Бенчрест, Бургас, 26 и 27 март 2011г.

piperov_pipi

Потребител
А мислиш ли, че не са правени опити в тази посока - сигурен съм, ДА и ако са били успешни....? Сещай се...
Да оставим лова и войната - говорим за СПОРТА...
 

братушка

Редовен Потребител
Пневматика за спорта е нещо съвсем младо. Поне в сравнение с огнестрелно за спорта.
Дори в самото огнестрелно ги делят по класове, и това е нормално.
На практика само в Бургас в спорта се срещат няколко различни класа на един уникален финал, който по-скоро е много приятно шоу.
И след като никъде другаде не се предполага РСР да се състезава срещу флоберката - никой и не преследва за цел да прави такова "РСР-конкурент". Включват се и такива фактори като брой изстрели с едно напомпване и съответно се формира някой субективен таван за РСР да може да стреля поне 30 пъти с едно зареждане за мишенка с 25 зачетни изстрела. Флоберката в това отношение няма проблеми :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
ПЦП и флоберка да но при една уговорка.ПЦРто да не е под поне 40 дж. и дае 5,5 .Не се сещам как със мойте 13.8 дж в 4,5 ще ги "застраша" особенно при този вятър който беше в Бургас.Та аз нямаше да бъда фактор и на 35 дж Хатсан в 5.5.Който си въобразява противното ,просто не е "стъпал" на земята.Това си е мое мнение.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
njatanasow написа:
ПЦП и флоберка да но при една уговорка.ПЦРто да не е под поне 40 дж. и дае 5,5 .

И да е в зала... ;) А и ако ще модифицираме ПЦП с някакъв газ и каквото и да било там, така може и да модифицираме флоберката.. :p
 

братушка

Редовен Потребител
Има още вариант да накараме на флоберките да се маха част от барута и да се намалят те до 40-50 Дж :)
И тогава пак ще сме на равно ;) ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Къде се набиваме и ние при огнестрелците?
Те си имат тяхна гилдия, ние също.
А и ние не сме на кяр да ни поставят под общ знаменател с тях.
Че и без това се зачуват едни работи.....
 

братушка

Редовен Потребител
lynx написа:
Къде се набиваме и ние при огнестрелците?
Те си имат тяхна гилдия, ние също.
А и ние не сме на кяр да ни поставят под общ знаменател с тях.
Че и без това се зачуват едни работи.....
Не се бутаме никъде.
Ето такива изказвания създават разделение и дрязги.
Подобни приказки създадоха разцепление и между флоберкарите и другите огнестрелни калибри.
А всички сме една гилдия: хора с оръжие, състезатели по спортна стрелба. Просто имаме малко различни весови категории.

Николай, знам, че не се шегуваш. И че 16Дж срещу флоберка при вятър няма шанс. Но ти знаеш как стоят нещата. Поканиха и 16Дж за да няма обидени.
Излиза затворен кръг: не канят - обидени; канят - пак обидени...
И аз не знам как да се угоди на всички :pardon:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Поканата ,на 16 дж. си беше чиско моя измишльотина,аз поисках да го има защото вече има доста такива пушки,но то да си бъде само за нас ,а не да играем лотария на 50 метра (барабар Петко с мъжете)особенно при такова време.
 

ангел иванов

Потребител
Що не спрем да дрънкаме глупости в тема за състезание,което на всичкото отгоре отмина и темата би трябвало да е за ключ мисля,не зная,и не се насочи
енергията към конструктивно мислене,демек към организация на нашо си пневматично бенчрест състезание,а? ???
 

lynx

Редовен Потребител
братушка написа:
Не се бутаме никъде.
Ето такива изказвания създават разделение и дрязги.
Подобни приказки създадоха разцепление и между флоберкарите и другите огнестрелни калибри.
Братушка, какво ни пука на нас за дрязгите между огнестрелците?
Те интересуват ли се за тукашните дрязги между Лимитед и Ънлимитед и прочие щуротии......?
Нас дори и закона ни е разделил и сме с различен статус и режим, а ти се напъваш да ни събираш, няма как да стане.
Те си имат тяхни проблеми, а ние наши.

П.П. Тая тема наистина трябва да ходи в архива, който е имал да пише нещо за мероприятието вероятно вече го е направил.
 

andi

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Поканата ,на 16 дж. си беше чиско моя измишльотина,аз поисках да го има защото вече има доста такива пушки,но то да си бъде само за нас ,а не да играем лотария на 50 метра (барабар Петко с мъжете)особенно при такова време.

Прав си , затова не стреля в маисторския ! Защо обаче след като всички го знаем това , защо още по регламент не беше казано , че 16ките няма да стрелят на маисторски , а щом ги има все пак да се класират само м\у тях си ?
И тогава те можеше да стрелят след другите , докато се прави класирането за майсторския - колко време щеше да се спести така ( по бърза стрелба на 50, и по малко смятане кой ще отиде на майсторски ) - не съм ли прав ?
 

ilian

Потребител
ангел иванов написа:
Що не спрем да дрънкаме глупости в тема за състезание,което на всичкото отгоре отмина и темата би трябвало да е за ключ мисля,не зная,и не се насочи
енергията към конструктивно мислене,демек към организация на нашо си пневматично бенчрест състезание,а? ???
:bravo:
 

piperov_pipi

Потребител
ДОСТАТЪЧНООООООО...сега предлагам да си насочим вниманието към следващото състезание. Разбрах, че има идея на 09.04.2011г. да се проведе състезание по БР в Пловдив. Предлагам за по голяма експедитивност и ред, записванията да стават до 08.04. 20ч. След, като се уточнят участниците организаторите да теглят жребий и така ще се знае кой в коя смяна и в кой коридор ще стреля. Ако има състезатели в два класа естествено ще се вземе в предвид от организаторите. Може да се помисли за майсторски кръг на призьорите. За по-голямо шоу...
Жоро /ПЕРИЛ/, този път без издънки...
 

njatanasow

Редовен Потребител
Дияне,не си прав,това ,че имаш право да участваш не значи че си длъжен да участваш ;)Божо и Диян искаха да се пробват и го направиха,дане мислиш че са се надявали на върхови постижения.Едвали на някое нашо състезание ще имат тази възможност,макар ,че непречи да има упражнения от този род,просто няма кой да се нагърби да ги направи.
Всъшност бенчреста не е така популярен както ФТ-то(не само в България)
Колкото до темата наистина е за заключване,макар че беше добре да дискутират повече хора които ходят по такива състезания,а не "събратя" стоящи повече пред комповете ;)
П.П.
При положение ,че го има този клас(до 16 дж.)Първите трима при желание участват на следващия ден също на общо основание.
Няма да има по къса дистанция на специалните упражнения
 

domminator

Потребител
Колеги крайно време е да се разбере че стрелбата дори и с прашка за нас е хоби и ни доставя просто удоволствие.Прекалено много взехме да се вкарваме в филма,то не беше специални правила,калибри,гилдии.Всичко това го има, но не и в нашата прожекция на нашият българси филм.Ние сме в хоби клас и колкото и да се напъваме това ще си остане така.Поздрави на всички които пътуваха от другият край на България за да участват макар и разочаровани от това което стана :cheers:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Данчо каза,че има идея за БР състезание на 9.04 в Рловдив.Ако е верно моля за подробности.Бургас ми беше далеч,но за Пд може и да сколасам...(колата ми се ремонтира още...)
:) :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Изчаках да стихнат малко негативните страсти.

След такива мероприятия човек си прави някои изводи и заключения. Моите, които касаят нашето хоби са:
За една година много се е вдигнало нивото ни. Сравнението на точките, миналата и тази година показва, че ако предната година само няколко човека са имали приличен резултат, а другите са доста зад тях, то тази година бяхме доста по-подготвени и точките са много повече на всички, като основната група се движи с по няколко точки разлика. Всички, които стреляха миналата година, мисля че имат по-висок резултат тази.
Сравнявайки резултатите на 16 дж и на ънлимит ми прави впечатление, че 16-ките на 25м правят много повече точки отколкото големите на 50м. Това потвърждава моето мнение, което съм коментирал с много от вас, че когато правим наши си състезания 16-ките не трабвя да стрелят на една и съща дистанция с пружинките. И ако за пружинки остане 25м, а за големите ПЦП-та 50м, то за 16дж ПЦП коректната дистанция, трябва да е около 35м /така или иначе около 35м е втората 0 и при ФТ/. Това ще улесни точкуването и ще направи малко по-голяма разликата в точките при класирането им.

Като общи впечатления състезателният клас флоберки, също бяха подготвени много по-добре спрямо миналата година - и като пушки и основното като патрони. Миналата година се стреляше с наливни патрони от 15ст., докато тази година повечето стреляха със състезателни клубни патрони и резултатите им не закъсняха.

Организационно наистина имаше проблем с времето, но според мен: 1-во трябваше да се отрежат няколко упражнения от майсторския клас /примерно емотиконите и ножа/, а да не се пипат квалификационните серии и 2-ро според огнестрелчиците е имало 3-4 въздушни пушки, които сутринта са простреляли приготвените от предния ден зачетни мишени, търсейки си по-малко ветровити коридори и така се наложи отлагане на обявения начален час на състезанието.

Поздравления на всички, които стреляха добре:
на Николай за поредния златен медал, въпреки че за разлика от миналата година му дишаха плътно във врата.
на адаша Диян за много добрата самоуверена стрелба, с която притесни Николай.
на Божидар, че показа обичайното за него високо ниво.
На Стилян, че дори и с друга пушка стреля стабилно, като миналата година.
на Братушка, избухна навреме, не помня до сега да е стрелял толкова добре
И специални поздравления на Вальо от Хасково, след като миналато година смело стреля с пружинка на 50м наравно с ПЦП-тата, тази година е 3-ти в майсторския клас /след 2 състезателни флоберки/ с ПЦП-Еваникс, която никой не е смятал за прецизна пушка ! Значи все пак зависи и от стрелеца, не само от пушката.

Това е моето лично мнение, за справка подписа ми.
 
Нагоре