Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Е значи излиза, че , който не я е уведомил е по-добре да не я уведомява, за да не го глобят.
Определено е така ! Вариант 2 е да ти издадат документ, че е под 24 джаула.
 

svremeto

Потребител
Определено е така ! Вариант 2 е да ти издадат документ, че е под 24 джаула.
А как става това? Без познати в стрелбище с хронограф (май там се издаваха такива).

А най-добре е просто да се спазват законите.
Да, разбира се.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
А как става това? Без познати в стрелбище с хронограф (май там се издаваха такива).
Отиваш в някой от тези магазини и срещу 10 лв ти издават. Пушката също се носи. Ма да не забравиш да я намалиш под 24 Дж преди да я занесеш.
 

astra

Редовен Потребител
А в крайна сметка глоба ще има, ако някога я видят тази пушка, нали? В смисъл такъв, че ако не те проверят навън случайно няма да има, нали?
По едно време така ми беше "потръгнало" да ме проверяват, както на бясно куче тоягите... :(
Уведомлението, което винаги е с пушката, ме избавяше от излишни усложнения. Отдавна нямам пушка за уведомяване, но фактурата и протокола за дулната енергия са винаги с мен.
Спазвайте законите и си носете документите :)
 

svremeto

Потребител
Отиваш в някой от тези магазини и срещу 10 лв ти издават. Пушката също се носи. Ма да не забравиш да я намалиш под 24 Дж преди да я занесеш.
Ахаа! Ясно. Те не продават хатсани там, но все пак дали ще има проблем ако е були 9мм и ако пше джаулите на цевната кутия?


По едно време така ми беше "потръгнало" да ме проверяват, както на бясно куче тоягите... :(
Уведомлението, което винаги е с пушката, ме избавяше от излишни усложнения. Отдавна нямам пушка за уведомяване, но фактурата и протокола за дулната енергия са винаги с мен.
Спазвайте законите и си носете документите :)
А на какви места проверяват? По пътищата катаджии примерно, или как? На стрелбищата проверяват ли?
 

Jorom

Редовен Потребител
Иска човека да му издадат протокол че пушката му била под 24 джаула..... Херкулес Були 9мм, с изписани джаулите на цевната кутия, който има около 170 джаула отгоре над границата от 24 дж! Тая пушка ако се намали на около 24 дж дали ще може да метне 9мм чашка на 10м?
ХАХАХХАХАХА, майтапчия! :lol:
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Днес при взимането на бележките за уведомени ВО ме изненадаха с изискването фактурите от турските магазини да са с превод на български!
Аз казах: нали са написани на английски марката и модела, какъв е проблема че превод да им нося...то единственото за превеждане е havali tufek, което значи въздушна пушка.
Това не било ново, досега не го изисквали, но вече го изискват от конкретната служба КОС, та ми дадоха бележките с уговорка да им занеса превод!
На някой колега искали ли са му превод на фактура?
 

redsox

Редовен Потребител
Кос 6то РПУ София искаха. Но аз бях подготвен с превода понеже им звъннах преди да поръчвам от Мундилар.
 

redsox

Редовен Потребител
Зависи от езика. Разделени са на три групи. Английски да речем е от най евтините преводи. При мен беше от португалски и не беше евтино към 40тина лева нещо такова за две страници. Ама не съм и търсил други оферти. Аз ползвах ето тези https://www.lafit-trans.com/

Няма нужда да ходиш никъде. сканираш им документите, плащаш онлайн с карта и те ти пращат преводите след 2-3 дена по куриер
 

Jorom

Редовен Потребител
тея ще има да чакат да им занеса превод! На следващата пушка, като уведомявям, евентуално...
 

38 special

Новодошъл
Здравейте,
Исках да си закупя въздушна пушка втора употреба уведомена вече във КОС,но началника на КОС ми каза че закона не позволява продажба на въздушно оръжие втора употреба.Само дарение по права линия.Не ми се влиза в разправии защото имам регистрирани няколко огнестрелни оръжия и това може да ми докара доста разправии.Някой да се сеща за някакъв вариант?
 

38 special

Новодошъл
Не мога да го настъпвам така защото имам допирни точки по линия на огнестрелни оръжия (дори в момента си чакам една процедура от тях) и не е желателно да влизам в пряка конфронтация .Затова се чудех има ли някакъв друг вариант ?Още повече че му казах че искам да купувам такава пушка и той ми каза не ,купи си я от магазина.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нашият КОС-аджия ми каза преди около месец, че в скоро време няма да може да се продават пушки 2-а употреба. Не знаеше подробности, но не е измислица, защото го бях чул и от друго място.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре