да видя какво аджеба може .Не бях стрелял с 177-ти калибър от години .Време слънчево със слаб до умерен вятър .дистатция 50 метра. Консервена кутия всеки път,80 метра също само че смених чашките от про хънтър на немски Диаболо произведени преди 25 години ,намерих доволно от бивш работник в тогавашното ОСО.Резултата същия.На 100 метра се наложи да стрелям с дебелата черта на мил дота че той свърши, резултат задоволителен.Сега вече ми стана ясно къкъв х.. е да стреляш с пушка под 16 джаула на 50метра. :)Забравих, оптиката е Леуполда от подписа.Стрелях подпрян на раницата ,тоя калибър прави много малки дупки ... ;)
 

chopara

Потребител
Някой може ли да ми каже какъв е обема на камерата на клапана на кросман 1377 или нейните рамери да си го сметна.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги, аз съм нов тук и вече няколко дена се въртя из форума и чета това онова, има много полезни неща, супер сте! Започва все повече и повече да ми харесва тук. Та сега по темата, интересува ме някой купувал ли е части за Crosman 22XX от чужбина и ако е така от къде и как седят нещата с доставката? Аз намерих това ЦЪК!. Много съм се навил за 2250b варианта, като предимство при него единственото е по дългата цев и цената му също. Иначе се бях навил за другите му вариации като 2250xt, или 2250ex, но за съжаление EX го няма никъде в БГ причината, е че ще дойде на висока цена, но и при 2-та модела цевната кутия е метална (2250XT и EX). Както и да хей сега като ми остане свободно време изчезвам да си купя 2250B варианта. Като съм му намислил (метална цевна кутия, регулатор на силата, нов клапан и някои други екстри :rambo:) Но гледам че има доста части за тези машинки в чужбина ако някой е купувал, моля да сподели!
Благодаря!
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
:yahoo:Вече съм с нови чирени благодарение на Локи :cheers:
 

Attachments

  • Изображение0539.jpg
    Изображение0539.jpg
    557.1 KB · Прегледи: 508
  • Изображение0540.jpg
    Изображение0540.jpg
    721.3 KB · Прегледи: 491
  • Изображение0541.jpg
    Изображение0541.jpg
    473.4 KB · Прегледи: 487
  • Изображение0542.jpg
    Изображение0542.jpg
    343.2 KB · Прегледи: 420
  • Изображение0543.jpg
    Изображение0543.jpg
    571.5 KB · Прегледи: 397
  • Изображение0544.jpg
    Изображение0544.jpg
    408.6 KB · Прегледи: 408
  • Изображение0545.jpg
    Изображение0545.jpg
    369.3 KB · Прегледи: 460

praetorian

Редовен Потребител
Брей, туй мн красиво бе :D :)И не само чирените, самата пушка мн добре е изпълнена, елегантна, без излишъци.Браво, мн хубаво. :cheers:Пусни и някоя графика и снимка на група.
Само да вметна, не знам, защо така се получава - някой си купува пищов и бърза да го превърне в пушка, друг(кат мене ), купи си пушка, че бърза да я окастри и да я я направи на пищов :lol: :lol: :lol:Явно нашего брата го сърбят ръцете да сътворява.Което хич не е зле де......
 

delpx

Потребител
Браво много красиво е станал не е като с онези пласмасовите ;)
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Вчера си направих един тест :rambo:за плато и ето го резултата ,дали е добър незнам.Започнах от 190 бара гледано от манометъра на разервоара и стигна до 110 някъде .Зареждам си с помпа.
 

Attachments

  • Изображение0610.jpg
    Изображение0610.jpg
    666.1 KB · Прегледи: 451
A

Anonymous

Гост
На път съм да направя революция с един кросман. То от него май нищо не остана ама все още пише кросман.
Та значи от пистолет правим пушка. Нова цев с бронзов преход. Нов клапан. Нов ударник и пружина, както и начин на регулиране. Нов дотиквач с болт и още някоя друга новост по него ;)
И тъй като ще има и нов резервоар асански /най-вероятно и рязан/ , както и редуктор трябваше да проверя какво съм направил.
За целта направих нова /пробна/ тапа на клапана с връзка 1/8 и го закачих направо към бутилката. За сега на 110 бара докарах 16J но при изстрел манометъра падаше с 17 бара. Откачих зарядната станция и махнах манометъра и напълних зарядната станция, маркуча и клапана за да установя колко въздух ползвам и се оказа че е 3,5 мл. Смятам го с манометъра да е 4мл. и не вярвам на ушите си ;) От 4мл. въздух с налягане 110 бара пада с 17 при изстрел. Смятам, смятам и все ми излиза м/у 4 и 5 куб. см. разход. Да не би да бъркам в сметките? 110 деля на 17 и излиза около една шеста от въздуха отива при изстрел. което от 4мл. е около 0,62мл. сгъстен въздух, който умножавам по 110 бара и резултата 68,2 деля на енергията 16J.
 

delpx

Потребител
Ето и моят кросман пушко - пистолет ;)

024656055.jpg


024656056.jpg


022969124.jpg


022969130.jpg
 

павле

Потребител
Този приклад е интересен и много добре стои кажи от какво е и каде може да се купи много добре ще ми пасне за един проект над които умувам в момента .
Ще слагаш ли дългия цилиндър?
Така с късия имаш много място за интегриран СМ.
 

delpx

Потребител
павле написа:
Този приклад е интересен и много добре стои кажи от какво е и каде може да се купи много добре ще ми пасне за един проект над които умувам в момента .
Ще слагаш ли дългия цилиндър?
Така с късия имаш много място за интегриран СМ.

Дълаг цилиндар ще се сложи обезателно. Иначе приклада е от еар софт пушка М16 излезна ми 25лв. а преработката към 30 лв. при стругар. чисто нов приклада е 45лв.
 
A

Anonymous

Гост
Поприключи тунинга на кросмана за колегата Станчев. Успях да го разгоня до 340м/с. и сега съм му го нагласил на 285 с 0,547гр. В общи линии изглежда така. Има да му се правят още доработки но аз бях до тук. Трябва му една осмица за връзка м/у двете части на пушкалото. Иначе от към разход мисля, че стана уникална. Станчев ще пише по нататък като си я нагласи по вкус за какво става въпрос.
 

Attachments

  • _DSC0608.jpg
    _DSC0608.jpg
    597.1 KB · Прегледи: 516
  • _DSC0609.jpg
    _DSC0609.jpg
    677.3 KB · Прегледи: 456
  • _DSC0610.jpg
    _DSC0610.jpg
    511.3 KB · Прегледи: 400
  • _DSC0611.jpg
    _DSC0611.jpg
    239.6 KB · Прегледи: 433
Нагоре