Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Дискусия в 'Закони и Стандарти' започната от cdman, 14 Декември 2008.

1. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,003
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Трябва да го пише черно на бяло.

Gadnqra харесва това.
  2. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,014
    от:
    Пловдив
    Н-ка на КОС rulzzz!... :)
    Упъти ли те от кой точно магазин да си я купиш? Трябва да има ред и той да се спазва ;)
    Ей това вече кърти! Но е напълно възможно да се случи. Да се готвят колите и моторите 2-ра употреба и т.н. :(

Gadnqra and llcoolj like this.
  3. 38 special

38 special Новодошъл

Публикации:
    14
    Не ме упътвал към магазин .:)

Доколкото разбрах май не е толкова проблема с продажбата и за човека който продава, а за тоя който купува.:(
    В КОС на продавача примерно грам не им пука ,те се отървават от едно оръжие на на някакъв отчет, но после купувача как ще се оправя с неговият КОС е друг проблем.
    Нещо за някакви сертификати и някакъв чл.8 ми се върти в главата ,ама от комуникации с няколко КОСаджии вече съм неадекватен.:wall:
    Не знам дали варианта изкупено от магазин и после същото да си го купя от магазина не вариант ,но нямам информация какво отличава пушката като я купуваш от магазина или от физическо лице ,ако са налице всички документи касаещи оръжието.

Gadnqra харесва това.
  4. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    315
    от:
    Русе
    Който ще си продава въздушната пушка сега е момента, че после остават наследство за внуците :lol:

xpresident, undertaker, astra and 4 others like this.
  5. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,003
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Не съм го писал случайно.
    Сега идвам от служба КОС.
    В края на годината влиза забрана за продажба между гражданите на газови,газо сигнални пистолети и револвери!Право на продажба на нови и втора употреба ще имат фирмите-считай магазините.

Sen, Gadnqra, llcoolj and 1 other person like this.
  6. batnan

batnan Редовен Потребител

Публикации:
    363
    от:
    Бургас
    Значи за ВО нищо , или кой както го чете закона?

Gadnqra харесва това.
  7. 7842

7842 Редовен Потребител

Публикации:
    1,003
    от:
    Русе-0876302261-Георги
    Не е кой както чете закона.Косаджията каза само за тези пистолети и револвери.За пневматично оръжие няма да има забрана.

SvilenP, njatanasow, Gadnqra and 4 others like this.
  8. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    580
    от:
    София
    До промените в закона през 2019 г газовото, както и пневматичното оръжие попадаха в една графа - неогнестрелно оръжие. След промяната газовото оръжие е квалифицирано като огнестрелно, но по инерция някои продължават да слагат и пнвматичното в същата графа, което не е така. Може би оттам идва и объркването. Но до публикуването на окончателния текст на закона в ДВ, нищо не може да се коментира.

Sen, LogiBG, Gadnqra and 4 others like this.
  9. 38 special

38 special Новодошъл

Публикации:
    14
    От 2 КОС-а в София проверено ,казват че не може да уведомяваш ВО втора употреба закупено от човек.Сега ясен ми е варианта, купувам ,подавам уведомлението и да ги видя какво по кой член от закона ще ми откажат.Въпроса е че имам няколко разрешителни за огнестрелно и при положение че от 18-9 години им сърбам попарите и знам колко са закачливи особено ако им играеш през главата на косаджийте, не ми е оферта.
    Колегите с огнестрелно ще ме разберат.
    Чакам един последен вариант утре да ми кажат и ще го мисля.Исках да си взема пушка от колела от форума за да не се занимавам да откривам топлата вода по доработки ,отстранявани на недомислици и тнт.Явно замисъла е да ни пращат направо към магазина :mad:.

10. Djack

Djack Потребител

Публикации:
    152
    от:
    Бургас
    Може би важи първото уведомление?

11. 38 special

38 special Новодошъл

Публикации:
    14
    Обяснил съм че пушката е уведомена вече в КОС.

12. SGS

SGS Редовен Потребител

Публикации:
    264
    от:
    Варна
    Май искат да ни върнат към лъкове и арбалети...

Sen харесва това.
  13. llcoolj

llcoolj Редовен Потребител

Публикации:
    315
    от:
    Русе
    Като ходиш да подаваш уведомлението в кос и ако ти откажат случайно, кажи им да ти напишат в писмена форма отказа. След това при адвокат и т.н.

Последна промяна: 22 Ноември 2020
  14. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    1,014
    от:
    Пловдив
    Хубаво, ама хайде АМАН!
    Всеки новодошъл в темата, вместо да прочете няколко страници назад, подкарва на нов глас една и съща и до болка позната говорилня :(
    Колко пъти се каза и написа - уведомявайте ги тези овчари с униформи чрез деловодството на РУП по местоживеене с вх.номер и дата или по пощата. Пък гледайте сеир, ако реши някой кос да ви отказва удостоверение за уведомление, на какво основание ще го съчини.

7842 and llcoolj like this.
  15. 38 special

38 special Новодошъл

Публикации:
    14
    Това е ясно .Но не искам да стигна дотам защото за разрешителни за Огн.Оръжия важи фактор лична преценка и като нищо можеш да останеш и без тях като разсърдиш органите.Те не струват и не се придобиват като въздушно оръжие .Който е минал по тоя път знае.Писал хем за да знае какво е актуалното положение хем ,ако някой се сеща за вариант ,вратичка или съвет.
    Закона го знам .Чел съм и темата .

Gadnqra харесва това.
  16. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,829
    от:
    Русе 0897860296
    Какво казват самите КОСаджии и знаят ли откъде идват тези приумици? Ако си в добри отношения с тях, ще е полезно за форума да се знае, какви са причините за тези промени.

rivan харесва това.
  17. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    298
    от:
    На 20 км от Бургас
    Някакво лоби предполагам. По друг начин не мога да си го обясня.

18. hristoss

hristoss Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    584
    от:
    Пловдив - 0899001948
    Преди малко бях близо до кос в моя квартал и викам чакай да проверя какво ще кажат.
    За късмет освен служителите имаше и двама началници които бяха много любезни и обясниха че си важат правилата както си ги пише в закона..14 и 7 дена за уведомяване и не знаят за такова нещо да не може да регистрираш въздушно оръжие купено от човек.

batnan, llcoolj, Djubey and 4 others like this.
  19. 38 special

38 special Новодошъл

Публикации:
    14
    Не успях да
    Ще разпитам .Нямах възможност днес да се видя с правилният човек (с тоя Ковид навсякъде болни или карантинирани) .Доколкото разбрах става въпрос че не могат да се въвеждат в системата ,поради липсата на някакъв сертификат на оръжието който се издава от производителя и който ако не се лъжа търговците на въздушно оръжие издават при закупуването или уведомяват ли не разбрах .Май още не е влязла в сила защото чух нещо 31 .12.2020 ,но като сложиш едномесечното уведомление тъкмо навреме да го приложиш или имат вътрешни разпоредби незнам.
    Разбрах само че пушка втора употреба в моя КОС няма как да уведомя и да я въведат в системата.Поне не и без главоболия които могат да ми костват и други неща.

kaloyan_takev, Gadnqra and qnko like this.
  20. qnko

qnko Потребител

Публикации:
    44
    Контролът върху всичко което дори малко напомня оръжие ще расте. Ако не е днес, ще е догодина. МВР има желание, но няма ресурс само да контролира и регистрира всяка сделка. Ако всички сделки минават през дилар/магазин, то те ще свършат цялата работа на КОС. МВР ще получава данните на готово, магазините ще вземат "малка таксичка", гражданите ще плащат.

LogiBG, batnan and Gadnqra like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена