Бенчрест, Бургас, 26 и 27 март 2011г.

lynx

Редовен Потребител
Какъв беше броя на участниците за клас 16 joule и съответно за Unlimited?
 

братушка

Редовен Потребител
lynx написа:
Какъв беше броя на участниците за клас 16 joule и съответно за Unlimited?
Лично аз чакам информация от организатора по въпроса:
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?t=4773
Както всякаква друга информация: за класиране с точките...

За съжаление някъде затрих фотоапаратчето си :wall:
Не ми е толкова яд за евтината сапунерка, колкото за снимките в нея :'(

Самото състезание остави противоречиви емоции поради организационни проблеми.
Няма да ги коментирам, поне засега.

Засега ще кажа, че състезанието беше адски трудно. Как в този силен и непредсказуем вятър бяха улучвани десятки дори от флоберките за мен остава загадка. А това, което показаха призьорите при 16Дж си е направо геройство. При положение, че видях с очите си как 3 съседни ветропоказателя единия "висеше" водоравно наляво, другия надясно, а третия стърчеше вертикално нагоре, това как с 16Дж на 50м бяха срязани карти просто не е за вярване, но е факт :bravo:

Общата равносметка е, че тази година година бяхме приети като равни, уважението се чувстваше.
Флоберките взеха реванш и достойно спечелиха купата. Но мисля, че ние съставихме на тях достойна конкруренция и постоянно им дишахме във врата. 3-то и 4-то място в мастер-класа за пневматиката е доказателство за това.

Който не е дошъл е пропуснал невероятно шоу и незабравими емоции.
Лично аз ще помня още дълго и това как в отчаяние си бях стегнал вече колата по едно време, и това как трескаво я растоварвахме, когато ме треснаха с новината да стреляме със Стенли финалите, и распалените дискусии после в кръчмата под невероятната ракийката на дядо Данчо...
Дълго ще се спомня още и нощния бенчрест, и как се опивахме да видим рибарска корда на 50м в светлината на фенер :crazy:

Ще си спомням и преданата пневмо-агитка, която остана до край за да ни подкрепи. Благодаря Ви :metal:

Всичко това ме амбицира догодина за нищо на света да не пропускам това мероприятие. Имаме потенциял да спечелим Купата отново и трябва да се стегнем и да го направим. Та интригата на спортна надпревара флоберки-РСР да е пълна :)
За невероятни емоции да не говоря - гарантирани са.
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Когато в тъмното Братушка скъса кордата с ПЦП при доста пропуски на флоберките преди това зрителите и избухнаха с викове кефа беше пълен. Интересно ми е какво би се случило ако пневматиците стреляхме тези упражнения с флоберки пък макар и несвикнали с тях. И защо ли наистина още няма данни за точките според класирането. Ще чакаме.
 

stelibg

Потребител
Да кажа и аз - интересно състезание, особено за тези, на които им е за първи път. Поздравления за "скобарките" в клас 16J. :)

Искам специално да благодаря на хората, сътворили този REST - невероятен е. Масивен, с настройки по вертикала и хоризонтала. добрите ми резултати се дължат и на него.

http://savate.snimka.bg/other/front-rest.575529
 

njatanasow

Редовен Потребител
Искам специално да благодаря на хората, сътворили този REST - невероятен е. Масивен, с настройки по вертикала и хоризонтала
Съгласен съм със Стилян че е много добре направен,но си има специфично стреляне с което трябва да се съобразяваме.
 

Milen

Потребител
Само да допълня, че някои от цевите на огнестрелните оръжия приличаха на дуло на танк. Но и тук се потвърди правилото колко е важно задприкладното устройство! Ето малко фото......
 

Attachments

  • DSC00478.JPG
    DSC00478.JPG
    619.9 KB · Прегледи: 93
  • DSC00461.JPG
    DSC00461.JPG
    662.1 KB · Прегледи: 94
  • DSC00462.JPG
    DSC00462.JPG
    557.7 KB · Прегледи: 78
  • DSC00463.JPG
    DSC00463.JPG
    563.9 KB · Прегледи: 72
  • DSC00464.JPG
    DSC00464.JPG
    495.8 KB · Прегледи: 74
  • DSC00466.JPG
    DSC00466.JPG
    542.7 KB · Прегледи: 74
  • DSC00467.JPG
    DSC00467.JPG
    543.4 KB · Прегледи: 74
  • DSC00468.JPG
    DSC00468.JPG
    509.3 KB · Прегледи: 66
  • DSC00469.JPG
    DSC00469.JPG
    577.7 KB · Прегледи: 73
  • DSC00475.JPG
    DSC00475.JPG
    710.9 KB · Прегледи: 74
  • DSC00476.JPG
    DSC00476.JPG
    584.4 KB · Прегледи: 81
  • DSC00479.JPG
    DSC00479.JPG
    561.1 KB · Прегледи: 85

ангел иванов

Потребител
Много ме изкефи че и в огнестрела сме се представили успешно! :cheers:
Пето място за Йордан от Бургас-дядо Данчо!
Седмо място за Мартин от Поморие-бсголд!- :bravo: :cheers: :bravo: :cheers:
 

s73r01d

Потребител
Браво момци, аз този път пропуснах и чакам снимки да гледам и да ми текат лигите.

Поздравления за победителя!
 

lynx

Редовен Потребител
Петко изложи ни ти, а се очакваше да те видим на снимка как си вдигнал високо Купа Бургас-2011! :yes:
Другото което ми направи впечатление е , че е имало силен Пловдивски отбор но те не са се представили както би трябвало...? :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Петьофф обади се като идваш към Б-Съто да :rambo: и :cheers:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Честито на призьорите.
В този вятър сте се представили повече от добре!
 
A

Anonymous

Гост
Според мен организацията силно куцаше,мероприятия които бяха обявени не се състояха поради липса на време :eek:.Състезанието почна два часа след обявения начален час.Много размотавана с часове по необяснени за мен причини.16ките бяха сложени да стрелят в най ветровитите коридори.И много други неща.....................................
 

Sisi

Потребител
s73r01d написа:
Браво момци, аз този път пропуснах и чакам снимки да гледам и да ми текат лигите.

Поздравления за победителя!

Не съжалявай!
Не мога да разбера как хора ,които са били и миналата и тази година могат да сравняват нещата и да пишат само хвалебствия.
Състезанието бе неорганизирано.Редяха се мишени във времето когато трябваше вече да се стреля,което измести началото с два часа назад от времето ,обявено за започване.
Имаше обявени дисциплини , които отпаднаха по необясними причини и на практика за общо/лично за мен/ около единадесет минути стрелба /по една единствена мишена/ и мотаене целия ден от 11.30 до 17.30 се определиха победителите във класа над 16 дж.
Резултатите се обработваха три часа поради същата организация.
Представяне на голямо калибрените пушки -на практика нямаше/ако изключим,че се стреля с тях по 5 патрона/ на късметлии от проведена томбола,но дори и тя бе проведена така,че спечелилия /Робо/ не бе разбрал за какво е имотикона , който изтегли и не стреля с 338 с която можеше да стреля.
Не отричам трудността на състезанието,но за разлика от миналогодишното това бе на светлини години като организация,но със знак минус.
Тишо съм и това го пиша като присъствал и на двете мероприятия.
Може да е лично мнение,но състезанието бе организирано с ясната и конкретна цел да си бъдем поставени на мястото и да не застрашим купата на огнестрелчиците по никакъв начин.
При квалификации на 25 м в 16 дж.след това се стреля,майсторски клас наравно с флоберките на 50м. и то по един изстрел както при тях.
На следващо такова състезание в Бургас,аз няма да присъствам.Лошия вкус остава.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Киро /организатора/ беше сам и затова не успя да се справи. Важното е, че се извини и каза че си е взел поука и догодина че наблегне основно на организацията. Така че аз ще отида да видя дали ще си удържи на думата. Като цяло ми хареса, защото предната година не съм бил. Запознах се с доста от огнестрлчиците, които са пичове. Всички бяха отзивчиви и ще се радвам да се видим догодина пак. Аз тогава ще бъда по-подготвен ;) :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Тихомире, недей да се сърдиш.
Всички знаехте предварително на чие състезание отивате и се очакваше, че ще бъдете посрещнати като "гости" ;)
За втори път ще ви цитирам изказването на Анди, което е показателно:
andi написа:
Колеги имам малко по-особено мнение по темата. На миналата среща бяхме поканени като гости, а Николай, Петко и Стилян се проявиха като не особено любезни гости ;). След това в ловния форум имаше едни коментари от едни хора, които изобщо не са присъствали на състезанието, в резултат на което, имаше брожение в средите на домакините. До колкото разбрах от организатора, който е състезател по Бенч с малокалибрено, идеята е била да стрелят пушките, чиято основна дистанция е 50м, даже и мотото на миналата среща беше "стрелба с 22 калибър"....

Нима сте очаквали тази година да няма промяна в сценария?
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Мисля, че не е редно да коментираме организацията на мероприятието независимо каква беше тя. В края на краищата никой не беше заведен на сила на това мероприятие. Когато те поканят на гости, каквото ти сложат на масата това ще ядеш и пиеш. Винаги е имало доволни и недоволни, на всеки не можеш да угодиш. Това е положението драги зрители, каквото и да е то.
 

братушка

Редовен Потребител
Нима сте очаквали тази година да няма промяна в сценария?
От къде знаеш имало ли е промяна и каква беше след като не си бил там нито преди нито сега?

Ще помоля да се въздържате от пребързани изводи. Особено когато "базата" за тях не е личнния ви опит.

Аз все още ще се въздържа да си изкажа мението.
 
Нагоре