Бенчрест, Бургас, 26 и 27 март 2011г.

Дискусия в 'Архив Минали Мероприятия' започната от njatanasow, 7 Декември 2010.

1. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,120
    от:
    BG
    Когато не съм организатор и не тичам пенясал насам-натам горе-долу така си стрелям ;)

2. piperov_pipi

piperov_pipi Потребител

Публикации:
    816
    от:
    Бургас с.Равна гора
    andi, на дистанция 10м. хората са изчислили,че трябват 7.5дж. значи на 25м. 16дж. са достатъчни. От което следва, че 35м. са много за 16дж. /говоря за прецизна стрелба/. Няма нищо по хубаво от това резултатите да са близки. Защо трябва да бягаме от това...? Пълната 10-ка /мухата/ се отбелязва с "х" така, че при равен резултат който има повече хиксове той е по-напред в класирането. Ако искаме да привличем повече хора за състезания и за нашето хоби трябва да има интрига /повече близки резултати/. Ако не възразявате аз съм готов да поема изчисляването на точките при БР.

3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,282
    от:
    Старата София
    Данчо, аз съм съгласен с доводите на Анди-има логика.
    Погледни следния пример от Бургас:
    "Пневматични пушки - Клас до 16J - 6 участника - 50 изстрела
    1.Николай Атанасов - 460т./6х
    2.Диян Панайотов - 459т./11х ....."

Какво щеше да се получи, ако главния съдия е сбъркал само с една точка при отчитането и прибави на Диян една отгоре ?
    Знаеш, че някои попадения са доста спорни и даже ги зяпат с лупа на силна светлина, за да се види точно какво е попадението.

4. братушка

братушка Редовен Потребител

Публикации:
    2,120
    от:
    BG
    Има още ардъм до 500т/50х.
    Да ги покрием и след това да помислим за 35м викам аз ;)

5. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,419
    от:
    София
    То има, ама все пак на 25м стреляхме по различна мишена!
    Десятката беше не повече от 4мм вместо 6мм, каквато беше обявена от организаторите!

6. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,625
    от:
    Бургас тел 0897871938
    ;) :D Рачо,Рачо,все да "ухапиш",това вече не е хумор ;)
    Защо не приемеш и друга възможност,а именно моите точки да са намалени,за да няма такава голяма разлика между първия и втория като миналата година ( 17 точки и то от 25 изтрела само).Но това са само закачки :)
    Който искаше можеше да дойде и да стреля.На компютър нестава,а и на 10.04 тг. Ще има нов бенчрест в Пловдив ;)
    Имам още за казване ,но ще си го задържа за себе си.

7. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,282
    от:
    Старата София
    Никой не хапя, не визирах участниците, а близоста на резултатите и трудноста да се установи кой е с по-добър резултат при тази дистанция.
    Николай, ако бяхте стреляли на 35 метра е вероятно да си победител с 10-20 точки отгоре и резултатите нямаше да се влияят от възможните/вероятните съдийски грешки.
    Съгласи се , че от 50 изстрела трябваше ясно да се разграничи кой как е стрелял.

8. piperov_pipi

piperov_pipi Потребител

Публикации:
    816
    от:
    Бургас с.Равна гора
    Не съм съгласен с доводите на каубоя, а на световни и европейски пък вземете и републикански, какви са разликите - стотни.
    Не търсете големи разлики, та ние стреляме на открито. Който се адаптира по-добре ще покаже по-добра стрелба.
    Който е добре подготвен няма от какво да се страхува...Миша е прав до 500т. има още много..., а сигурно има колеги, които още не са си казали думата.
    Анди спомена,че нивото се е вдигнало в сравнение с миналата година...защо мислиш, че е така, защото повече се тренира ли...? не - защото започнахме да общуваме по качествено, защото от общуването помежду си всеки път научаваме по нещо ново...

9. angelmr

angelmr Потребител

Публикации:
    2,382
    от:
    Пловдив
    Не забравяйте че по световните първенства не е рядкост до финала всички участници да са с максимален резултат. Какъв е проблема с максималните резултати? Да стигнем до тях пък ще измислим какви да са правилата за финалното надстрелване. Кой-знае може до тогава да сме толкова цъфнали и вързали че да сме си накупили електронни мишени които отчитат с точност до стотните.

10. njatanasow

njatanasow Редовен Потребител

Публикации:
    1,625
    от:
    Бургас тел 0897871938
    А за тези които се интересуват,точките се изчисляваха от Георги Топалов (професионален състезател по стрелба и идин от най добрите оръжейни майстори в България) ;)

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена