VII-ма национална среща - есен 19 - 21.09. 2009

shooter

Потребител
Това с бирите за награда е интересна идея стига да не каже някой,
че подтикваме към алкохолизъм
 

братушка

Редовен Потребител
"Правилния" Варминт се стреля по мишенки Ф5см. Братушките стрелят и по супени лъжици. А вие го ударихте съвсем на леснийката, цели канчета :)
И накрая някое 12-годишно хлапе вземе, че го спечели ;) ;) ;)
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
И едно много важно нещо: експедитивност!!!
Добре е да се резервира цялата хижа час по-скоро.
Е, Братушка, ще трябва да те разочаровам. Интереса по темата е слаб, а заявките....досега само ти си се записал :D! Няма да стане работата така.
Прегледах коментари относно записването за Узана в една регионална тема. Ами колегите откровено си споделят, че им е далечно още да преценят дали ще участват. Гледам и по себе си - за Ботево се наканих ден преди състезанието щото така ми се прииска, а за София пък се отказах три дни преди състезанието щото така ми се наложи. Значи - ако искаме добра посещаемост и всички да са добре дошли и в последния момент - друга трябва да е схемата. Вече съм я намислил. Ще пусна анкета с кратък коментар. Срокът за формиране на организационния щаб изтича утре и ще бъде спазен. Просто ще обявя състава. Поканих на ЛС кръг от колеги и всички се отзоваха, че ще помогнат с каквото могат. Който не е в списъка и иска да помага - да пише в темата, ще бъде включен на момента.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Организационен щаб за Есенна национална среща - Узана 19-21.септември:

Архитекта
bai a4o
bor1968
Братушка
fatalen
hlapeto
poacher
shooter
Termina4

Подреждането е по азбучен ред. Считам, че състава от 9 души е достатъчен и оптимален за експедитивна работа. Но ако регионална група, чийто представител не фигурира в списъка излъчи такъв в темата - той ще бъде включен. Щеше ми се Братушка и bor1968 да отдъхват и събират сили за следващата купа Ботев, ама .... то тия ентусиасти можеш ли ги възпря да помагат?! От Русе са двама, но за успокоение на регионалните страсти уточнявам - poacher почти сигурно няма да присъства на Узана, но в пост от регионалната тема изрази желание да помогне , което уважих.
Поздрави към всички колеги от щаба, за мен ще бъде чест да поработим заедно :)!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
djboby написа:
Благодаря за предложената помощ, но не ме поставяйте в неудобно положение - ясно съм написал: "групите, които не виждат свой представител в списъка и имат такъв желаещ". Още веднъж - благодаря, и се включвай отсега в щаба за първата национална среща от календара за 2010г.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Архитекта написа:
С оглед оперативност на комуникацията моля настоящата тема да остане само за постове на колегите от щаба.
.... Идваш на срещата, плащаш за един състезател и двама придружители, примерно, и си караш кефа. Не идваш - не плащаш.
Аз пак не разбрал.
В състезанията не участвам.
Интересува ме освен естествено пътя, храната и спането в хижата друго ще се налага ли да плащам?
Говоря в първо лице, единствено число, но въпроса вълнува и други потенциални участници.
Иначе най-лесно е човек да не дойде на срещата.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
ivodoc написа:
В състезанията не участвам.
Интересува ме освен естествено пътя, храната и спането в хижата друго ще се налага ли да плащам?
Мислех че се подразбира - такса участие се заплаща само от участващите в състезанието. Нали винаги така е било? А под "такса пребиваване" съм имал предвид, че нощувките ще се плащат на наш касиер на място, а той ще се оправи накрая със стопаните на хижата. Единствената особеност е, че нощувките ще се плащат в пакет - по 2 нощувки на човек. Ако някой си тръгне ден по-рано или дойде ден по-късно - само на место може да се направи комбинация за да не си загуби паричките за едната нощувка. Да се надяваме,че ще може.
Допълвам поста: Изказват се съображения от колеги, че интереса към национални срещи с две нощувки спада. Нямам наблюдение, дали това е така. Моля за коментар всички колеги от щаба. За никаква резервация не може да става въпрос, ако не сме забили продължителността на мероприятието.
Моля Shooter да консултира ако трябва с УС и да ми изпрати на ЛС инструкции кои местни институции ще трябва да посетя, в кой момент и с какви документи. Вече писах, че според досегашната ми информация Узана е природен парк, стопанисван от Община Габрово.
 

shooter

Потребител
С цел да облекчим работата на Архитекта и да не го товарим със всичко
предлагам следното разпределение в организационния щаб:

Поучър - грамотите, /ще ги донеса аз, както и баджове за съдийската бригада/
Братушка - протоколи и пр., номинации за съдийска бригада, регламенти на състезанията, варминт
Фаталния - група по аранжиране на мишените за ФТ + тези, който посочи от колегите + нощен ФТ
Бор - група по аранжиране на мишени по ФТ + нощен ФТ
бай Ачо - състезание пистолети - мишени, протоколи + съдийство на пистолети
Termina4 - състезание БР, секретариат, такси състезания
Шутър - състезание БР, секретариат на състезанието, колци, ленти, надписи по трасето, стойки за мишени БР
Джбоби - измерител БР
Архитекта - настаняване, уведомление на властите
Хлапето - да докара повече пловдивчани и номиниран за главен съдия ФТ / дано има време да дойде/ :)

Всички от орг. комитет ангажирани да уведомят колко мишени за ФТ / падащи / могат да осигурят за състезанието- колкото се може повече ;)

Ако нещо съм пропуснал или има несъгласни
моля за мнения, предложения и отводи

Също така и номинации за главен съдия, ако предложението ми не се приема
 

DANNY

Редовен Потребител
За НФТ как ще стои въпроса с лазарните прицели? Ще са разрешени или не? Фенерите ще са разрешени или не?
Има време до срещата в което всеки да си набави необходимият инвентар.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Гласуването в анкетата затихва. Резултатите показват около 40 нощуващи в хижата. Мненията относно продължителността на срещата не са много, но показват предпочитания за двудневна програма с 1 нощувка. Предлагам ангажиране на 50 места в хижата за събота срещу неделя. Пътуване на всички участници, вкл. организаторите - в събота предиобед. Отпътуване - в неделя след 18ч. Оставане за нощувка в неделя - по желание. Септември ще се оправяме с нощувките извън основния пакет. Моля за коментар колегите от организационния екип.
 

shooter

Потребител
За нощния ФТ ми се искаше да бъде както в София, със светодиоди
ако е с подцевни прожектори няма да има разлика
от дневното състезание

За това писах Фаталния за НФТ, като имах предвид да използваме наличните диоди
ще се свържа с него да уточним подробности по мат. част
иска ми се да имаме предвид забележката за тези мишени, които
имат препятствия пред себе си / клонки, храсти и пр. / да бъдат изключени от
състезанието
 

bor1968

Потребител
Тъй като на Узана няма местна група /освен ако хижарката не си е купила въздушна пушка/ ФТ ще бъде на някоя полянка и съвсем обикновен. Естествено думата има Божидар и аз ще се съобразя с неговото мнение. Моето е такова:
За да има НФТ и нощен НФТ ще е необходимо организаторите /аз и Божидар/ да отидем няколко дни по рано за да се намери подходящ маршрут в гората, подходящи дървета и места за закрепване, както и необходимост от повече време за физическото закрепване на мишените. Най-вероятно няма да разполагаме и със стълба. Освен това знаем, че някои мишени идват в последния момент.
Затова предлагам ФТ на полянка. С Фаталния ще огледаме полянките и ако има някоя окосена /като лани/ ще я използваме. Ще маркираме коридорите и ще се забием колчета С № на мишената. Като има налична мишена я забиваме до съответното колче и готово. Ще се стреля по толкова мишени, колкото пристигнат навреме /до началото на състезанието/
Нощния ФТ ще се проведе по трасето от дневното. Дали ще са с диоди на всяка мишенка, зависи от Божидар и това което е останало от Софийската нощтна стрелба /като диоди, батерии.../. Ако няма диоди ще е с индивидуални фенерчета. За да се осигури по добра видимост, по-далечните мишени /тези които са на 50 метра/ могат да се изтеглят на по-близка дистанция.
За ползването на лазерни прицели мисля, че казаха, че не е позолено, но не съм много сигурен.
Сега остава да се молим да има окосена полянка, че иначе ще ни се стъжни.

ПП. очаквам мнението и предложенията на Фатален, за да се знае какво в общи линии ще правим.
Относно правилата, те ще са както досега. Предполагам, че повечето ги знаят, но има време и ще бъдат съобщени отново. Ако има достатъчно хора за началния час може да се почне стрелба от всички коридори едновременно или колкото могат да се запълнят. Времето за стрелба ще е по една минута на мишена. Най-важното е стриктно спазване указанията на съдиите и мерките за безопасност.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Ако може да ви се спести предварително идване с помощ от моя страна - насреща съм. Моторна косачка , двама помощници в колата - и считай че полянката е окосена. Най-добре ми дайте инструкции - огледай и снимай това и това, да може като отида за резервациите да свърша максимално работа.
 

bor1968

Потребител
Те резервациите могат да станат и и по телефона и с пари изпратени на сметка /т.е. без да се ходи до хижата/
Моторната косачка, можеш да я вземеш /ако имаш възможност и място/ за самото състезание. Така на 18 /петък/, ако няма окосено място, ще си окосим сами. Тъкмо ще могат да се окосят само коридорите, а между тях не. Така ще имаме идеално разграничени коридори, а тревата ще спира вятъра /доколкото може/ :pardon:.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Айде пак хитринки ;)! Вятъра предполага високо спортно майсторство :rambo:!
Продължаваш да включваш петък като подготвителен ден. Коментирай с колегите от щаба и да решим да резервираме ли отсега и 10-тина нощувки за петък вечерта.
 

djboby

Потребител
Ами нека да кажа и аз. Значи има трасе за нашата цел там, има един път който отива към лифтовете. Той е затворен със бариера.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5755819

В албума има още някоя друга снимка от района.

Да поясня това е на не повече от 100м от мястото кадето сме стреляли до сега.
 

братушка

Редовен Потребител
Като си припомня колко хора се разхождаха из горите в Узана (особено в почивните дни) направо изключвам вариант за ФТ в гората от съображения за сигурност.
Аз вече бях подхвърлил: так където е полянката "на Милен" започва един земен път из полето. Както си върви стрелецът по пътя и Опа!!! - позиция за стрелба (2 колчета с лента). И в полето надалеч се вижда дали няма случаен миновач. Вероятно могат да се намерят и достатъчно позиции без нужда от окосяване. По онова време тревата ще е полегнала вече. Пък нека разходка да бъде и няколко стотин метра - лошо няма.
За Нощен ФТ: по света е прието да се стреля с индивидуални фенери, закрепени за пушката. Нали имитираме истински лов. Нима на истински лов през нощта слагат светодиоди на зайците? А и ние уж се стремим към международни стандарти, нали?

Повече ме притесняват стойките за хартиените мишени (БР и пистолет). Както и масите за БР и Варминт. За тях никой не се сеща. А те са обемни, чепати и трябват доста на брой. Предложения колко, как и от къде?

За Варминта: в Ботево стреляхме по дискети за проба. Ама те са преколено големи. Идеалните мишени са гипсови или глинени еднократни "панички" с Ф5см. Някой да има идея откъде или възможност да направи?
 

poacher

Потребител
В Русе има 6 стойки за БР-мишени с размер А3. Не са толкова обемисти. Слагат се на дъното на багажника и нещата заспиват.
Предполагам, че колегите ще ги носят.

P.S. Уточнителен въпрос относно грамотите: Говорите за 7 комплекта. Да разбирам ли, че при НФТ няма делене на класове и комплекта е един? Ако има делене стават 8 комплекта. И още - да има ли отново поощтрителните грамоти за жена-стрелец, най-млад, най-стар ?
 
Нагоре